Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Mackie » Štv 05.08.2010 8:34

iba besnota
kazdopadne ak sa clovek snazi usetrit na cene za psa, pochybujem, ze bude ochotny vrazit par euracov do pravnika, aspon kvoli vypracovaniu ziadosti o nahradu skody pripadne inemu rieseniu
a bez kupnej zmluvy to myslim ani nie je mozne
takze ostava len ta cesta osvety a warningu pre dalsich
pripadne inzeraty typu "kupili ste psa od toho a toho? je takisto chory ako moj?"
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Baarbora » Štv 05.08.2010 8:54

Mackie, myslim, ze nie jeden clovek setri na psovi, lebo si proste mysli, ze pes ako pes a ked je lacnejsi, este lepsie... A pri tom maju peniaze :smile:
Offtopic: Tiez sme prveho psa kupili za 6.000sk bez PP a po financnej stranke na tom nie sme najhorsie...Proste puha nevedemost :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Štv 05.08.2010 19:48

keby bolo podla vas, tak by bolo tolko nestastnych ludi bez psika, lebo nie kazdy si môze dovolit 500euroveho psika...
ja som napriklad teraz tehotna, nezamestnana a dostavam 60euro mesačne..takze by som na psika s PP setrila asi 5rokov...(po odratani vsetkych vydavkov)
a kupu tejto čivky som nikdy neolutovala, lebo je to velmi mudručky, milučky a oddany psik a budem sa o nu aj patrične starat..
dnes sme boli zasa u veterinara na kontrole a dal nam advocate na tie roztoče....čivka ma este zákožku povedal doktor..
diky vsetkym za prispevky,
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Baarbora » Štv 05.08.2010 20:19

Keby bolo podla nas, nebolo by na svete ludi ako Ty, ktori si kupia psa od nejakych hajzlov a potom nemaju ine starosti, ako behat po veterine. Pises, ze si na materskej, nehovor, ze by Ti neboli lepsie tie peniaze v penazenke, ako vyhodene za absolutnu nezodpovednost a laxnost niekoho druheho. Este ho obhajuj, ze Ti doprial takeho super psika...
Naozaj nechapem zaslepenost niektorych ludi. Radsej daju 200€ za bastarda, ktoreho najskor musia dostat hrobarovi z lopaty za dalsich 200€...Pes v utulku stoji pakatel, malych krizencov je tam plna prdel, urobila by si lepsie, keby si pomohla nejakemu odtial.

a sory za moj ton, ale taketo prispevky nepoucitelnych ludi ma naozaj dokazu vytocit. :bum:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod katkariinka » Štv 05.08.2010 20:33

Barbora,
som rada, ze niekto sformuloval aj moje pocity do suvislych viet, lebo inak by som tu napisala len same :censored: :censored: :censored:

martinkkka22
Naozaj, utulky su prepachte psikmi, takze keby bolo po nasom, tak by kazdy milovnik psa si mohol najst svojho kamosa v utulku alebo si kupit konkretne plemeno tak ako sa patri - teda s PP.

Ale to sme zase riadne :offtopic:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Mackie » Štv 05.08.2010 20:44

martinkkka22 píše:keby bolo podla vas, tak by bolo tolko nestastnych ludi bez psika, lebo nie kazdy si môze dovolit 500euroveho psika...

schvalne, zapisuj si kolko ta stal veterinar a kolko ta este budu stat povinne ockovania a odcervenia, ktore mal pes mat uz vtedy, ked si si ho brala
nezabudni pripocitat cestovanie na veterinu, naklady aj cas, taktiez pripocitaj utrpenie toho psa + vase nervy a starosti, ci vobec bude niekedy zdravy
potom nam daj vysledok po cca roku, ci to ozaj stalo za to setrit na nespravnom mieste
snad zameskane ockovania ci ine problemy nijako neohrozia zdravie tvojho dietata
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Štv 05.08.2010 20:57

no zatial ma to vyslo dokopy 170euro..asi tak...za čivku som dala 130 a u veterinara 32..plus cesta..nervy..neratam..

a toho chovatela si vobec nezastavam...to ste ma zle pochopili...je to podla mna podvodnik..

a psika z utulku...takeho maličkeho tam nenajdem :-))
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Baarbora » Štv 05.08.2010 21:07

za tri minuty som na bazosi nasla PP stena za 250 € ... cipovane(cize tak cca 30€ navyse). Bez nervov. Ockovane. Odcervene. Treba vediet a hlavne chciet hladat. Dufam, ze si z toho aspon vzala ponaucenie, ze netreba psa brat psa od barskoho. Nebolo by odveci na inzertnych serveroch spravit dostatocne negativnu reklamu panovi chovatelovi, lebo inej satisfakcie sa nedockas.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 11:40

no negativnu reklamu určite urobim..na bazosi sa da aj hodnotit...

a jasne, ze som chybu spravila aj ja..toho som si vedoma...som sa poučila...ale teraz ma zaujima viacej čivinka, aby sa hlavne jej darilo....sa o nu starame ako o babatko :-)) kazde tri hodiny dostava glukozovu vodičku (infuzku), tu vitaminovu calo-pet pastu, rano vzdy jej pichnem B12stku (ju to chudatko strasne štipe a knuci...) a proti hnačke diar-sanyl..len ten jej asi nezabera, lebo sa hnačka nelepsi. dnes ideme zasa na kontrolu a asi poviem dokimu, nech niečo ine na tu hnačku da...ake mate skusenosti s tenazimom?
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 11:43

zabudla som spomenut, ze jej doktor dal proti tym roztočom advocate, som zvedava či to zaberie, lebo hovoril, ze je to proti vnutornym aj vonkajsim parazitom a dal jej tam velmi maličko toho, asi tri kvapky na zatylok, a na chrbatik...no musi to byť asi niečo velmi silne...ked to takto zabera..a o tri tyzdne zasa opakovačka...
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod vavrena » Pia 06.08.2010 12:28

Ano, Advocate alebo Stronghold zaberajú. Je to zároveň aj odčervenie, ale takto chorému a malému psovi by som sa to bála dať. Nech sa psina uzdraví. A snáď sa možno do budúcnosti poučíš, že v niektorých veciach sa šetriť neoplatí. V útulku na Poliankach je teraz jork. Pred dvomi mesiacmi odchytili čivavu, a celkovo sú jorkovské alebo biele prachovky v útulkoch rozšírené asi viac, ako si myslíš, teda by ma zaujímalo, na web koľkých útulkov si sa pozrela. Kamoška má z útulka šteňa (!!!) bišona, občas sú tam šteňatá trpasličích pudlov, ratlíci, pinče, džekrasle, mladšie či staršie psy, ktorých sa zbavili množitelia takí, od akého máš šteňa. Takže len treba hľadať a nepchať bankovky do rúk prvému hajzlovi, ktorí na pumpe otvorí kufor so šteňatami.
A my čakáme meno toho množiteľa a mesto, kde "chová". Videla si aj iné jeho psy? Prečoste si brali psa od neho, nezdal sa vám chorý? A s hodnotením na bazoš sa netráp, to si vie ktokoľvek zmazať asi za dve sekundy :no: . Radšej daj samostatný inzerát.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Pia 06.08.2010 12:39

kupovala som ho v nitrianskom rudne, okres partizanske tusim....bol to taky manzelsky par...on bol akurat v robote a ona mi ju predavala...tam sa mi zdali normalne zdrave aj vsetko..aj behali a kusali...no neviem, len sa mi zdalo zvlastne, ked mi prisla ukazat rodičov, ze jej mamina bola hneda, teda ryšava a otec bol biely fľakaty a tato moja čivka je celá čierna len na ustočkach a na dolnych packach ma hnede trošku..ale ta zenská hovorila, ze to je normálne....
mali tam nejake čivavky...ale neviem kolko, neukazovala mi ich vsetkych a vnutri mali este nejakeho kokršpaniela...
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod lavyrle » Pia 06.08.2010 12:41

martinka, asi budem za mrchu, ale ja by som šla šteniatko vrátiť - hned od veterinára. Minulý týžden sa nám presne toto stalo. Sestra zatajila, že chce šteniatko yorka. Nikomu nič nepovedala, iba zrazu doniesla 7-týždnového yorka. Na druhý den som šla k nej a až tam mi ho ukázala, že to malo byť prekvapko. No york vyzeral ako čivavo-york, strašne, ale strašne smrdel od močoviny :ach: v srsti mal samé lupiny a uši úplne čierne - také bodky. No, hned som ju sfúkla, že šup šup k vetošovi - že sa mi to nezdá. Okrem toho nevidela rodičov, ten chlap im dal šteniatko na pumpe :pac:
Vetoš zhodnotil, že to určite nebude čistý york - skôr mišung s čivavou. Po druhé mal ušný svrab, ktorý je prenosný na človeka !!!! No a je jasné, že ten psík vyrastal v nejakej búdke alebo maštali a chlap ich množí ako bežiacom páse. Tak som som zavolala chlapovi, že ho ihned vraciam. Stál 100 eur :hmm: Začal sa vykrúcať, že prečo by ho mal vziať späť. Tak som mu povedala, že preto, lebo toto je proste podvod a budem to teda riešiť oficiálne cez políciu. Nakoniec povedal, že mu je to jedno a psíka zobral
Bolo nám ho ľúto, sestra si poplakala, ale už len z princípu nebudem platiť nejakému magorovi ! To radšej pohľadáme šteniatko či menšieho psíka z útulku. Nemáš toho psíka z okolia Žiaru???
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod lavyrle » Pia 06.08.2010 12:43

vavrena, prosím hodíš link na toho yorka z útulku????

Offtopic: K tým peniazom len toľko - len vstupné vyšetrenie môjho psa s PP a sestrinho psa bez PP stálo raz toľko, kvôli tomu, že vetoš robil aj výtery a tie hodnotil. Plus - ak by sme ho nevrátili, hned by nasadil celkovú liečbu - odčervenie, odsvrabenie atd. Fakt sa to podľa mna cenovo vyrovná - skôr ako si myslíš
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 06.08.2010 14:19

Offtopic: pochybujem, že by Martinka čivku už teraz dokázala vrátiť.... a to je práve to, s čím množitelia rátajú - už o pár hodín si nový majiteľ nájde ku šteniatku vzťah a je mu jedno, že na tom nakoniec prerobil.... a komu napadne pýtať nejakú kúpnu zmluvu - veď si ide po lacné šteniatko, keď mu netreba PP, netreba ani zmluvu.... :ua:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby