Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod nordic » Str 03.08.2011 12:30

Ach jaj. Tak sa nam podarilo najst v lese nevhodnu cestu po ktorej sme utekali a zodral si strasne vankusiky. Co nam poradite ? Diky moc za radu.
nordic
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod blueberry » Sob 24.09.2011 16:48

Je vhodné natierať týmto labky v zime každý deň?
Obrázok
* chráni tvár a ruky v nepriaznivom počasí a chlade
* chráni pokožku pri pobyte v bazéne alebo saune
* chráni ruky pri práci s olejom a mastnotou
* vhodná aj pre detskú pokožku
* pomáha ošetriť pokožku pri malom popálení alebo odretí
* pomáha ošetrit suché, drsné a popraskané miesta
* rýchlo a šetrne odstraňuje make-up
* dermatologicky testované
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod lucinqa_9 » Ned 16.10.2011 19:15

ahoj .... neviem či to patrí do tejto témy ale patrí to k pazúrom... môj malý 4 mesačný BSP má na jednej zadnej nôžke pazúrik tak vyššie nad packou a veľmi sa točí že sa bojím že mu zarastie ... poradte môže sa odstrihnúť alebo s tým mám ísť k vetovi??? :plac:
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba...
lucinqa_9
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod sizzling » Ned 16.10.2011 20:32

ďakujem, ja som mal rovnaký problém
sizzling
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod Vikiki22 » Pon 17.10.2011 10:16

lucinqa, tvoj BSP má vlčí pazúr. Ak vieš SPRÁVNE strihať pazúry, môžeš mu ho podstrihnúť. Ak nie, tak ho radšej zober k veterinárovi. Buď ti podstrihne pazúr alebo ti môže navrhnúť odoperovanie celého pazúrika. Viac info tu: viewtopic.php?f=15&t=898
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod lucinqa_9 » Pon 17.10.2011 14:25

A keby sme mu to nedali operovať tak z toho môže mať problémy?? ... viete lebo moji rodičia majú dosť keď tam ide na očkovanie nie na operáciu :smile: . Že by sme mu to pravidelne zastrihovali.
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba...
lucinqa_9
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod agah » Uto 18.10.2011 7:41

Lucinka, problemy taky pazurik moze sposobit ak by pri behu, alebo chodzi zaskrabaval duhu labku - mozes tomu predist bud zastrihovanim, alebo nejakym chranicom, vlcie pazure ma mnoho psikov, v niektorych plemenach su dokonca vitane a ak nesposobuju problemy je to OK.
Inak, odstranenie vlcich pazurikov nie je ziadna strasna operacia. Je to bleskovy zakrok - jedno smyknutie skalpelom a jeden steh (vacsinou), samozrejme v anasteze.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod lucinqa_9 » Ned 23.10.2011 11:20

Ahaa ... velmi pekne dakujme za rady :poklona:
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba...
lucinqa_9
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod Roman Kollar » Str 02.05.2012 12:23

Ahojte, potrebujem sa opytat a poradit ci mate skusenosti s pripadom ktory teraz u nas riesime, a ci mi pripadne viete poradit s tym.

Mam 6rocnu RR a od malicka mala problem s pazurikmy, vzdy mala tu zivu cast toho pazuriku taku dlhu takze sa to nedalo strihat na kratko tak sme jej vzdy chodili strihat packy ku veterinarovi aby jej to skratil tak ako sa to len dalo. Minuli tyzden sa jej vylomil pazurik s tym ze ta ziva cast tam zostala, veterinar jej to vyoperoval a na dalsi den sa jej rovnako vylomil dalsi, a teraz sa jej odlamuje aj na zadnej packe, co mam robit? Stretli ste sa uz s tym? Chodime s tym za veterinarom ale chcel by som pocut aj vas nazor a vase skusenosti. Dakujem!!
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod luba » Str 02.05.2012 15:33

Roman Kollar píše:Ahojte, potrebujem sa opytat a poradit ci mate skusenosti s pripadom ktory teraz u nas riesime, a ci mi pripadne viete poradit s tym.

Mam 6rocnu RR a od malicka mala problem s pazurikmy, vzdy mala tu zivu cast toho pazuriku taku dlhu takze sa to nedalo strihat na kratko tak sme jej vzdy chodili strihat packy ku veterinarovi aby jej to skratil tak ako sa to len dalo. Minuli tyzden sa jej vylomil pazurik s tym ze ta ziva cast tam zostala, veterinar jej to vyoperoval a na dalsi den sa jej rovnako vylomil dalsi, a teraz sa jej odlamuje aj na zadnej packe, co mam robit? Stretli ste sa uz s tym? Chodime s tym za veterinarom ale chcel by som pocut aj vas nazor a vase skusenosti. Dakujem!!


v cisle 2/2012 v casopise Psi sporty je clanok na o SYMETrICKEJ LUPOIDNEJ ONYCHODYSTROFII neviem ci je to tvoj pripad, ale je to velmi podobne, skus ho pohladat niekde a precitaj si. Dufam, ze trocha pomoze.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod Roman Kollar » Pia 11.05.2012 13:41

Jej, dakujem!!! Pozrem na to :no:
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod Amy01 » Pia 11.05.2012 20:36

Poznala som RR čo mal tento istý problém, ale majitelia to nijak neriešili, viem, že bol citlivý na laby ale ,,zvykol" si :( pravidelne sa mu odlamovali pazúre.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Predchádzajúci

Späť na Choroby