Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod mekkapu » Uto 03.02.2009 18:00

Trvá asi týždeň. Mám s tým bohaté skúsenosti, moja Noki má strašne citlivé uši a keď ju kúpem a dostane sa jej tam kvapka vody, už bežíme k lekárovi.. :ua: už sa ju bojím kúoať, hlavu nechávam na mamu, aj keď ani ja jej tam nenechávam vodu natiecť, ale istota je istota.. Aj my sme mali Surolan, no už sa minul, tak dúfam, že teraz žiadne problémy s ušami nebudú. No a stalo sa mi aj, že na výstave sme pochytali nejakú pliagu do uší :hmm: :ua:
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Nia » Uto 03.02.2009 19:39

tak dufam, ze nam to pomoze. vazne prvykrat mame s tym problem. najskor som si myslela ze novy sampon apreto sa skriabe, no zacal si intenzivnejsie skriabat prave usko, tak som vcera zbehla a toto...no ale kvapkame, nastastie netreba ho dlho prehovarat a da si, lebo miluje tu masaz usiek
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Tobin » Uto 03.02.2009 19:51

No ja k tomu nemam vela co povedat, lebo moj zmrd ma usi very OK, ciste, vonave a co ho mam, este som mu ich nijak specialne necistil - malicek do ucha a obliz si.... :ach:
Ale nasa dogforacka kamoska BajaNiko mala problem so svojim pitikom, svrbenie, smradek... a som jej poradil kedysik cajovnikovy olej na usnu chrupavku proti parazitom. A ona mu to dala nedavno v zime a uska ma Niko OK. (Bjaniko, mohol som???)
Snad to stoji za pokus, ak aj nepomoze, neuskodi a mozno podpori liecbu medikamentami. Huh?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod KlAuDiA:-) » Uto 03.02.2009 20:06

Ano aj podla mna bude tam nejaky problem no a myslim si ze treba pravidele cistit a ked ti vet dal lieky tak hadam pomozu. :no:
PES JE TO NAJKRAJŠIE STVORENIE A ZÁROVEŇ NAJLEPŠÍ PRIATEĽ ČLOVEKA!
KlAuDiA:-)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod BajaNiko » Ned 08.02.2009 16:23

Ano, ano ludia, vseliek TEA TREE OIL nam pomohol! Niko mal cele vonkajsie ucho akokeby spinave(hnede veci, ble),cele to mal zacervenale a este mu aj smrdeli. Vet nam dal dajaku antibiotikovu vodicku na cistenie(Otiprin), no nepomohlo to tak ako Tea tree oil(resp. vobec)Potom som skusila tento olej(mala kvapka na odlicovaci tampon)a vysledok sa dostavil takmer okamzite, usi boli na pohlad krajsie a smradek zmizol. Predtym som mu musela usi cistit pravidelne(niekedy aj kazdy den)no teraz mi to staci spravit 1-2krat do mesiaca(podla potreby) Boli to asi kvasinky, ci plesne. V pribalovej info tea tree oilu sa docitate, ze to likviduje aj rozne plesne, kvasinky na nohach. A este je to aj prevencia voci dalsim vonkajsim parazitom(klieste, blchy....)plus strasne vela dalsich veci(vid pribalova info,:-)Tot moja skusenost. Rozhodne odporucam skusit(a je to rozhodne lacnejsie ako navstevy u veta)Asi sa zacnem venovat homeopatii a alternativnej medicine :lol:
BajaNiko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Nia » Uto 10.02.2009 22:55

tak nastastie to krpcovi preslo. uz sa neskrabe, no veterinam mi dal nieco na prevenciu..vola sa toooo Otipur a kazdych 10 dni mu s tym mam vycistit uska. tak hadam, uz sa to nebude opakovat
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Denushka92 » Štv 26.02.2009 15:23

Ja mam krasneho psika Shi-Tzu a ma v uskach zrejme nadmerny usny maz. Pretoze ked mu ich cistim tak to vyzera ako blato. A HOCI SA SNAZIM VYCISTIT MU TO UPLNE NEIDE. Dokonca si uska aj obtiera o predmety a preto neviem co to moze byt. Moze mat zapal? A tak som sa rozhodla ze s nim zajtra navstvim zverolekara. Dufam ze to nebude nic vazne. :ua: :nwm: .............a este kolko asi tak stoji prehliadka u veterinara??
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Whip it » Štv 26.02.2009 17:45

maz by nemal byt hnedy a v nadmernom mnozstve, plus mu to ocividne vadi, kedze sa obtiera. zajdi radsej pre nejake kvapky. kolko budes platit zalezi od veta, nas napr. dal vstupnu zadara, no tie kvapky budu nieco stat...
a plati, ze cim skor ides problem riesit, tym je mensia sanca, ze sa to bude vliect a tym aj stat peniaze.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Denushka92 » Štv 26.02.2009 20:38

Noo ano dufam ze to este nieje vo vaznom stave ale myslim ze nieje. :jop:
Dakujem za radu
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 27.02.2009 11:58

môže to byť preto že ma veľké množstvo chlpov v ušiach a vzniká mu tam maz a aj zápal...už si sním bola niekedy u veterinára alebo v salóne aby mu tie chĺpky vytrhali???...pretože u shih-tzu nestačí len to čistenie... :ua:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Denushka92 » Pia 27.02.2009 12:09

Dnes sme boli u veterinara a tam mu vytrhali chlpky a vycistili uska a zistili sme bohuzial ze ma usneho svraba tak teraz zaciname liecit :ua:
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 27.02.2009 12:14

no vidíš...treba tie uši častejšie kontrolovať a pravidelne chodiť trhať chĺpky...ja sa priznám že som minule nato akosi zabudla a už sme mali jedno uško trošku zapálené ale len trošičku...a ako tam vetoska povedala niektorí psi sú taký že majú tam jeden chlp a už sa im to zapáli že majú aj jedného maltéza tuším a že každé 1-2 týždne chodia trhať
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Denushka92 » Pia 27.02.2009 12:25

UFF tak to dufam ze s mojim nebudu take problemy ale mne vet hovoril ze trhat mozem doma sama
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 27.02.2009 12:37

tak aj náš jeden známi ukázal že trhať sa dá aj len tak s palcami že chytiť a potiahnuť...ale čo ja viem on to má tak hlboko a tam sa s prstami nedostanem tak že chodíme ku vetosovi a on zoberie také špecialné prístroje :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Uši - svrbenie, plesne, baktérie

Poslaťod Denushka92 » Pia 27.02.2009 12:46

aha tak moj nema hlboko takze je to v poriadku :jop:
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby