Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: doškrabané uško

Poslaťod nikus25 » Pia 23.07.2010 20:37

dakujem za radu podla mna (aspon si tak myslim) ma alergiu na nieco pretoze aj na brusku sa velmi skrabe ... a ma tam akoby vyrazky... aj na uskach! mozno to ma len doskrabane lebo ma dost ostre pazuriky! ale asi zajdem za druhym doktorom! velmi ma boli ked sa neho pozeram ako sa skrabe a knuci! :plac:
nikus25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: doškrabané uško

Poslaťod maggie » Sob 24.07.2010 20:12

no teraz ked citam to brusko tak neviem,ale moja mala ked si skrabala usi bez nejakej zjavnej priciny mala plne analne vacky,vetka to hned odhadla,vytlacila a bolo po probleme.....
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: doškrabané uško

Poslaťod naty.sykorova » Pon 26.07.2010 20:02

moj beny ma tri roky a do roka ma dva krat zapalene uš i:( stale chodime do veterinara, je zaočkovany auž aj proti tomu aj uška mu stalečistim ale stale si to škrabe a je to z vody ! a on miluje vodu pretože je labrador a stale chodime do potoka ale dufam že stim nebude musiet prestat lebo on to fakt neprežije ked nebude mat vodu :ua:
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Str 04.08.2010 19:04

Ahojte, dnes som bola so šteniatkom 7týzdnovej čivavky u doktora a okrem inych chorôb jej zistil ušny svrab, teda roztoče v uškach, ktore mi ukazoval aj pod mikroskopom (predal mi ju nezodpovedny chovatel bez očkovacieho preukazu, pravdepodobne aj nezaočkovanu). Chcela by som sa opytať, ako sa takyto svrab lieči a kolko stoji orientačne prípravok stronghold proti roztočom. Dakujem
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Mackie » Str 04.08.2010 21:52

chcem sa spytat, ked si bola u toho veterinara, nepytala si sa ho? :oo: nenasadil ziadnu liecbu?
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod meraja » Str 04.08.2010 22:13

ja som mala u morčaťa svrab,neskôr už aj v ušku
Kúpili sme neostomosan (asi 1-2€)-malá fľaštička,použije sa na tri krát (raz za týždeň),zriedi sa s vodou a potom sa aplikuje na miesto postihnutia,treba dávať pozor na ňufák a papuľku.Keď to nezaberie potom už bude musieť veto nasadiť inú liečbu asi v podobe injekcií :ahoj:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Str 04.08.2010 22:32

no ono je to cele take zamotane, čivka cely den nechcela papať ani piť tak sme hned rano isli k nasmu dokimu do piestan, ten ked sa na nu pozrel, povedal, ze je to psinka, ze nebola určite zaočkovana a ze sa neoplati vobec ju liečiť, zeby nas to stalo strasne vela, a ze sanca je desat percent...ze len za to prve serum by sme zaplatili vyse tridsat eur....bola vazne chudatko na umretie, ani sa nehybala, mala krce,nevedela stat, no strasny pohlad...doma sme jej dali B12injekciu, davala som jej vodu s medom, ako mi poradil, ten, čo mi ju predal. no a zrazu sa po pol hodinke postavila aaj sama chcela piť...tak sme isli za druhym doktorom, ten nam dal vitaminy, infuziu, aby som jej davala kazde tri hodinky, calo-pet pastu miesto jedla a niečo na hnačku...a roztoče ze budeme neskôr riešiť, lebo ze ona ma terz chudatko problemy sama so sebou...tak teraz len vitaminky papkame....no uvidime....zajtra ideme na kontroolu, som jej aj uška vyčistila trošku, ale to nepomôže.....
diky za rady....teraz malinka spinka, potoom ju zobudim, napijeme sa , napapkame....a ide zasa spinkat...je mi to strasne luto, ako sa trapi chuda moje...
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Mackie » Štv 05.08.2010 0:28

bohuzial dalsi pripad, ako nezodpovedny clovek predal chore stena naivnemu cloveku
aspon si od neho narokujete naspat peniaze? mali by ste, lebo vas to stalo dost vela a prognoza naozaj vyzera neisto
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod martinkkka22 » Štv 05.08.2010 7:10

no peniaze povedal, zemi neda urcite, lebo od neho odchadzalo steniatko zdrave, ze muselo umna nieco chytit...som aj na veterinarnu spravu volala,ze si mam od mojho veterinaravypytat papier, ze čo to vlastne je...
martinkkka22
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Piešťany

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod katkariinka » Štv 05.08.2010 7:18

Offtopic: Mackie, toto by si mala prekopcit aj do temy Sirenie psov bez PP...
Pripadne vytvorit temu "Ako som olutoval/a kupu bez PP psa" a davat tam taketo prispevky...
:ua:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 05.08.2010 7:24

Offtopic: možno by sa mohli uverejňovať aspoň iniciálky množitela (ak ich vôbec kupujúci vie) a mesto...
len škoda, že takí ľudia ako martinka sem prídu až neskoro....
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Belluska » Štv 05.08.2010 7:28

ahojte moja fenka ma zapalene ocko co s tim ?su na to nejake kvapky
Belluska
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Mackie » Štv 05.08.2010 8:28

ak ma zapal, urcite chod k veterinarovi
inac rozdiel oko-ucho, je jasny?
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Mackie » Štv 05.08.2010 8:29

martinkkka22 píše:no peniaze povedal, zemi neda urcite, lebo od neho odchadzalo steniatko zdrave, ze muselo umna nieco chytit...som aj na veterinarnu spravu volala,ze si mam od mojho veterinaravypytat papier, ze čo to vlastne je...

svrab je dlhsia zalezitost, ako dlho mas psa doma?
co tam po inicialoch, ta tema "ako som olutoval" je velice dobry napad a idealne aj s celymi menami, od koho psy pochadzaju
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ušný svrab - roztoče

Poslaťod Baarbora » Štv 05.08.2010 8:30

ja by som toto riesila pravnou cestou. potvrdenie od veterinara, v akom stave bol pes, popisat presne vsetky nedostatky(od tej psinky, po roztoce) a ziadat financu nahradu po mnozitelovi. Idealne dostatocne vysoku na to, aby sa pekne spamatal. Mozno by sa dalo riesit to aj s veterinarnou spravou, ako nedostatocna starostlivost. Nie som si ista, ale nie je ockovanie povinne zo zakona? ci iba besnota?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby