Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 17:32

presne toto mi povedal ten veterinar, ze mam ist hned od neho k nim...len je to tam hodina a pol cesty a mne ju bolo strasne luto, som vazne myslela, ze mi tam zomrie v tom aute..vyzerala ako s prepačenim "skapacina"...hrozne..aj som mu volala, len ze on mi peniaze nevrati a tak...aj na veterinarnu spravu som volala, tam chceli odo mna papier od mojho veterinara, ze ten pes ma psinku, ten moj veterinar sa zrazu začal vykrucať, ze nech ju tam zasa donesiem, ze on urobi krvne testy a ze za tyzden budu vysledky, no a ja nebudem lietat s takym psom hore dole, som nahnevana aj na veterinara...teda toho mojho prveho z piestan...ani jej neodmeral teplotu, jednoducho nič...nebudem uz teraz nic riesit...
tu čivku som kupila pred tyzdnom a keby im ju tam zaveziem, dali by ju hned utratit, alebo nebodaj by ju sami skantrili, tak to sa tu radcej ja budem o nu starat a dufat, ze sa jej stav zhorsi...
zatial je na tom stale rovnako....stale hnačka, uz 2-3dni, nepapá, dávame pastu a infuzky...tento druhy vetos zo serede (fakt by som kazdemu odporučala, mily, poradi, o v setkom sa da s nim bavit..neni drahy..atd) hovori, ze to asi nebude psinka....no ja vazne neviem....
by som asi urobila na internete alebo tu na dogfore zoznam nesolidnych chovatelov, ktori chovaju psov v strasnych podmienkach a predavaju nezaočkovane šteniatka, klamu a su to podvodnici...
dala by som to ako samostatnu temu, kde by kazdy napisal, meno, mesto, akych psikov chova a kratka skusenosť s chovateľom.....
čo vy na to??
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 17:35

Lavyrle..to si dobre vyriešila...sila teda, este aj idu klamat apredaju miešanca..za stovku!!!! ved to je niečo neuveritelne..tiez by som rada vedela, kto to bol...aby som sa ho nabuduce vyvarovala....
takto sa predavaju zevraj aj anglicky budloci krizeny s francuzskymi alebo s boxermi....neuveritelne niečo čo sa uz deje..
ak chce niekto chovat psikov, nech chova, ale nech sa aj stara o to...hlavne o zdravie, ved to je najdôlezitejsie...
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 17:39

ešte ma napadlo, ten ušny svrab?? to je prenosne na človeka??? sa mi to nejako nechce verit...
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Baarbora » Pia 06.08.2010 18:31

temu o neserioznosti chovatelov tu uz mame, ale zameranu na PP chov, kedze ten realne existuje a ma nejake oficialne miesto posobenia zodpovednu osobu. BezPP chov moze fungovat na 10tich miestach, na piatich menach, mailoch a telefonoch...To je trochu zlozitejsie. A k tomu, Ty si urcite nepozerala ziadne forum pred tym, nez si si zadovazila psika, tak by si rovnako nenarazila ani na takuto temu...V inzercii(a na civavy tam uz jeden nespokojny zakaznik je http://zvierata.bazos.sk/inzerat/4525074/POZOR.php) to skor najde uplatnenie, lebo prve, co ludia pozeraju je prave inzercia....
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 18:38

barborka..ja si vacsinou podla tel. čisla overujem, vygooglim, ..nie je to tak, zeby som hned našupu kupovala...len o tych mojich "predajcoch" bohuzial na nete nič nebolo....
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod lavyrle » Pia 06.08.2010 19:29

martinkka, špeciálne som sa na to pýtala vetoša - povedal, že áno a až sa zhrozil, ked som sa pred ním opýtala segry kde šteniatko mali - či aj na posteli :ua: moja mama potom dezinfikovala celý byt, prala všetko možné aj nemožné a jeden koberec aj vyhodili :pac: 2x cesta do Žiaru, jedno vyšetrenie u vetoša - suma sumárum cca 50 euro za nič :pac:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Baarbora » Pia 06.08.2010 19:48

prave o tom vravim..raz sa inzeruje na jeden kontakt, potom na druhy, ine meno, ina lokalita a potom clovek naleti...Kym Ty aspon googlis, spusta ludia naozaj ide rovno do tej inzercie a ide do prveho najlacnejsieho... Ked sa ludia nebudu bat hovorit o tom, ze od niekoho maju "chybny kus" a dockali sa neseriozneho jednania, spravia negativnu reklamu "chovatelovi" a ten, pri velkom stasti pri nedostatocnom odbere s chovom skonci...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 20:29

to by bolo idealne, ja som moju čivku kupila od pana-pani Hianikova marcela a jej muz sa vola miro...z nitiranskeho rudna
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod vavrena » Pia 06.08.2010 20:37

Lavyrle, pudle som mala oba zasvrabené, a niekoľko týždňov (doniesol to Doby, neviem, či z karantény či už od množiteľa), keďže som to nevedela, spolu sme spávali, hrali sa atď, ale svrab som nechytila :lol: . Ušný svrab nie je prenosný na človeka , môže sa to stať len veľmi vzácne, a nie je nebezpečný, prenáša sa len medzi zvieratami, ale napriek tomu, že pudle boli v kontakte aj s inými psami, nik iný to nedostal, kontrolovala som ešte niekoľko mesiacov aj Bruna aj babkine psy.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Baarbora » Pia 06.08.2010 20:50

martinkkka22 píše:to by bolo idealne, ja som moju čivku kupila od pana-pani Hianikova marcela a jej muz sa vola miro...z nitiranskeho rudna



co myslis, kolko ludi to najde na fore v teme o usnom svrabe? :no: neviem, preco sa stale zdrahas s tym, dato to do inzercie(ci bazos, ci hyperinzercia, ci ifauna, alebo aj ten pokec...) :nwm: odrbal Ta ten clovek o 200 €, co nie malo(mimochodom, uz nie priestupok, ale uz trestny cin) a Ty sa stale tvaris, ako keby to spravil neumyselne a vlastne to ani netreba riesit...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 20:59

barborka, ked je niekto sikovny, nebude hladat podvodnikov takto po forach alebo na inzercii, ale da si to meno konkretne do googlu a ma to za dve sekundy vyhladane, a nie ze bude tuto čitat kazdy prispevok v teme alebo si cely bazos ma prečitat??!!!
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod lavyrle » Pia 06.08.2010 21:25

vavrena, nuž tak neviem prečo sa ten náš vetoš tak zatváril a že prenosné to je. Samozrejme nejde o nič vážne, ale predsa len by som to nerada mala :lol:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Baarbora » Pia 06.08.2010 21:48

martinkkka22 píše:barborka, ked je niekto sikovny, nebude hladat podvodnikov takto po forach alebo na inzercii, ale da si to meno konkretne do googlu a ma to za dve sekundy vyhladane, a nie ze bude tuto čitat kazdy prispevok v teme alebo si cely bazos ma prečitat??!!!



tak skus zadat to meno, co si sem napisala do googlu, co Ti teraz najde...

Naozaj neviem, nechapem. preco. Ze mu stena vratit nechces, chapem, zachranila si mu zivot, nevratis...Ze to nebudes riesit pravnikom tiez- nema NIC, co by si mohla pouzit ako dokaz, ze mas psa od neho...Ale ze neurobis absolutne nic :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 22:07

no mas pravdu, vobec mi to nič nenaslo...
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Štv 12.08.2010 10:48

chcem sa opytať, je mozne aby mal psik cukrovku? doktor mi poradil, aby som jej kazde tri hodiny davala glukozovu vodu, tak som jej ju cely tyzden davala a čivavka uplne v poriadku, aj papať začala pomaly, potom som jej ju raz celu noc nedala, teda asi od desiatej do šiestej do rana a rano som ju nasla uplne vyslabenu, nevladala hybať ani hlavičkou, ani nevedela stať na labkach, hned som jej zasa dala glukozu a do pol hodiny bola zasa na nohach a uplne v poriadku. Nemate s tym nejake skusenosti? neviete, čo to môze byt? dakujem
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby