Demodikóza, demodex

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Kitamkami » Str 08.02.2017 17:51

luciiik píše:Otazka - je potrebny zoskrab urobit az do krvi?
Pytam sa kvoli tomu ze mi praktikantka zhoblovala psa a povedala ze to sa inak neda. A pritom nam robili inde zoskrab uz trikrat a nikdy nie do krvi.


Luciiik, demodex zije v hlbokych vrstvach koze. Pri spravnom zoskrabe, aby sa dostal von, treba kozu stlacat a zoskrabat az do hlbokej vrstvy. Cize po zoskrabe ostanu podrazdene krvave flaky. Tvoja doktorka postupovala spravne. :king:
Povrchovy zoskrab sa robi pri podozreni na 'scabies" alebo svrab, vtedy take podrazdenie neuvidis.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod luciiik » Str 08.02.2017 20:37

Ďakujem za reakcie. :poklona:
Ostala som asi len prekvapená, keďže doteraz sme mali len obyčajné stery.
Každopádne uvidíme že čo bude, či srsť naozaj vypadáva, alebo sa mi to len zdalo. Keďže to mal pes na tom istom mieste ako predtým demodexa, tak som to chcela podchytiť, avšak ster nič neukázal.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod moschino » Pia 19.01.2018 18:34

Tusim sa po rokoch opat zacina prejavovat demodex :ua:
Roky bol pokoj a teraz... Este pred par dnami tie usi take nemal. Mal ich sice na koncoch trochu otrhane z demodexa, co mal ako stena, ale nie takto, pribudli nove miesta, kde srst odpadava aj s kuskami koze. A ten pigmentovy flak tiez nemal
Prílohy
PicsArt_01-19-06.26.24.jpg
PicsArt_01-19-06.25.42.jpg
PicsArt_01-19-06.25.28.jpg
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod Elis » Pia 19.01.2018 20:06

neni to spis ze zimy? takove to jak za chladu se blbe hoji konecky?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Demodikóza, demodex

Poslaťod moschino » Pia 19.01.2018 20:44

On uz mal demodexa, presne na tychto miestach a uplne rovnako mu to odpadavalk. Odpadavaju mu hlavne platky koze so srstou, konceky aj cele :ua: zajtra ideme k vetovi, uvidime, co zoskrab
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Choroby