Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Problémy s pazúrikmi, vankúšikmi

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 28.10.2008 20:46

Mám taký dotaz, prv než prejazdím 40 km k veterinárovy :smile:
Pesík má pomerne často, najmä v tréningu, problém s vankúšikmy. Po nejakom čase sa na nich vytvárajú hlboké praskliny. Mažem o sto šesť indulonou, keď je zle calciom, ale nejaký rozdiel, zlepšenie, či dokonca zastavenie procesu tam nevidím. V letnej pauze je to celkom ok, ale nie úplne.
V lete napríklad stačí pár dní v Tatrách, kde máme cesty vysypané takým kamenným shitom a už je problém a to sa jedná len o prechádzky. Celkovo sú tie packy dosť citlivé, jak vankúšiky, tak koža medzi prstami.
Čo mám robiť? Chýba psovi nejaký prvok v strave, ktorý má vplyv na kvalitu vankúšikou?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod ess » Uto 28.10.2008 22:44

no moj nazor je taky, ze ked ich mazes, tak koza makne a je jemnejsia a citlivejsia nez obvykle...sice v zime sa doporucuje natierat na vankusiky loj, vazelinu...
co moze chybat - hmm mozno zinok by sa zisiel...skus mu dat nejaky multivitaminovy pripravok, uvidis ci mo pomoze
este ma napadlo, nevim teraz presne pri ktorej endokrinnej poruche tiez praskaju vankusiky
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod denisa » Str 29.10.2008 8:23

určite nemazať indulonou,potom ma citlivejšie ešte viac vankušiky
denisa
Snoopy
 
Príspevky: 100

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 29.10.2008 8:44

Ďakujem.
No oni sa praskajú aj keď ich nemažem, takže tá indulona (nechtíková) na to ais nemá žiazden vplyv. Skúsim ten zinok, už som o tom kdesi aj čítala.
Aké dávky toho zinku sa dávajú?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Silwuska » Str 29.10.2008 9:45

ja som brala zinok tabletky denne jednu...takze pesovi tak menej ako polku tabletky by som davala :nwm:
ulfi byt tebou naozaj by som skusila nemazat vobec...ale nie ze tyzden, ale proste vobec...ja jedine kedy nieco davam (aj to mame nejaky speci sprey na packy od trixie) tak to je ked prideme z role a maju nohy polepene od blata a musim im pacy sprchovat teplou vodou...ono je to podla mna prirovnatelne k ludskym noham...jeden cas som si casto kremovala nohy...cim viac som si ich kremovala tym viac som ich mala suchsie :ach: :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod calwen » Str 29.10.2008 9:48

Ulfi kup daky zinok v lekarni a hod nam sem davkovanie-inak ja ked som davala daco ludske tak vzdy cca tretinu davky ako pre nas
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 29.10.2008 11:08

Zinok pre ludí je klasika 10mg denne.

Ono s tým mazaním je to diskutabilné. Pretože minulý rok som skúsila vôbec nemazať a dopadlo to týždňovou marodkou. Pretože sa stane to, že vankúšiky mu stvrdnú, vyschnú a popraskajú. Tak ja už fakt neviem.
Skúsime ten zinok. Nemôže tam hrať rolu aj vápnik?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Amaguk » Str 29.10.2008 12:31

vapnik - veruze neviem :nwm:
skusala si mu mazat tie ranky peruanskym balzamom?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Puk » Str 29.10.2008 12:53

Ulfheiðr píše:Mám taký dotaz, prv než prejazdím 40 km k veterinárovy :smile:
Pesík má pomerne často, najmä v tréningu, problém s vankúšikmy. Po nejakom čase sa na nich vytvárajú hlboké praskliny. Mažem o sto šesť indulonou, keď je zle calciom, ale nejaký rozdiel, zlepšenie, či dokonca zastavenie procesu tam nevidím. V letnej pauze je to celkom ok, ale nie úplne.
V lete napríklad stačí pár dní v Tatrách, kde máme cesty vysypané takým kamenným shitom a už je problém a to sa jedná len o prechádzky. Celkovo sú tie packy dosť citlivé, jak vankúšiky, tak koža medzi prstami.
Čo mám robiť? Chýba psovi nejaký prvok v strave, ktorý má vplyv na kvalitu vankúšikou?


Ulfi, skús miesto indulony glycerín - v lekárni by mal byť k dostaniu...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Cathie » Str 29.10.2008 20:22

U psov to vyskusane nemam vobec, ale viem ze na popraskanu kozu u cloveka dost pomaha skorocel.. osobne mam skusenosti s tym, ked mi na pery nezaberal ziaden balzam (obycajny loj, znackove balzamy, nechtikovy balzam) ani pripravky z lekarne. Nakoniec som sa nahodou dostala k balzamu so skorocelom a odvtedy nemam problem s tymto (iba ked som asi 2 tyzdne tento nevedela zohnat, tak sa to zas vratilo).
Neviem o ziadnom kreme so skorocelom, ale ja som si kedysi na suche ruky (tiez nepomahalo mastit indulonou ani trikrat denne) davala normalne cele skorocelove listy preplachnute vriacou vodou alebo som si vodou z nich omyvala ruky a pomohlo tiez.
Cize skorocel je u mna number one :jop: ale ci existuje aj krem s nim.. neviem..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Casey » Štv 30.10.2008 7:41

Odpoved na otazku o popraskanych vankusikoch od MVDr. Milana Stouraca:

Dobrý den, nevím jestli je potřeba hledat nějakou úžasnou mast či roztok... Možná by stačilo přidávat do krmení biotin, zinek a měď, což jsou látky, které mají na tvorbu a pevnost epitelu úžasný vliv! Třeba touto cestou budete úspěšnější, než lokálním ošetřováním! Každopádně ochranu botičkou považujme zatím za nutnou, i když v určitém smyslu může nášlapnou plochu tlapky "zchoulostivovávat"...
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Nyssa » Štv 30.10.2008 8:11

Ulf tiez by som ti odporucila ten biotin v spojeni so zinkom...sice nemame take problemy s vankusikmi (mame len jednu velku jazvu cez velky vankusik :lol: ) ale mame problemy s kozickou a pazurikmi. pred vyse rokom si Megan odfaklila skoro cely pazur a doteraz nie a nie dorast, stale sa jej to stiepilo, no proste hruza :pac: uz 2 mesiace jej davam ten biotin a pazurik sa zacina krasne zacelovat, takze u nas biotin no. 1 :jop:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Problematické vankúšiky - diétna chyba?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 30.10.2008 10:58

Ty brďo ok, takže Biotín. A na sneh budeme mazať.
No, zrejme to chvíľu potrvá, než sa to zlepší, ale dám vedieť ako to dopadlo.
Ďakujem vám všetkým :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Zodraté pazúriky

Poslaťod Poca » Uto 25.11.2008 14:46

Vela psom pazutiky prerastaju, my mame opacny problem, nase su zodrate az prilis. Ta ziva cast pazurika jej trci von, nevyzera ze by ju to bolelo, ale aj tak... co spravit? Pomozu nejake doplnky stravy alebo nieco ine?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Pazúriky

Poslaťod kikus » Str 26.11.2008 14:34

Ahoj, neviem ci to pomoze, ale na rast nechtov u ludi je zevraj vyborna pupalka dvojleta. Kapsulky dostanes kupit v lekarni :smile:
kikus
Snoopy
 
Príspevky: 152

Ďalší

Späť na Choroby