Demodikóza, demodex

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Demodikóza

Poslaťod Whip it » Str 17.12.2008 14:36

Nemam osobnu skusenost, kedze sme to este nepotrebovali, no mohli by pomoct Plerasan V, Sanicell, Spirulina (samozrejme ked pominieme prirodne zdroje) :no: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza

Poslaťod Tija » Str 17.12.2008 14:40

Spirulina je dosť drahá,ale používali sme plerasan a ten aj zvykneme použiť ak treba posilniť imunizu :no:
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Demodikóza

Poslaťod Whip it » Str 17.12.2008 14:43

Tak vies, ked ma niekto trable so spom dlhsiu dobu, je rad, ze vobec nieco existuje a na cenu sa velmi nepozera. :no: Kazdy si vybera podla svojich moznosti...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza

Poslaťod Tija » Str 17.12.2008 14:46

Ja som vyskúšala aj spirulinu,ale tá jej nepomohla a preto som napísala,že je drahá- ak ani nepomôže-veď ja ani nepozerám na peňaženku ak sa týka niečo našich hafanov.Pre nich všetko-preto že si to zaslúžia :yes:
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Demodikóza

Poslaťod Whip it » Str 17.12.2008 14:47

Vidis, to ja zas neviem, co pomaha a co nie, takze radit nemozem :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza

Poslaťod Efa » Str 17.12.2008 15:01

RoyalCanin píše:Nemam osobnu skusenost, kedze sme to este nepotrebovali, no mohli by pomoct Plerasan V, Sanicell, Spirulina (samozrejme ked pominieme prirodne zdroje) :no: .


dik ten Plerasan som si medzicasom vygooglila, len mi tak napada ze vsetko je dalsia a dalsia chemia do psa, preto este raz zopakujem otazku "mozu psy hriby?" zeby som napr. zacala pridavat rozdrvenu susenu hlivu rovno do zradla ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Demodikóza

Poslaťod Whip it » Str 17.12.2008 15:08

ved ja preto nedavam psovi nijake kupovane doplnky, ked vyslovene nema problem :no: .

s hlivou by raz za cas nemal byt problem, nemylsim, ze by si jej uskodila...(moja domnienka, nie svata pravda :no: )
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza

Poslaťod gaab » Str 17.12.2008 20:56

A čo Imunoglukán? Je síce humánny,k veterinárnym patrí Plerasan,ale je tam rovnaká účinná látka a samozrejme aj iná cena...Ale aj tak je to len chémia :ua:
A čo takto Dog immun protect? Má s ním niekto skúsenosti?
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod Niki » Štv 18.12.2008 12:39

Ja mám výborné skúsenosti s Plerasanom, síce nie u psa ale dávala som ho fretkám (išli sa po ňom pozabíjať). Musí sa ale užívať 3 mesiace.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Demodikóza

Poslaťod Nyssa » Štv 18.12.2008 19:11

ja mám super skúsenosti so spomenutým imunoglukánom :jop: je síce humánny, ale keď mala Meggie život na vlásku v necelých 5 mesiacoch, okrem iného dostávala aj imunoglukán a je výborný a dokonca jej aj chutí
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Demodikóza

Poslaťod gaab » Sob 20.12.2008 0:18

A ten Dog immun protect? Pozná to niekto?
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod Luculka » Sob 20.12.2008 11:34

ahojte, ja dávam psovi v jesennom a zimnom období detský ľudský sirup Imunoglukán a Echinacea,na lyžičku nalejem, do toho namočím piškotu, aby nasiakla, a raz denne mu dám, chutí mu to.

na demodikozu osvedčene zaberie Promeris Duo, 2 dávky, ktoré sa dajú na kožu raz do mesiaca, predpíše a dá veterinár.
a samozrejme na posilnenie imunity tie 2 sirupčeky

len je potrebné začať s liečbou okamžte, nečakať, kým sa to rozšíri dalej..

držím palce
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Demodikóza

Poslaťod gaab » Sob 20.12.2008 22:49

Dnes sme mali teda prvý kúpeľ.(nevedela som sa odhodlať ho dostať do vane :hi: ,ešte sme ju nepotrebovali)Smrdí mi celý byt,no niečo strašné :vykricnik: Po štyroch hodinách mi konečne otupuje čuch... Teda tá pipeta,čo dostal predtým,tiež smrdela...vrtela som nosom..,ale toto je niečo extra!Ale dúfam,že mu to pomôže...
Je to normálne,že je to tak veľmi cítiť? Dá sa niečo proti tomu robiť? /skacenka.../
Ale na to,že som ho ešte nikdy nekúpala,bol pašák! Držal ako hluchý dvere :smile: Aj si pekne ľahol,aj sa chcel hrať...
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod black » Štv 25.12.2008 16:44

Mám 8 mesčnu fenku škotskeho teriera. Pred česom jej začala na boku padat srst. Vet. povedal že to je nič a dal jej na to Plerasan V. Nepomohlo tak som šiel k druhemu vetovi,vraj je to demodikoza a dal jej nato dal dvojitu davku Advocate. Neprešlo to, dokonca sa jej tam urobili krvave a hnisajuce ranky. Treti vet. mi poradil Prurivet, ale u nas vraj nema povolenie tak si ho musim niekde zohnat. Zohnal som ho u jedneho chovatela, no predal mi len 10ml za 200sk. To by znamenalo že 500ml balenie bude stat 10000sk. Prosim potrebujem poradit kde sa to da kupit, mam len tych 10ml a tie sa mi už minaju. Zatial to zabera dobre, zda sa mi že jej je lepšie. Prosim o radu. :nwm:
black
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: okolie Nitry

Re: Demodikóza

Poslaťod Rauke » Štv 25.12.2008 16:59

take prachy za obycajny chloramfenikol??? ja by som asi volila nieco ine... tento pripravok nepoznam a neviem nakolko je ucinny, ale urcite sa daju zvolit aj ine cesty ako vyriesit vas problem. ked vam bola diagnostikovana demodikoza, tak treba pouzivat dalej antiparazitika, ALE treba ich kombinovat s antibiotikami.Advocate u vas nezabral pravdepodobne preto , ze tam je uz aj sekundarna bakterialna infekcia. demodika je tazko liecitelna najma u imunosupresivnych psov.

a robil ten druhy vet vobec zoskrab, ked vyslovil diagnozu "vraj je to demodikoza" ???
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby