Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod hriva » Sob 04.07.2015 17:42

Ja uz som tam nechala za tie usi 220 eur :plac:
Ved aj Bria raz mala a stalo ma to tak 30 eur.
Tie atb su brutálne drahé. A ze este 3 tyzdne to sa dostanem dobre cez 300 eur.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod hriva » Str 08.07.2015 13:07

Dnes vysadili atb. :aaa:
Robila sa cytologia a usi uz su bez kvasiniek naslo sa iba par nejakych kokovitych bakterii. Ale fakt len málo.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod hriva » Ned 02.08.2015 22:10

Nero sa pomaly kazdy den kúpe, aj sa potapa tak bola som skoro po mesiaci dat kuknut usi a uplne ciste, bez kvasiniek, ani stopy po zapale. :jop: ked uz som tam bola kukli aj Brii rovno ta tiez bez problemu. Snad mu to dlho vydrží.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod KorNer » Pon 21.09.2015 7:35

ahojte. v piatok som si vsimla, ze si fenka (9 mesiacov) skriabe ucho a vobec sa pri tom netvari blazene. tak som to skontrolovala - dost vela tmaveho mazu a zacervenanie - a sli sme hned k vetovi. vraj zapal (dostala Mitex), pozrel jej do usi i kamerou - zaparene obe usi (denne skace k rybkam do jazierka). lenze pri prezerani zvukovodu toho zapaleneho ucha narazil na utvar, ktory zaberal asi dve tretiny zvukovodu a vyzeral ako bublinka naplnena tekutinou. mame o tyzden prist s fenkou na kontrolu a vet vravel ze ju uspi a ucho jej vyplachne. tiez splietal nieco o nadoroch v usiach.
stretli sta sa s tym uz niekto? moze to byt iba tym zaparenim alebo naozaj nador :plac: ?
KorNer
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod wendy1 » Pon 21.09.2015 14:17

KorNer píše:ahojte. v piatok som si vsimla, ze si fenka (9 mesiacov) skriabe ucho a vobec sa pri tom netvari blazene. tak som to skontrolovala - dost vela tmaveho mazu a zacervenanie - a sli sme hned k vetovi. vraj zapal (dostala Mitex), pozrel jej do usi i kamerou - zaparene obe usi (denne skace k rybkam do jazierka). lenze pri prezerani zvukovodu toho zapaleneho ucha narazil na utvar, ktory zaberal asi dve tretiny zvukovodu a vyzeral ako bublinka naplnena tekutinou. mame o tyzden prist s fenkou na kontrolu a vet vravel ze ju uspi a ucho jej vyplachne. tiez splietal nieco o nadoroch v usiach.
stretli sta sa s tym uz niekto? moze to byt iba tym zaparenim alebo naozaj nador :plac: ?


ahoj, nie si z Kosic? Zaujima ma to cisto len preto, lebo tu su tiez taki "odbornici", ktori este aj pri tlaceni analnych vackov chcu dat psika do narkozy, a o usiach ani nevravim. Prejavovo tak vystrasia majitela, ze aj pri beznych ukonoch im majitel dovoli psika uspat, ktori nie je skusenejsi psickar a bezne veci ma v malicku. Urcite by som sa isla inde poradit este.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod KorNer » Pon 21.09.2015 15:19

ahoj, som z TT, bola som na starej veterine. uznavam, ze havina je trochu neposedna, ale pri vysetreni kamerou pekne drzala, tak som este o tom uspavani chcela hodit rec ze preco a naco. stary dunco bol po narkoze 3 dni uplne mimo, vracal, preto by som nieco podobne velmi nerada riskovala (ale zas on nikdy nemal problem s usami, takze o tom moc neviem).
nahodou, s tymi utvarmi vo zvukovode si sa nestretla? skusala som googlit, ale je to narocne ked neviem, co hladam.
za kazdu pomoc moc dakujem
KorNer
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Otázka

Poslaťod Sylvia Smolinská » Štv 26.11.2015 11:34

Dobrý deň, potrebujem sa poradiť. Približne 3 krát som si všimla že môj pes tak čudne trase hlavou, najprv sme si mysleli že ma nejaký tik potom som si našla na internete že to môže súvisieť s ušami, ide o nejaký cudzí predmet čo jej tam prekáža ale že treba vyhľadať veterinára. Pozrel sa jej teda do uší a usúdil že má možno trochu opuch že tam moc nevidí tak jej dal nejake kvapky čo úžasne vraj zaberajú do dvoch dní a že mám prísť že ju uspí a pozrie sa. Podľa mna je trochu vážne že ju chce uspať keď ide len o nejaké podozrenie možno áno možno nie, prišiel mi veľmi neistý a príde mi to trochu moc. Myslíte si že je to v poriadku, alebo sa mám radšej poradiť aj inde. Ja by som to teda nepodstupovala a mnohým známym sa to zdá prehnané a tiež si to neviem predstaviť.
Sylvia Smolinská
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod pigie » Pia 27.11.2015 9:18

A odkial si? Existuju endoskopy, ktore pozru do ucha a je jasne, ci sa jedna o zapal alebo o teleso. Nam to teda robili bez prispatia vzdy, ale mam kludneho psa, ktory proste podrzi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod loren » Str 27.07.2016 8:22

Ahoj tmavohnedy maz v uchu su kvasinky alebo nejaky zapal? Davam od trixie vodicku no ma to stale ucho nema cervene vo vnutri. Mate nejake triky ako na to? skusala som pamlsky, syr, no dosiahnem jej ich aj tak len dat formou ze ju pevne chytim po tom ako sa mece a chce ujst. Potom sa boji ku mne prist a len co ju chcem pohladkat uz si mysli ze jej znova idem nieco davat do ucha. Nechcem aby som stratila jej doveru ale takto to k tomu speje... :ua:
loren
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod vavrena » Str 27.07.2016 8:44

Tmavý maz môžu byť aj kvasinky. Alebo ak je to také drobivé, ako blato alebo kávová usadenina, tak to môže byť ušný svrab.
Nuž a ako na manipuláciu, keď je pes precitlivelý, tak jedine pomaličky, pamlsok za dotknutie ucha, za pohladkanie, pamlsok za vyvrátenie uška, atď. Tak či tak, keď je to akútne, asi to nenatrénujete, ale podržíte. Aj ju ucho svrbí, tak by jej malo byť príjemné vytieranie uška alebo masáž ušnice. Ak ju to bolí, tak to môže byť zápal, cudzie teleso...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod clupko » Str 27.07.2016 9:19

ja by som sla k vetovi, lebo ak su to kvasinky, bezna vodicka na cistenie usi nemusi zabrat. a s tou citlivostou - to dobre pozname... :ach: holt, ked treba vycistit, neda sa inak ako podrzat. bez chlacholenia, proste schytim psa, vycistim a hotovo. my keby sme mali nacvicovat cistenie usi postupne, trvalo by to rok. aj som zacala, ale proste ked to uz cistit, nie je cas na taketo manevre.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Lindchen » Str 27.07.2016 9:25

Bežná vodička ostraňuje bežné nečistoty a na zápalové procesy alebo premnožené kvasinky vôbec nezaberá. Treba navštíviť veta!
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod clupko » Str 27.07.2016 9:35

povodne som tiez chcela napisat, ze to na kvasinky nezabera, ale potom reku neviem o aku vodicku ide, ake je zlozenie, mozno tam aj je nieco proti kvasinkam, ale v nizkej koncentracii :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Lindchen » Str 27.07.2016 9:40

Predpokladám, že ide o Trixie Ear Care a to je skutočne len na nečistoty ako prach a pod.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod loren » Str 27.07.2016 16:21

zajtra ideme ku veterinarovi a potom postupne skusime manipulaciu s usami :no:
loren
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby