Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod kubikovi » Ned 12.10.2014 20:05

A myslíte, že mi ju ostihajú v salone, ked má ten úšný svrab?
kubikovi
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod bajuss21 » Uto 11.11.2014 19:09

ahojte, moja fenka stále trepe hlavou, keď jej pozriem do uší má ich čisté, nie sú podráždené ani červené, keď vytriem tampónom je čístý a ani jej nesmrdia...čo to môže byť? chystám sa s ňou k vetovi, ale aj tak mi to príde zvláštne :smile:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod pigie » Uto 11.11.2014 19:10

Ma napadol cudzi predmet...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod bajuss21 » Uto 11.11.2014 19:17

nekňučí, po prehmataní ani brvou nemikne, že by ju niečo bolelo, čo si myslím, že keby tam čosi bolo, tak by ju to dráždilo, že by si nedala uši prehmatať...som zvedavá čo nám povedia...
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Whip it » Uto 11.11.2014 21:54

Nedavala si nahodou v poslednych dnoch spot on, sampon, ine krmivo a pod ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Sunny » Pia 28.11.2014 13:19

Zas ja s dákym problémom :hi: Sa psy tuším rozhodli, že im bude všetko. Má niekto potuchy, čo by mohlo byť toto?
Obrázok Obrázok

Má to presne v mieste, kde sa mu "láme" ucho (má ich tak poskladané nabok), je to tam celé také poskladané
Obrázok

Na rovnakom mieste má niečo aj v druhom uchu, ale o hodne menšie.
Obrázok

Nesvrbí, nebolí, len na priame rýpanie sa v tom reaguje bolestivejšie. Nemám potuchy čo to :nwm:

A vec dva - zas Trixie, ušnica... červené, hrbolaté, svrbiace
Obrázok
Najprv som myslela, že blbá reakcia na čistič uší, lebo niekedy od prvého čistenia ním to registrujem, že sa jej to spravilo, ale už sa mi to zdá moc dlho na reakciu na prípravok (už to budú aj také 2 týždne) a nijako sa to nemení :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Barbor » Pia 28.11.2014 14:49

Sunny nasa mala taku vyrazku-teda z tych fotiek mi to vychadza na tu 4 s textom 'o hodne mensie'. Asi take podobne to mala. Nic sme s tym nerobili, bolo nam povedane tusim ak si ozaj dobre pamatam ze to je len 'zaparenina' kde sa naskladnil maz alebo co :nwm:
Ono to bolo aj take ako vyrazka, ze vnutri take biele. Ja som jej to raz vytlacila ale potom sa to zas naplnilo. Tak som to nechala tak a odišlo to prec casom. Mala to v lete ked bolo horuco a kupala sa.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod lucik » Pia 28.11.2014 15:38

sú oto-prípravky mastné, resp. mierne mastné? mala som jeden prošlý, šprcla som to babám do uší, že im ich vyčistím (asi prvýkrát v živote, nemajú ich špinavé takmer vôbec) a teraz majú také mastné chlpy v ušiach a okolo.. fujky.. dúfam, že to zmizne dozajtra, resp. dúfam, že to neurobí v ušiach nejaký bordel, že sa im tam nejaké usadeniny urobia..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod hriva » Pia 28.11.2014 17:30

Ano ja čo som mala vetriderm kedysi dávno tak bol mastný a bolo aj pisane že radšej aplikovať niekde vonku lebo je z toho bordel.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Areg » Sob 29.11.2014 5:42

Uši náš celoživotný problém :ua:
Nie všetci anjeli majú krídla,niektorý z nich dostali vlhký ňufák :)
Areg
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod pigie » Sob 29.11.2014 7:02

To prve by som len cistila a pozorovala. My sme tiez uz mali vred v uchu, ktory ked praskol, vypadalo to podobne, ale nebol az taky velky. To druhe mi pride naozaj na alergicku reakciu a nemusi to byt len cistic do usi. Hugo take tiez casto maval ako alergik, len sa to nejak utriaslo a netusim, co mu to sposobovalo :ua: Len teda neveim, ci to bolo svrbive, lebo on si aj svrbive veci neskrabal, resp. velmi malo. Co by si ostatny pes rozskrabal uz na zaciatku, on sa zacal skrabat az vo velmi pokrocilom stave. Ale proste taku usnicu som vidavala velmi casto, zhrobolavenu, zacervenanu. Ale verim a dufam, ze to moze sposobit aj nieco beznejsie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Whip it » Sob 29.11.2014 9:41

Sunny a nezacala brat Trixie vtedy ten Dalacin ? Ked sa objavila vyrazka.
Cistic to byt moze, ale tak predpokladam, ze odvtedy si uz usi necistila, takze by to malo ustat. A este mi napada, ze aj atopici mavaju taketo alergicke prejavy na usiach.
To prve moze byt taka mensia zaparenina, ako sa koza dotyka, zatial by som to nechala tak, ako pigie vravi. Len pretierat chlorhexidinom, alebo co ine mas doma. A ked sa nepolepsi, tak zial vet.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Sunny » Pon 01.12.2014 9:18

ATB brala už skôr, než sa toto objavilo. Ale možno tomu pomohli, predsa len je to záťaž na organizmus...
V sobotu sme boli u veta - obe uši zapálené, v jednom aj trochu zúžený zvukovod. Bral aj vzorku, či tam nie sú aj kvasinky, dnes si mám zavolať pre výsledky. Dôvod - buď tá alergia všeobecná, alebo spôsobená tým čističom. Vet sa už presne s rovnakou reakciou na rovnaký čistič stretol (značka Beaphar - keby niekto chcel, mám celú flaštičku doma, nám je už na nič). Zatiaľ dostala tuším Mitex (taká mliečna tekutina), dnes uvidíme podľa výsledkov že či zmeniť liečbu či nie. Ale za tie dva dni sa jej to krásne zlepšilo, svrbenie aj to začervenianie a hrbolčeky krásne miznú, tak snáď to bude OK. Len nech z nej nie je alergik, to by ma asi fakt piclo :ach:
A dík za rady k Maňáskovi, asi to bude niečo také. Skúsim teda dezinfikovať a uvidím, čo to bude robiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Whip it » Pon 01.12.2014 12:23

Mitex je super, berie aj na bakterie, aj kvasinky a kortikoid potlaci reakciu.
Vidim, ze si so psiskami uzijes co do veteriny :ua: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod hriva » Pon 22.06.2015 10:54

Ked psovi z dovodu tazkeho a zle lieceneho zápalu v uchu (zabrali az tretie atb) skostnatie chrupavka v uchu tak jedina moznost je ta ablacia zvukovodu ci pea s tym vie normal fungovat?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby