Zmeny farby srsti

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zmeny farby srsti

Poslaťod Tennessee » Pia 21.11.2008 14:56

Ahojte. Potrebujem poradiť mam krpatu MV a v poslednej dobe sa jej na srsti spravili také malé bledé fľaky. Vyzerá to ako by bola "ofrkaná". Má to Len na chrbte. Vôbec netuším :nwm: čo to môže byť.
Stretli ste sa niekto s niečim takým?
Tennessee
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Fľaky na srsti

Poslaťod Silwuska » Pia 21.11.2008 15:04

Par otazok...mas papieroveho psika?
Je to na srsti alebo kozi?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Fľaky na srsti

Poslaťod Tennessee » Pia 21.11.2008 15:13

Nie nie je papierová ale rodičov mala s papiermi. A ani jeden nemal flaky. je to na srsti ja to volám - "akoby bola ofrkana savom" - pre lepšie pochopenie.
Tennessee
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Fľaky na srsti

Poslaťod Silwuska » Pia 21.11.2008 15:18

No tak bud je tym savom ofrkana alebo sa jej do jej "papierovych" rodicov primiesal nejaky nestandard, pripadne ine plemeno :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Fľaky na srsti

Poslaťod Ema 012 » Pia 21.11.2008 16:04

Ak to nieje na koži ale iba na srsti tak treba počkať kým zhodí stenaciu srst, myslim ze steník to moze mat. Ak to bude mat aj potom tak hold blbé gény, :nwm: ale nemusí tam byť primiešané nič :nie:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Fľaky na srsti

Poslaťod ess » Pia 21.11.2008 21:10

su to ozaj biele chlpy alebo sa to podoba akokeby na "molami vyzraty kozuch"???
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Vyblednuté miesta na srsti

Poslaťod gazgaz » Pon 01.02.2010 1:30

Zdravím všetkých milovníkov zvierat a hlavne hafanov :-)..moja bassetka má o 4 mesiace 2 roky, je zdravá, aktívna, bez chorôb, bĺch, odčervená, dostáva granule Cibau..skrátka náš neviem či problém je, že mi na zimu začala blednúť okolo krku a na miestach okolo zadných nôh a trupe sa jej tiež vytvorili vyblednuté plochy srsti...granule má už štvrtý 15 kilový mech, tak tým to byť asi nemôže..koža nevykazuje žiadne zmeny, je bez šupín a začervenania, bez lysín, peso sa neškriabe..skrátka len tie vyblednuté miesta..môže to byť aj tou zimou? Býva vonku (po odsúhlasení veterinára), má zateplenú vyvýšenú búdu v závetrí a keďže je to dosť hyperaktívna fenka, v kľude dlho nevydrží, tak ju nechcem v pohybe obmedzovať :-)...ďakujem za odpovede
gazgaz
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Zmeny farby srsti

Poslaťod gazgaz » Uto 02.02.2010 22:24

no tak tá moja..má normálne vyblednúté flaky-ani nie biele ako od sava, ale skrátka bledsie ako ostatok srsti...od bruška ich má asi 1/3 nahor a potom iba miestami...predtým takéto niečo nemala..dokonca ani pred mesiacom, až keď začala tá tuhšia zima...nie je papierový, ani mi nevadí, keď taká zostane, len som sa chcela spýtať, či sa to niektorému z vašich psíkov na zimu netvorí...uvidíme na jar, keď zhodí srsť :-)
gazgaz
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Zmeny farby srsti

Poslaťod bbtina » Štv 04.02.2010 13:53

Podľa mňa by najlepšie o tom povedal veto, zmena farby srsti sa prejavuje niekedy stravou. ja mám čiernu ND a keď má v krmive viac betakarotenu, tak mi hnedne ale nie cela, doktor nam odporučil zmeniť krmivo a teraz je to už OK. No ak sú to flaky spojene s pigmentáciou kože môže to byť hocičo, pokiaľ Ti to nevadí, tak to ani nerieš, na výstavy nepôjdete a myslím, že ju miluješ s fľakmi, či bez
bbtina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zmeny farby srsti

Poslaťod Layla0305 » Sob 14.04.2012 12:40

Ahoj. Mám taký problém. Mám čiernu nemeckú dogu, má 10 mesiacov a donedávna mala krásnu lesklú čiernu srsť. No teraz doslova ohnedla. Okrem vrchného pásu na chrbtici, kde má ešte zachovanú svoju čiernu srsť je celá hnedá. Asi to je nejakou zložkou granúl. No neviem akou. Ani či mám ísť k veterinárovi alebo len vysadiť granule. A neviem, či to s tým súvisí no taktiež sa jej začali objavovať ´lupiny´. Prosím o radu.
Layla0305
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zmeny farby srsti

Poslaťod Sunny » Uto 17.04.2012 11:21

Zmeniť granule - pozri si obsah betakaroténu v tých čo dostáva teraz a hľadaj nejaké s nižším.
A pozri aj sem: viewtopic.php?f=4&t=921&start=0&hilit=hnednutie#p15573
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zmeny farby srsti

Poslaťod hriva » Uto 17.04.2012 18:08

ja som mala kríženu čiernu dogu a tá vždy na leto zhnedla. bola to taká nechutná farba, ryšavo hnedá, najvýraznejšia na chrbte a okolo zadku. mohla som robiť čo som chcela, bolo to tak vždy, každe leto. v zime bola zase krásna čierna.
ináč s lupinami sme mali tiež dosť problémy, celkovo mala suchú srsť. skus lososový olej. :jop:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Zmeny farby srsti

Poslaťod Niqi & Kora » Pia 20.04.2012 0:31

mam pocit, ze mi ta moja stmavla/zhrdzavela :otaznik: moze to mat nieco spolocne s betakarotenom ze? Lebo v strave ma viac mrkvy a cervenej papriky co predtym takmer nezrala..inac ziadne fleky ani nic a srst ma velmi peknu. Kedysi mala lupiny a strasne plzla teraz ju ma taku hebku,hustu a lesklu. Len sa chcem ujistit ci to je betakarotenom(myslim ze ano) alebo tym ze som ju pred par mesiacmi strihala tak jej dorastla trosku tmavsia srst ako predtym. Diky
hrivuska- Bria tiez 'meni' farbu v zime/lete ?
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Zmeny farby srsti

Poslaťod hriva » Pia 20.04.2012 10:12

Bria nemeni farbu. Iba je na zadku o niečo svetlejšia, taka do blond, ale to može byt aj tým že jej slnko vytiahne farbu, kedze vacsinou je cele leto na slnku, vo vode a tak. aj mne tak slnko zosvetli vlasy. :lol:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Zmeny farby srsti

Poslaťod Niqi & Kora » Sob 21.04.2012 11:08

aha. Inac slnkom zosvetlene vlasy su najkrajsie :smile:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Ďalší

Späť na Choroby