Dáva si nohy do papulky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Aris » Sob 15.11.2008 20:29

Riešim takú dilemu. Rony si dáva zadnú pravú nohu do papulky. Vždy prezrem aj nohu aj papulku či tam niečo nemá-nič. Ani vyrážky ani nič. Cim to môže byť???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Eva » Sob 15.11.2008 20:53

Aris - môj to robí tiež. :haha: Vyzerá pri tom dosť komicky.
Len tak si dá packu do tlamy, alebo si okusuje drápy.
Eva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 211

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Aris » Sob 15.11.2008 21:07

Lenže unho to vyzerá akokedy ho tá labka svrbela lenže tam nič nemá.
Offtopic: Asi som nezvolila dobrú sekciu tak to asi niekam presunte. DJ
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Eva » Sob 15.11.2008 21:41

Skús mu tú labku umyť a poprípade natrieť nejakou vazelínou. Teba ak myslíš vankúšiky. Ak je to vrch labky, pozri pozornejšie, či tam niečo nemá.
Eva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 211

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Bibiana » Sob 15.11.2008 21:44

Nemá začervenanú kožu medzi prštekmi? Alebo necht nejako zalomený?
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Whip it » Ned 16.11.2008 0:37

Dusty to robi tiez, ale nie pravidelne.nie je za tym ziadna choroba (aspon u nas). Citala som, ze niektorym dlhosrstakom tam moze vadit srst medzi prstami. Asi ked je zamuchlena, alebo co, nemam s tym skusenost. Ako uz povedali, popozeraj labky. :ahoj:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Mishelka7 » Ned 16.11.2008 12:47

aj moja krpata si sem-tam obhryzkava zadnu nozicku, ale nie labku, no vyssie, akokeby "lytko" :ha: ale nijak drasticky, ani tam nic nema, dost smiesne to vyzera, ako tu svoju kostrnku zuzle...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Cathie » Ned 16.11.2008 14:24

Moja si tiez pcha cele labky do papulky a vylizuje si miesta medzi vankusikmi.. ale vzdy iba chvilu a obcas, nevyzera to, ze by ju to nejak hrozne zralo, proste si to tam vycisti, "da doporiadku" a spokojne beha dalej :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Aris » Ned 16.11.2008 14:40

Bibiana píše:Nemá začervenanú kožu medzi prštekmi? Alebo necht nejako zalomený?


Práveže nič :nwm: Ešte ma napadla taká somarina nemohol si vankúšiky poprhliť na žihlave??? Obhrýza si vankúšiky skúsim umyť a natrieť
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod energitc » Ned 16.11.2008 15:17

ahojte, moja si rve do huby zadne laby a dakedy obzuzlava prednu,jak keby nemala dost zuvacich jkosti..vzdy prezeram aj papulku aj labky ale ona sa len na mna zaskeri a sup ho znova laba do huby.. :nwm:
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod zeane » Ned 16.11.2008 22:58

aj Bo má občas tento "milý" zlozvyk - u nej vieme presne - obhrýza si pazúry... Tiež vždy vstanem, zažnem a skontrolujem dopodrobna (zásadne hlodá v noci) a nič... Niekedy vykusuje špinu z chlpov, ale to si dáva pozor aby som ju neprichytila lebo nasleduje umývanie paciek a to ona nerada... :no: :ahoj: :heh:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Mackie » Pon 17.11.2008 1:54

Aris zihlava to moze byt, zazili sme v lete, celu noc sa strhavala zo sna a trepala nohami, poriesila to studena voda a par hodin
co sa tyka toho cmulania nohy, tiez sa obcas vyskytne, aj ked tam nic nenajdem, bud len "cosi riesi" alebo okusuje pazur - zrejme tiez tam nieco drazdi, co je mimo nase vnimanie.. ale to fakt len obcas
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Allyshca » Pon 17.11.2008 11:20

Aris aj moj maly to zvykne robit a mam pocit ze mu vadi srst medzi prstami, zvykne tam mat chuchvalce, alebo pridlhe pazuriky a tak mu srst odtial vystriham. Pokial to nerobi neustale a nejako zurivo tak by som z toho tazku hlavu nerobila :smile: Moj laicky nazor :no:
Offtopic: Nevedela som ze zihlava moze psikov poprhlit. Drobec ju veselo ocikava a onuchava ale este nikdy nezaknucal ze by ho poprhlila :nwm:
Naplnit svoj Osobny pribeh je jedinou povinnostou cloveka. Vsetko je jedno. A ked nieco chces, cely Vesmir sa spoji, aby si to dosiahol. Paulo Coelho
Allyshca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod Aris » Pon 17.11.2008 15:10

Dakujem. Asi to bude tou žihlavou, ale ešte sa radšej pri najbližšej návšteve spýtam veta.
Allyshca koža na packách je ( asi) jemnejšia( neviem či som to počula, alebo sa mi snívalo, že to počujem)
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Dáva si nohy do papulky

Poslaťod unicorn » Uto 18.11.2008 11:15

ked si pes okusuje zadne laby a chvost a proste zadne casti tela, moze to byt aj znak toho, ze ma plne analne vacky. proste mu to vadi a je z toho nervozny. odporucam pri najblizsej navsteve veterinara spomenut, nech sa na to pozrie...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Ďalší

Späť na Choroby