Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Trasenie hlavou

Poslaťod Mackie » Uto 28.10.2008 12:46

z vlastnej skusenosti - moze to byt nieco v oku, uchu, nose, taktiez bolenie hlavy z teploty - odmeraj teplotu na zaciatok :yes: a este kopa inych veci
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

Prílišný ušný maz

Poslaťod Catqa » Uto 28.10.2008 13:30

Vzdy ked cistime uska (asi raz do tyzdna) mam na tamponiku hnedy, priam az cierny maz, ktoreho vobec nieje malo. Ani by ma to netrapilo, keby si Sisska uska stale neskrabala a pri tom "nepomrkavala". Akoby stonala...Je to normalne?
U vetika sme boli, ale veterinarka nam povedala ze je to v poriadku..no ja neviem :nwm: nezda sa mi to az tak fain
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod Ema 012 » Uto 28.10.2008 13:37

catqua ked si ušká stále škrábe tak to určiťe v poriadku nieje, čím jej čistíš ušká? Bud by som sa poradila z iným veterinárom alebo častejšie čistiť.
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod Whip it » Uto 28.10.2008 13:40

Catqa, neviem, ake su tvoje moznosti ohladom vyberu inych vetov, no to co popisujes urcite nie je normalny stav, bez sa popytat radsej inam...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod Catqa » Uto 28.10.2008 13:52

Uska cistim navlhcenym tomponikom borovou vodou...uz mam doma jednu alegicku, tiez sa takto skrabe, ale ona pre istotu maz nema skoro ziadny.
Co sa tyka veterinarky, prav eona nam prisla na to, co Baške (tej alergicke) naozaj je, pricom vsetci ostatni nam j len ospavali a trhali jej chply, no prakticky vobec nic nevyriesili.
Upokojilo ma aj to, ze aj chovatelka pri strihani nam povedala, ze ma vsetko v poriadku..len ked ja vidim ako stona pri tom skrabani...mam strach aby sa nam historia neopakovala
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod Whip it » Uto 28.10.2008 14:09

Ved nemusis menin vetku, ja som nepovadala, ze je zla :no: . Ja by som isla klopat este na jedny dvere, 2 dr. 2 nazory. Maximalne ti povie to iste...ale budes kludne spavat :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod Ema 012 » Uto 28.10.2008 14:44

catqua ešte skus či ušká nesmrdia ak áno tak by to mal určite riešiť veterinár. Aj ja mám doma hafana s týmto problémom, ja používam raz do týždňa otifree. Perfektne zbavý uško nadbytočného mazu a prestal si ich aj škriabať :jop: Tak skúste možno pomože.
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Trasenie hlavou

Poslaťod jandzik » Uto 28.10.2008 15:09

uz to robi asik tyzden a u lekara sme este neboli..da si tam pozzriet ale ja tam nic nevidim nezda sa mi ze by tam..nieco mal.Zatial som mu uska nejak necistila ma zatial sest mesiacov...viem ze by som mala ale vzdy pri kupani mu to cistim prstom a vodou ale tak ze by som mu to dokladne robila tak to nie...moze to byt aj tym ze som mu nasla dve blsky..?mozno ho to tak strasne .....zre...
jandzik
Šteniatko
 
Príspevky: 54

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod ess » Uto 28.10.2008 15:10

no teraz taky moj nazor mimo - pokial psovi nic nie je, zda sa mi vela cistit mu usi raz tyzdennne - ja psom, ak nemaju ziaden problem, kontrolujem sice usi ale cistim len 1x za mesiac...
to ze si takto skrabka usi moze mat /nemusi vela pricin....asi by som jej prekontrolovala analne vacky - sice nik nevie vysvetlit preco, ale jednoducho je to tak, ze ak su vacky plne az zapalene, okamzite vedia reagovat usi podobnym sposobom....druha vec je alergia na krmivo, resp, nejaka kontaktna alergia - sice na borovu vodu asi nie, ale niektore psy alergicky zareaguju prave pri cisteni ucha nejakym pripravkom...mno a asi najhorsia verzia je idopaticka....
ja som si este vsimla jednu vec - cim viac chlpov je v uchu, tym viac si pes ucho skriabe
dufam, ze tvoju to rychlo prejde a nebude to nic :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Trasenie hlavou

Poslaťod ess » Uto 28.10.2008 15:13

no ked mi pes trepe hlavou a po prezreti nic nenajdem, tak sa idem radsej s nim ukazat k vetovi - uz ako mackie pisala, pricin je habadej - od zapichnuteho drievka v nose, papuli, medzi zubami, cez nejake zapaly po bohvieco ....
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Trasenie hlavou

Poslaťod Ema 012 » Uto 28.10.2008 15:14

A kedy sa havo kúpal? Lebo po kúpaní treba ušká vysušiť suchou vatou aby tam neostala voda. Ja myslím že to bude problém, blšky to podla mna niesu ale treba odblšiť. :ahoj:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod Mackie » Uto 28.10.2008 15:29

ja mam laicky postreh - v usiach nejaky ten maz musi byt, ma to ochrannu funkciu, a prave to, ze sa casto odstranuje, moze sposobit jeho zvysenu tvorbu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod ess » Uto 28.10.2008 15:35

mackie SUHLAS!
castym cistenim usi sa maz vybera a tym sa stimuluju zliazky k jeho dalsej tvorbe...no proste zacarovany kruh
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod Catqa » Uto 28.10.2008 15:50

Toho mazu nieje vzdy rovnako..niekedy je ho za cely tampon a je skoro cierny, a niekedy je ho fakt len tak "aby sa nepovedalo" a farba normalna...
Uska jej tak isto praidelne necistievam...1 za tyzden som sa snazievala, lebo som myslela ze to tak vela treba, ale povacsine som na to zabudala, takze asi tak raz za tie 2 tyzdne...
Moze ju ten maz svrbiet? Pretoze pokial sa ja pamatam, odkedy sme ju priniesla to mala takto
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Prílišný ušný maz

Poslaťod Mackie » Uto 28.10.2008 16:43

skus nepouzit tampon ale len tie kvapky, ktore sa daju na usnicu a votrie sa to a pes to potom vytrasie
a potom zatni zuby a skus tie usi necistit, ci sa to upravi
a ten veterinar by sa tam mal poriadne popozerat, ci tam nie je nieco ine, co produkuje ten maz
(mam 2 rocnu fenu a cistila som jej usi.. ups, ani raz :hi: skontrolujem, nic extra, neriesim)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby