Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, veľa mazu

Poslaťod Laura » Sob 21.06.2008 20:58

Dnes som si všimla u jedneho šteniatka mierne sčervenanie ušného bolca a následne som si všimla, divne vyzerajuci a zapáchajúci maz v uchu? Asi pred 3 dnami som šteniatkam čistila uši vatou namočenou do rastlinneho oleja, môže to mať z toho? Ma to len on. Netrasie hlavou ani ho to neboli.
Zajtra by si pre neho mali prist novy majitelia a dnes som uz nestihla veterinara, tak neviem ako sa mam zariadit?

Neviete mi nahodou poradit, co by mu chudacikovy mohlo pomôsť okrem návštevy veterinara, ktoú už nestihneme. Ďakujem
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod lucik » Ned 22.06.2008 8:06

nemas Aloe Vera? dost dobre to tlmi zapaly a podrazdenie.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Amaguk » Ned 22.06.2008 9:33

mozem odporucit aj cajovnikovy olej - vyborne dezinfikuje
proti zapalom je tiez salviovy odvar, repik, na podrazdenu kozu harmancek
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Tatiana » Pon 23.06.2008 11:09

urcite uz pouzi radsej ten cajovnik,a na cistenie usiek je vhodnejsi Otiffree,rastlinny olej zanasa mastnotu a moze sposobit zapal,pouzit sa da aj detsky olej :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Fraga » Pon 23.06.2008 12:30

Offtopic: Lauri jednoznačne kupirácia :heh: no už som dobra :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod dedo » Str 25.06.2008 8:16

Ja som uz pisal o mojom overenom niekolkorocnom recepte: 5ml vodka - 5ml ocot - 5 ml destilovana voda,
Vycistit uska gazou - zachyti aj necistoty , jemne vytriet / vysusit / cistou vatou. :jop: :jop:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod bassetka » Pia 04.07.2008 10:44

Do usi urcite nie olejicky rozneho povodu.Kazdy olej sa po case "pokazy".Dnes su na trhu preventivne cistiace kvapky-asi najlepsi je Epi-otic.Cena je trochu vacsia,ale je bez alkoholu,nevysusa zvukovod.Celkom dobry je aj Otipur za lepsiu cenu.Ak sa nemozete dostat k tymto specialitam ,osvedcila sa mi borova voda.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod ess » Str 16.07.2008 23:15

nam sa najviac osvedcil EPIOTIC, celkom v pohode je aj otifree, clorexyderm a momentalne nevim ci novy pripravok, ale tak u nas v KE novy hehe je AURINET - tento pripravok obsahuje tusim mandlovy olej a posobi na ucho dost upokojujuco...
celkom ok je este nolvasan
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Aris » Ned 20.07.2008 20:06

nechem zakladať novú tému, ale mám trochu iný problém. Rony má jedno ucho také divné. Sú v ňom akokedy chrasty a aj tam má sem-tam kvapku krvi, ked sa hrá tak si to poraní. Včera som mu to čistila s detským olejčekom a dnes má to ucho také isté ako ho mal včera. Čo s tým? Mám ísť k vetovi?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod schnauzee » Uto 22.07.2008 14:00

urcite zajdi k vetovi. Moze to byt cokolvek, aj svrab, ten si zvieratka skrabu a mavaju potom aj chrasticky v uchu. Ale moze to byt aj nieco uplne ine. Takze smer veterina :yes:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Vikiki22 » Štv 04.09.2008 19:24

Hmmm... Môžem sa spýtať, čo je najlepšie na svrab na ušiach? Môj NO má chrasty na ušiach. :nwm: Minule mu veterinárka dala sprej, ale nie som si istá, ako sa to volalo. Nemohol to byť Arpalit?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Rauke » Štv 04.09.2008 20:10

ak je to svrab, al. akekolvek ine parazity tak vrelo odporucam Advocate, al. Stronghold. myslim ze Arpalit spray proti svrabu vela nezmoze...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Vikiki22 » Sob 06.09.2008 20:12

OK. A dá sa to dostať v lekárni? Alebo mám k veterinárovi? :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Rauke » Ned 07.09.2008 11:16

ja som to kupovala od veta,al. aj vo vet.lekarnach to maju. ale netreba cakat, lebo svrab sa rychlo siri...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Zápar alebo zápal ucha?

Poslaťod Vikiki22 » Pia 12.09.2008 20:07

Tak, veterinárku sa mi nepodarilo zastihnúť, ale moja mama bola v lekárni a tam jej dali NEOSTOMOSAN. Aby som to zriedila s vodou a natrela na ucho... Dnes som to spravila, uvidím výsledok. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby