Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Trasenie ušami

Poslaťod noisi » Str 12.03.2008 22:48

Moja Lara mala velke problemi s usami. Zacalo to tiez trasenim. Dostala kvapky,ktore nezabrali. Pri ich aplikacii bola az nepricetna,tak vetko nasadil ako dalsiu liecbu tabletky. Nezabrali ani tie. Vetko ju musel uspat /inac sa nedalo/,vycistit jej usi, zobrat vzorky a poslat do laborky. Chuda moje male mala kvasinkovu infekciu a zlateho stafilokoka. Dostala tabletky a uz je to v poriadku,ale toto cele trvalo viac ako mesiac. A dalsi mesiac trvalo kym si nechala bez cirkusu vycistit usi. Osobne pouzivam na cistenie Otifree a som spoko.
noisi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Trasenie ušami

Poslaťod Júlia » Štv 13.03.2008 11:42

Aha... tak Ďakujem za rady... už dnes som objednaná tak snád ma zobere... :ach: je to dosť neskoro.... aj ked včera ho už mala tuším lepšie... :o) tak neviem.. Dávam jej ich od minulého utorka....volajú sa TATRA DELTA tuším... :angel: ale nie som si istá...
Inak nepoznáte náhodou doktora Bútoru? :ua: Zdá sa mi že pýta akosi moc... :nwm:
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Trasenie ušami

Poslaťod Babula » Štv 13.03.2008 13:02

Júlia píše:Aha... tak Ďakujem za rady... už dnes som objednaná tak snád ma zobere... :ach: je to dosť neskoro.... aj ked včera ho už mala tuším lepšie... :o) tak neviem.. Dávam jej ich od minulého utorka....volajú sa TATRA DELTA tuším... :angel: ale nie som si istá...
Inak nepoznáte náhodou doktora Bútoru? :ua: Zdá sa mi že pýta akosi moc... :nwm:


tak nam potom povedz ako to dopadlo :lol:
co myslim na to mooooc? totiz moj kokrik mal kazdy rok zapal stredneho ucha.. no vies kokrici su
straaasne haklivy na uska ... a niekedy sa mu tam dostala aj taka travicka nejaka a tak vzdy knucal
a nedovolil nikuma sa dotknut usi... no to bol horor .. tym chcem iba povedat ze tak rocne sme
zaplatili za osetrenie antibiotika a co ja viem co este min. 1000 -1500 sk. hm je to tiez dost ale co
uz...
chvalabohu ze asi tak uz 2 roky zapal nemal klop klop klop :jop:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Trasenie ušami

Poslaťod bassetka » Pia 14.03.2008 19:38

Tetra delta je dobra pri nekomplikovanom zapale,obsahuje antibiotika a protizapalove lieky.Nepises,ci ti bolo robene mikroskopicke vysetrenie.Ak tento prostriedok nezaberie,vrelo ti ho odporucam.Tiez by ma zaujimala cena za vysetrenie a lieky,ktore si dostala.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Trasenie ušami

Poslaťod Bruty » Pia 21.03.2008 13:46

@noisi

Ak ma zlateho stafilikokoka,tak toho uz z tela nedostanes.Mozes iba zmiernit jeho vycinanie.Posilnit imunitu a pozor na zapaly.Mimochodom je prenosny aj na cloveka.Bleck ho ma diagnostikovaneho tiez.... :hmm:
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Trasenie ušami

Poslaťod julieta » Sob 22.03.2008 12:44

Obidvaja psi aj mne vcera zacali strihat usami.... Starsi pes viac a fenka len obcas, by som povedala ked videla ze to robis starsi pes. Obidvaja su zdravi, s fenkou sme boli pred 2 dnami u veterinarky a je ok. V minulosti ked mala trasenie usami pocas harania tak mala zvacsenu mandlu a teplotu. Obidvaja maju mandle v poriadku a teplotu nema ani jeden. Usi su u obidvoch ciste, bez zapalu a zapachu.
Spolocne veci co mali: pipetu proti kliestom a blcham.
Myslite, ze to moze byt reakcia na pipetu? ALebo im mohlo usi prefuknut ked vonku fukalo?
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Trasenie ušami

Poslaťod julieta » Sob 22.03.2008 16:59

bassetka, ty mas skusenosti s trasenim usi co sa tyka alergie? Pri pozorovani mojho psa som zistila, ze vonku netrasie usami vobec, u rodicov malokedy ale doma je to dost caste. To trasenie usami vyzera ako ked sa jemne stebielkom travy dotknete zozadu psieho ucha a on nim ,,zastriha,, ako keby ho to steklilo... tak toto robi pes raz jednym a raz druhym uchom alebo naraz. A prave kvoli tomu, ze to je doma castejsie ako v inom prostredi som zacala uvazovat nad alergiou. Maval caste zapaly usi, preventivne mal nasadeny chronicin.
A momentalne mu osetrujeme narezany vankusik na prednej labke, ktory ho boli a na labku kriva. Ci to nahodou nema nejaku suvislost.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Trasenie ušami

Poslaťod SaraaHarry » Sob 05.04.2008 14:00

AHoj, tak my sme mali tento isty problem, az po dlhsom case sme navstivili veterinara, ktory nam povedal ze je to Streptokok, a museli sme to liecit 5 dni antibiotikami, po 3 krat po 4 kvapky, no po mesiaci sa to opat vratilo, co sa nemalo, tak sme zmenili antibiotika za omnoho slabsie a tie pomohli, vela stastia
Ak by psy mali krídla...nazvala by som ich anjelmi...
SaraaHarry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Prešov

Re: Trasenie ušami

Poslaťod lucik » Sob 05.04.2008 14:07

na zlateho streptokoka sme sa na seminari p.Sehnerovej dozvedeli, ze zabrala stava z Aloe Vera (cerstvovytlacena) vtierana do uska, ze dokonca psik papal tu duzinu z ruky (pritom je to velmi horke) + podavali mu kazdodenne cesnak v zradle.. kym predtym ho nemohli z toho dostat tusim mesiac alebo dva roznymi antibiotikami, teraz po 2 tyzdnoch po opakovanom stere mal vysledok negativny..
inak, zlateho streptokoka (ci stafylokoka) vraj ma v sebe vacsina ludi a zvierat, ale problemy zacne sposobovat az po oslabeni organizmu - ci uz po oslabeni imunity, ci pri strese alebo velkej namahe..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Trasenie ušami

Poslaťod bassetka » Ned 06.04.2008 15:54

O alergii uvazujem u psov ktori mavaju opakovane zapaly usi.Niekedy sa totiz celkova alergia prejavuje len lokalne zapalom vonkajsieho zvukovodu a kym sa nebojuje aj s alergiou,zapal sa vracia.
Ak je zapal komplikovany kvasinkami,odporucam aj liecbu celkovu tabletkami,alebo treba osetrit aj labky,hlavne medziprstia,kde sa tiez kvasinky drzia.Ak vidite psa,ktory si skriabe usi labkou,pochopite preco nestaci preliecit len usi.
Davat preventivne Chronicin je blbost.Su to kvapky liecebne a ked ich zacnet davat,treba min.7 dni.Inak vam nabuduce pri liecbe nezaberu./vypestujete rezistentne kmene/
U citlivych psov odporucam ako cistiace kvapky Epi-otic.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Trasenie ušami

Poslaťod Bruty » Ned 06.04.2008 22:39

@lucik


Diky za info pri lieceni Zlateho Stafylokoka.(Staphylococcus aureus) Bleckovi bol asi pred rokom diagnostikovany...Nasadili sme antibiotika a potom multivitaminy a zatial bez problemov,ale chystame sa na dalsie testy,ci este je v tele...No predtym este vyskusame tu aloe vera
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Trasenie ušami

Poslaťod noisi » Str 21.05.2008 8:24

No a je to v haji :aaa: Znova mame problem s uskom :plac: . Ako ste dopadli s tym aloe? Kamarat so Spanielska hovoril,ze existuje viac druhov aloe a ze z jedneho sa cala rodina taaak strasne vyhadzali /a to ze daju si aloe aby mali peknu plet :heh: /.Neviete o tom niekto nieco??? Nieze skantrim otcove aloe a este sa aj Larca cela vyhadze.
noisi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Trasenie ušami

Poslaťod lucik » Str 21.05.2008 16:47

noisi, daj si do vyhladavaca aloe vera a tam sa docitas aj opis, ktore Aloe je to liecive.. ono musi mat aj nejaky vek na to, aby bolo liecive v plnej sile :smile:
rastie do takej ruzice, dlhe tenke ozubene listy/pahylky :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Trasenie ušami

Poslaťod noisi » Pia 23.05.2008 8:03

Dakujem za info :smile: .Urcite si o tom nieco pozistujem. Ideme k vetkovi na testy,ci nieje nahodou atopicka, pretoze sa uz trapime dost dlho. Zacalo to usami,potom bradavky,koza a teraz znova uska. Jaaaj ako by som chcela aby bola v poriadku :plac:
noisi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Trasenie ušami

Poslaťod noisi » Pia 30.05.2008 8:28

Boli sme na tych testoch. Diagnoza-porucha stitnej zlazy. Na jednej strane som rada,ze to nieje atopia,ale na druhej... :nono:
noisi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby