Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Whip it » Sob 06.09.2014 17:01

Ok, daj potom vedieť, ako ste dopadli, držím palce.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod luciiik » Ned 07.09.2014 16:20

Dakujeeeeeem. :smile: Tak dopadli sme tak ze usi mame uplne ciste a moj pes proste len nevnima bolest, tak ked ho rana svrbi tak si ju proste poskriabe. Na alergiu to vraj nevyzera, ale ak sa to bude casto opakovat, pojdeme na testy. Tak uvidime, kazdopadne som z toho vysledku spokojna, to ze je moj pes blb to je uz jeho problem, aj ze vyzera jak keby som ho vytiahla z ringu, ale fajn ze to bolo len to. :smile: Vdaka za kazdu radu a drzanie palcov. :jop:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Whip it » Ned 07.09.2014 19:11

Počkať, nechápem :lol: . Ako prvé mal uši a kým ho boleli, tak sa škriabal až do krvi a v podstate mu to ostalo po liečbe ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod luciiik » Pon 08.09.2014 11:20

Nie nie, v skratke to bolo tak ze niekedy pred polrokom raz prisiel s rozskrabnutym licom. Netusila som z coho to ma, ale tiez si to skrabal a skrabal ked sa to hojilo a nemalo to konca kraja. Ok, zahojilo sa. Aj ked to trvalo asi mesiac. A teraz, boli sme na dovolenke, mamina si to vsimla az v den naseho navratu, mal rozkrabnute lice na tom istom mieste. A zasa nekonecny pribeh hojenia, kontroly neskriabania a kedze som bola u veterinara s druhym psom, spytala som sa ci mi moze dat taku ukludnujucu vodicku na to. A on mi povedal, ze niekedy to moze byt problem s uchom... Asi ich svrbia usi tak hlboko ze si do krvi dokazu psy rozskriabat lice, neviem. Tak som sa pytala tu, ci niekto ma skusenost a isli sme aj na kontrolu usi, pre istotu. :smile: A nastastie je to len jeho blbost, ze sa vzdy vynajde a to lice si nejako posucha poskriabe. Preto sa to tak dlho hoji.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod hriva » Pon 08.09.2014 11:24

Offtopic: mamina mačka keď mala svrab sI okolo uši vyskrabala rany úplne do mäsa. (Je dlhosrstá takže sa to tam ťažko hladalo) tak hej keď ich svrbia uši môžu sa až takto vyskrabat
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod luciiik » Pon 08.09.2014 11:45

Offtopic: Jj, tiez si myslim ze ked ich svrbi nieco hlboko vo vnutri tak sa to moze stat.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod pigie » Pon 08.09.2014 11:46

To je zvlastne, moj pes ma problemy s usami od prveho roku zivota, ale ucho si nikdy neskrabal. Skrabal sa len pri infekcii koze, ci uz kvasinkovej alebo bakterialnej. Ster z rany ti vzali? Ked sa to nehoji, nieco nie je v poriadku - teda ak si to pocas hojenia neskriabe. Uz to samotne skrabanie do krvi by som brala ako problem :ua: Radsej pohladat, ci za tym nemoze nieco byt... Kamaratkina fena si tak skriabala nos - verdikt alergia - je na desenzibilizacii a je to OK, skrabanie nosa prestalo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod hriva » Pon 08.09.2014 13:04

Toto podla mňa závisí aj od psa, niektorí sú proste destruktivny a dokážu si sami sebe spraviť zranenia keď ich niečo svrbí, nám tiež vet vtedy ohľadom mačiek povedal že hej, keď ju to moc svrbí je normálne za až samu seba poškodzuje.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod pigie » Pon 08.09.2014 13:05

Ano, ale svrbenie musi mat pricinu a tu treba najst. Som tak pochopila, ze ziadnej niet :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod luciiik » Pon 08.09.2014 13:08

No u nas je pricina a dovod na skriabanie hojenie. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod pigie » Pon 08.09.2014 13:15

To chapem, ze rozskriabava staru ranu, len nechapem teda, ako vznikla. Nuz, ale v tomto ak je jediny problem, tak golier, alebo ustrazit :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod luciiik » Pon 08.09.2014 13:29

No on lieta po zahrade tak ze hlava nehlava. Ten pes na seba nedava vobec pozor. Cez kriky preleti, okolo jabloni hlava nehlava. Oskriet sa fakt moze kdekolvek. On ma v podstate pod chvilou kde tu nejaku ranu. Len ta tvar sa hoji vzdy najdlhsie. Jasne, uz nosi ponozku, golier na nas nemali. Este mu davam sancu ak nie, objednam ho. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod pigie » Pon 08.09.2014 13:32

Tak drzim palce, aby to bolo "len to" :yes: A ak si nevie pomoct ani s ponozkou, tak ja by som dala veru golier, inak to bude nekonecne :ua: My mavame take rany, co sa hoja mesiace, akurat, ze u nas to ma suvis s imunitou a niekedy ATB tiez pomozu len kratkodobo. A ani desenbilizacia nam od toho nepomohla :ua: A roztocov sa jaksi zbavit neviem :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod luciiik » Pon 08.09.2014 15:10

Dakujem dakuje, tiez dufam ze to bude "len to". Ale veterinar to videl a vravel ze to vyzera len na oskreninu, kedze nemal ziadne sprievodne javy ostatnych "veci". Uvidime. ATB sme nastastie ani nedostali. Takze sa utesujem ze to nebude take zle. :lol: Imunita je druha vec. Kamoska ma RR takehoto a tiez je to veru radost, takze chapem. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod kubikovi » Ned 12.10.2014 20:01

ahojte, my máme diagnostikovaný ušný svrab, a dostali sme Otopet-Therapy, ale už má z neho chudiatko pomaly celú hlavu oranžovú, ako jej najlepšie očistím uška?máte skúsenosti s týmito kvapkami?dakujem za všetky rady a pomoc
kubikovi
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby