Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod clupko » Uto 11.10.2016 10:05

diky, pozriem to :yes:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Elis » Pia 06.01.2017 18:57

Kacena ma bolak -strup na konci ucha -a boli ji to. uz se to tahne dlouho -jak oklepava hlavu porad -obnovuje śe ji to.
Nemate nejakou vychytavku osvedcenou?
obvykly postup -delam, ze o nicem nevim - nevysel :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod LitlPrinc a Liza » Uto 17.01.2017 6:40

martinkkka22 píše:no zatial ma to vyslo dokopy 170euro..asi tak...za čivku som dala 130 a u veterinara 32..plus cesta..nervy..neratam..

a toho chovatela si vobec nezastavam...to ste ma zle pochopili...je to podla mna podvodnik..

a psika z utulku...takeho maličkeho tam nenajdem :-))


pozri na PSIADUSA.SK -- A že nenájdeš, pochybujem.... ale hlavne že vy chcete čistokrvného (LEBO???) samozrejme bez PP - a ešte očakávate, že ozaj bude čistokrvný.... Bastardi množitelia, nedoprajú ani to minimum pre svoje psi (neraz spravia akciiovú cenu na šteniatká - aby štastným majitelom pak o pár dní umreli na parvo-virus... matky čivavky "žijú" v klietke ani m x m celý ich mizerný život neuvidia denné svetlo...a keď sú po x vrchoch úplne na šrot, tak ich vyhodia...).
Miluj a buď milovaný...
LitlPrinc a Liza
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Elis » Str 15.02.2017 21:31

Elis píše:Kacena ma bolak -strup na konci ucha -a boli ji to. uz se to tahne dlouho -jak oklepava hlavu porad -obnovuje śe ji to.
Nemate nejakou vychytavku osvedcenou?
obvykly postup -delam, ze o nicem nevim - nevysel :ha:


tak alaptid zabral nakonec....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod moschino » Uto 14.11.2017 21:26

Nasla som maca a ma svrab. Dnes mu na veterine tie usi vycistili, dostalo inj na svrab (nevedela som, ze sa dava inj), budeme to este 2x opakovat.
Ale niesla som ho na veterinu v psacej latkovej prepravke. Neda sa to tak preniest na psy? Chcem ho dat na noc dnu, nech mu nie je chladno v zahradnom domceku, cez den bude vonku a vnutri bude len v tej latkovej prepravke (boxe). Bude v noci v inej izbe ako psy. Ale i tak, hrozi tam nejake nebezpecenstvo nakazenia svrabom?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Aris » Uto 14.11.2017 22:01

Moje mačky keď mali svrab tak pes sa nenakazil. Chodil tam kam oni, zral im z misky. Ale zas neisiel do nejakého tesného kontaktu, max. ich ovonal.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod martin_s » Str 15.11.2017 9:37

moschino píše:Ale i tak, hrozi tam nejake nebezpecenstvo nakazenia svrabom?

Prenosny je aj na psov. U maciek to moze byt bud usny - sposobeny roztocom Otodectes cynotis, alebo kozny sposobeny roztocom Sarcoptes scabiei, ktory je prenosny nie len na psa ale aj na cloveka...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Lindchen » Str 15.11.2017 10:16

Keď sme boli so zasvrabeným mačiakom na veterine, tak ešte tam v ambulancii sme sa až po lakte vydezinfikovali a všetko oblečko doma dolu mimo kontakt so zvieratami do práčky. Prepravku som nečistila, ostala totiž tam.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod naja » Str 15.11.2017 13:11

Psica je na zahrade tiez v kontakte s mackami, ktore maju usny svrab a za cele roky sa ani raz nenakazila. A ani ja.
Ked som priniesla svojho kocura ako maca domov z veteriny, ani som vtedy netusila, ze co to je usny svrab a na veterine ma neupozornili, z usi si to vsetko cierne vyskrabaval a pes sa mi nenakazil, a to som ich neoddelovala.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod martin_s » Str 15.11.2017 15:36

Prenosny na cloveka je kozny... Ale usny je prenosny na macky, psov, fretky...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod moschino » Str 15.11.2017 18:09

ušný ma. ešte pojde kvôli tomu vraj 2x na vcelicku :ua: saplo nakoniec v kupelni, vsade su kachlicky, da sa to lahko umyt. odstranila sonm aj uteraky, kos na pradlo, kobercek, vsetko. peliesok ma svoj
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod lj909 » Pon 11.06.2018 10:16

Ahoj,

rok co rok mava moj pes prave ucho dost zanesene od mazu ktory dost zapacha (tak kyslo). Najviac ked sa otepli a trva to prakticky az do jesene/zimy.

Tu su nejake fotky ako to vyzera: https://www.dropbox.com/sh/gehvf8jxolz0 ... I7E2a?dl=0

Doobeda vycistim a na druhy den to iste. Cistim Aptus Orisolve vacsinou.

S veterinarmi som uz tolkokrat to riesil a zatial bez vysledkov. Poslali vzorku aj na laboratorne vysetrenie, kde nic nenasli. Skusil som mu davat lokalne kortikoidy, taktiez to nevyriesilo problem.

Nestretol sa niekto z tymto?

Vopred dakujem za kazdu radu.
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod clupko » Pon 11.06.2018 10:25

pride mi to ako usne kvasinky. skusali ste to cistit niecim, co obsahuje chlorhexidin? treba pravidelne, raz-dvakrat denne, po istu dobu - inak ano, doobeda vycistis a na druhy den je to tam zas.
ale ako to, ze "nic nenasli"? to akoze nevedia prist na to, co to je? keby mal moj pes pravidelne rovnaky problem a vet nevie zistit, co to je, sla by som k inemu vetovi.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod pigie » Pon 11.06.2018 10:27

A kedy posielali vzorku pred alebo po prelieceni? Je zvlastne, ze nic nenasli, ja by som to dala zopakovat. Podla mna ide o kvasinky, boj s nimi je na dlhu trat, kratkodobo by malo zabrat cokolvek - na cistenie ako pise clupko pouzivat nieco s chlorhexidinom, problem je, ze sa toho neda zbavit, ak je to imunitna odpoved organizmu na nejaky podnet. To potom treba riesit pricinu, nie nasledok. By som ti odporucila navstivit MVDr. Panakovu, ona by vedela pomoct s diagnostikou aj liecbou ak teda si s tym bezni veti nevedia rady.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Efa » Pon 11.06.2018 11:43

... ja by som k vyššie napísanému dodala už len, že po vyliečení je potrebné posilnenie imunity psa + prevencia pred opakovaným vznikom tohto ochorenia a tou je udržiavanie uší suchých, ich pravidelné čistenie a odvetrávanie = ak je pes chlpatý tak vystrihanie srsti aby sa vnej neudržiavla nečistota a zbytočne sa ucho nepotilo ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby