Demodikóza, demodex

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Demodikóza

Poslaťod Efa » Štv 22.01.2009 11:52

mozno som sa zle vyjadrila a v povodnom prispevku som mal uviest ze u dospelych jedíncov - u suk to byva spravidla v obdobi harania kedy sa imunita oslabuje - teda prakticky vzato demodex sa u nositela prejavi v obdobi oslabenia imunity bez ohladu na jeho vek .... pokial ma vsak jedinec dobry imunitny system tak sa demodex nemusi prejavit nikdy a nositelom zviera kludne moze byt ... takze u steniat sa imunitny system vyvija rovnako ako vsetko ostatne .... moj nazor je teda ten ze vsetky tebou spominane jedince museli demodexa ziskat od svojich matiek a priznaky sa u mich prejavuju v suvoslosti so slabym imunitnym systemom a teda by nemala riesit dosledky ale pricinu. Je samozrejme ze demodex je nevyliecitelny, no je mozne psa drzat v uspokojivom stave (teda bez akutnych priznakov) presne tym ze mu posilni imunitny system ...
skacenka - v niektorych pripadoch ano - ak sa uz domodex premnozi az tak ze vzniknu otvorene hnisave loziska, pokial je to len v miernejsej forme tak ano liecba je taka ako si uviedla ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Demodikóza

Poslaťod Rauke » Štv 22.01.2009 12:00

ako pise Aponi, pri dnesnom vyvoji chorob sa vobec neda vylucit, ze sa demodex moze preniest aj priamym stykom zdraveho a choreho psa.
a Skacenka, nie pri generalizovanej forme-to je totiz normal, ked prepukne demodikoza,-ale pri sekundarnej bakt.infekcii sa pouzivaja AJ ATB...
Naposledy upravil Rauke dňa Štv 22.01.2009 12:03, celkovo upravené 1
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Demodikóza

Poslaťod aponi » Štv 22.01.2009 12:01

Videla som šteniatka,keď ich priniesla,nejavili nijaké známky demodexu,ale je možné aj to, že si to priniesli v sebe,a keď prišlo toto nakazené maličké,tak sa to prejavilo aj u nich.Ak je to tak, budem len rada.Ja svojich psov odvtedy udržiavam v odstupe-človek nikdy nevie a podporujem ich imunitu.
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Demodikóza

Poslaťod skacenka » Štv 22.01.2009 12:11

Renique píše:a Skacenka, nie pri generalizovanej forme-to je totiz normal, ked prepukne demodikoza,-ale pri sekundarnej bakt.infekcii sa pouzivaja AJ ATB...



Renique pokiaľ ja viem tak normal je lokalizovaná-ojedinelé ložiská,potom generalizovaná-už rozšírená po celom tele psa,a sekundárna bakteriálna infekcia je zas niečo iné,tam sú ATB samozrejmosťou.
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza

Poslaťod Rauke » Štv 22.01.2009 12:14

jj presne tak, ale pokial viem tak pri gener. forme sa pouzivaju len antiparazitika, naco su ti tam ATB?
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Demodikóza

Poslaťod skacenka » Štv 22.01.2009 16:22

Nemyslela som to tak,že sa musia použiť ATB.Ale keď Efa písala to s tými ATB tak som to myslela tak,že keď je tam už ťažšia forma,lebo tam sa zvykne pridružiť aj infekcia..
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza

Poslaťod gaab » Pon 26.01.2009 22:51

Po čase som sem zase zablúdila...Ale už nie so zlými správami. Konečne mu zabrali tie kúpele :jupi: Zatiaľ jeden poriadny/celý/ raz za týždeň /Peroxyderm + Tactic/a každý druhý deň len hlava Peroxydermom + natretie postihnutých častí zmeskou z oliv.oleja a tacticu... Chvalabohu,nemusí chrúmať lieky!Normálne ma to teší a dúfam,že už sa to tak skoro nevráti... Uvidím,čo prinesie za týždeň kontrola.A vôbec mi nevadí,že má kožuch v zlom stave,len nech sa zbaví tých potvoriek.Trvalo to 2 mesiace,kým mu konečne zabrala liečba :yes:
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod aponi » Pon 26.01.2009 23:12

gaab
to ma veľmi teší,dúfam,že sa to čoskoro celkom upraví a ty budeš mať krásneho psíka
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Demodikóza

Poslaťod skacenka » Uto 27.01.2009 0:05

gaab píše:Po čase som sem zase zablúdila...Ale už nie so zlými správami. Konečne mu zabrali tie kúpele :jupi: Zatiaľ jeden poriadny/celý/ raz za týždeň /Peroxyderm + Tactic/a každý druhý deň len hlava Peroxydermom + natretie postihnutých častí zmeskou z oliv.oleja a tacticu... Chvalabohu,nemusí chrúmať lieky!Normálne ma to teší a dúfam,že už sa to tak skoro nevráti... Uvidím,čo prinesie za týždeň kontrola.A vôbec mi nevadí,že má kožuch v zlom stave,len nech sa zbaví tých potvoriek.Trvalo to 2 mesiace,kým mu konečne zabrala liečba :yes:


Super,držíme labky aby mal zdravý kožúšok :jop:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza

Poslaťod gaab » Uto 17.02.2009 21:42

Tak konečne po troch mesiacoch sme negatívny! :aaa: Potvrdil mu to aj druhý zoškrab po týždni. Ale aby som sa veľmi netešila,diagnostikovali mu Dirofilariózu :ua: Ešte neviem,aká je to forma...Dúfam,že nie srdcová.. Jedny potvorky sú fuč a ešte horšie sme chytili...
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod Radka » Pon 23.02.2009 21:46

Jestli se mohu zapojit, výborně na demodex zabírá Advocate. Už po první aplikaci se ložiska začala zmenšovat. Aplikuje se 3x a to vždycky jedenkrát měsíčně.
Radka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zlín

Re: Demodikóza

Poslaťod nikolletttka » Uto 24.02.2009 16:39

ahojte mam 5 mesacnu fenku jack russlla a spozorovala som ze sa velmi zacala skrabat vsade..zacali sme pouzivat antiparazitny sampon ale skrabe sa aj tak tak sme presli na barf ale pokracuje to a teraz som spozorovala ze nad prednou labkou sa jej spravila drobna ranka aj a chvostik si cely rozkusala az jej krv isla nemoze to byt tato demodikoza?
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod Whip it » Uto 24.02.2009 16:44

pri demodikoze by sa jej tvorili loziska s preriedenou srstou. straca srst?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza

Poslaťod nikolletttka » Uto 24.02.2009 16:48

na tych miestach ma menej srsti aj na krku ma malilinke koliecko 1mm stvorcovy :ua:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod Whip it » Uto 24.02.2009 16:49

1 mm este nemusi znamenat demodexa, no urcite zajdite na vysetrenie, ak to nieco je, bolo by fajn to podchytit v rannom stadiu
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby