Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Rauke » Pia 12.09.2008 20:10

myslis taku ampulku co sa ma rozriedit v 2 litroch vody???
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod rouba » Pia 12.09.2008 22:51

ak je to svrab tak sa na uskach musi skrabat. Advocate nam nepomohol (pipeta na vnutorne a vonkajsie parazity), možno pozabija tu haved, ale ak to mas chronicke tak to potrebujes preliečit. Odporučam Otospectrine (lokalne antibiotikum,antiparazitikum) dvakrat denne rano a vecer po 5 kvapiek 5 dní a výsledok bol stopercentný :jop:
Ta vodka, ocot, destilovana voda, ocot je dobry na kvasinky, ale ked už ma psik kvasinky ocot pomaha ale je to iba preventíva, treba liečiť. Vodka - alkohol dost vysusuje takže, tiež nieje dobrý pre všetkých psíkov.
okrem toho casto chodím na veterinarnu kliniku za znamou ma tam laborku a mal som tu česť videt svrab. poviem vam ze ma od toho mikroskopu odhodilo... :aaa:
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Rauke » Sob 13.09.2008 8:48

pokial su v tych "rankach" co sposobia parazity uz aj bakterie, tak ciste antiparazitikum nestaci... preto som pisala,ze Advocate, al. Stronghold treba nasadit co najrychlejsie... najma pri telovom svrabe, al. pri purulentnej-hnisavej demodikoze sa podavaju sirokospektralne ATB. napr. Biseptol-ten ma stredne spektrum ucinku, ale pri takychto koznych "stavoch" sa casto dava...
Naposledy upravil Rauke dňa Sob 13.09.2008 21:15, celkovo upravené 1
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Aris » Uto 16.09.2008 9:25

U veta som nakoniec nebola, pretože po dvoch dnoch to bolo ok(bol víkend). liečili sme detským olejčekom a všetko ok.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.09.2008 13:23

Renique píše:myslis taku ampulku co sa ma rozriedit v 2 litroch vody???

Jojo, presne to... :smile: A ako vidím, aj mu to pomohlo. Ranky takmer zmizli. Ale ako kukám, zase Eliške sa začínajú tvoriť... :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Rauke » Štv 18.09.2008 18:46

ono je to dost silne takze to pomoze, ale musis riadne osetrit aj okolie, budu a tak, inak sa to vrati... daj Advocate a mas pokoj...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Vikiki22 » Pia 19.09.2008 21:46

No, som to tam všetko prečistila a nastriekala. Hádam to už bude dobre. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod herer » Pia 24.10.2008 11:25

dobry den, potreboval by som poradit. moj pes ma uz asi vyse mesiaca v jednom uchu taky tmavohnedy maz, a smerom von z ucha ho ma dost suche, niekedy ho aj svrbi, najprv som myslel ze to je normalne, ze iba zmokol tak sa tvorilo viac mazu, ale teraz som mu to precistil a mal tam toho dost. je to zapal alebo naka choroba? co by ste na to odporucili? k veterinarovi sa mi bude dat ist az o vyse tyzdna tak chcem vediet ci by som mu zatial nemohol nejako pomoct...
za odpovede dakujem
herer
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod pigie » Pia 24.10.2008 11:39

Pravdepodobne sa jedna o bakterialny zapal. S tymto navstivit veta... Cistenie samotne pomaha malokedy a len v zaciatocnej faze, ked je mazu naozaj malo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Rauke » Pia 24.10.2008 12:29

je normalne ze ma v uchu maz nie je na tom nic patologicke, no a ak sa to pravidelne necisti, tak sa netrebe cudovat ze nabera tmvonedu az ciernu farbu...takyto maz potom sposobuje zapaly, takze to treba pravidelne cistit odstranovat.
pokial ho to nesvrbi a neskriabe si v kuse to ucho, tak ti uplne staci kupit si v lekarni nejaky pripravok na cisteniu usi... je ich strasne vela.nanesies to na tampon a vytieras. alebo mozes cistit aj octom a vodou v pomere 1:1.
ak ho to vsak svrbi a ma to zapalene, tak treba ist k veterinarovi.podla farby a konzistencie usneho mazu sa da niekedy urcit aj povodca- teda ci su to bakterie, kvasinky, roztoce...ale jasne ze to je len skor take pomocne.treba spravit stery... a potom sa nasadi liecba...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod ess » Pia 24.10.2008 18:38

pokial to vyzera ako usadenina z kavy, tak pozor, moze sa jednat o usny svrab
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Nykkyta » Pon 27.10.2008 14:05

Minulu noc nasa buldocka nas neustale budila potiasanim hlavou a plieskanim usami. Ked sme jej kontolovali uska mala jedno dost ruzove. Do rana sa jej to vsak ukludnilo a teraz vyzera, ze nema ziaden problem. Problem je v tom, ze nasej macke zistil veterinar usny svrab. Zajtra nam pride prekotrolovat cely zverinec. Tak dufam, ze to ostatni mat nebudu. Stenata sem tam potriasaju usami, ale byvaju vonku, takze sa da len velmi tazko zistit, ci maju spinave usi, alebo zalepene od svrabu. Raz za cas im to mama cisti, ale len vatovimi tyčinkami.
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Trasenie hlavou, ušami

Poslaťod jandzik » Pon 27.10.2008 19:24

Mam hafana je to westik a mam problem s tym ze aj dva trik krat za den si chyti labkamu uska abo hlavu a tak sa drzi a trepe aj 3-4 minutty....akoby ho tam svrbelo alebo bolelo a nwm co mu je....miestami to vyzera akoby mu sibkalo.. :lol: niekedy mi je ho az moc luto bo nwm ako mu mam pomoct..poradte nieco co mam robit..co mu moze byt...? :ach:
jandzik
Šteniatko
 
Príspevky: 54

Re: neviem co sa mu robi

Poslaťod Amaguk » Pon 27.10.2008 19:44

ako dlho to uz na nom pozorujes? Boli ste u veterinara?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: neviem co sa mu robi

Poslaťod Whip it » Pon 27.10.2008 19:47

Skusala si ma mu do nich pozerat ci ich nema zacervenane, alebo ci tam nema take "spinky"?Ci si ich nenecha chytit?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby