Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Pinklady » Pia 28.05.2010 11:48

no zevraj hepatitidou, ale to je ten pripad striekaciek, inak by sa to stat nemalo a ked ma dobre ockovanie, tak by to mal zvladnut bez nakazenia sa a potom od cloveka vie zevraj pes chytit aj chripku, ale to fakt neviem ci je pravda. Lebo v takom pripade by musel virus zmutovat. Ale ja sa tak ani nebojim nasho psa, lebo to viem ze je pod lekarskym dozorom pravidelne, ale co tak MHD a mestske holuby a pod. Toho sa bojim ovela viac....V minule mi dokonca veterinar povedal, ze pokial je bytovy pes pravidelne odcervovany, ockovany a je tam dobra hygiena, ze je to dost sterilne zviera. A este ma tak napadlo, zevraj dobra polovica ludi trpi vnutornymi parazitmi a nikdy sa to neriesi pokial nie je problem a zevraj ludia by sa mali tiez odcervovat som pocula. No a potom by sme si aspon boli kvit s tymu psami... :no:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod urma » Štv 24.06.2010 13:58

co ja viem, tak toxokaróza je prenosná a tiez zlaty stafilokok a tieto vseliake streptokoky. Aj my sme mali doma nieco "zlate" a neviem, ci psy mali od ludia alebo ludia od psov :aaa: Veterinar vtedy radil pouzit UV lampu po byte, ze to zabija mikroorganizmy. Teda neviem ci sa to vola UV lampa ale to tzv. horske slnko :smile:
A este asi aj tetanus, lebo ked ma zakusol pes /bytovy ale nie moj/ tak chirurg mi supol do zadku tetanovku, ale to asi nie ze pes bol chory na tetanus :smile: ale moze ho zakusnutim zaviest ...

Poznam ale cloveka, ktory mal toxoplazmozu a v nemocnici mu povedali, ze to mohol dostat od akvarijnych rybiciek !! Haluz.

Takze to by sme nesmeli ani dychat :pac: takze ....
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod petra b » Str 30.06.2010 13:12

Jedna z chorob přenosných na člověka a opačně z člověka na psa je dermatofytóza - microsporum canis.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Mám prašinu?? :(

Poslaťod Laura24 » Pia 06.08.2010 22:51

pred 2dňami som hladkala psa o ktorom som sa dozvedela neskôr, že má asi prašinu, včera aj dnes ma svrbelo celé telo, môžem to mať od neho??? :ua:
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Mám prašinu?? :(

Poslaťod Mackie » Pia 06.08.2010 23:03

ako som pisala v SS, priznaky sa objavia az po 4 tyzdnoch, takze staci sa normalne umyvat a problem by nemal nastat :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mám prašinu?? :(

Poslaťod Laura24 » Pia 06.08.2010 23:17

Ja sa drhnem :lol: modli sa za mna prosim :yes:
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Mám prašinu?? :(

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 07.08.2010 15:17

možno je to len psychika...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Mám prašinu?? :(

Poslaťod Laura24 » Sob 07.08.2010 20:30

Dnes som si nasla blsku :( vo vlasoch mi lozila, takze uz viem co to bolo.Som sa vykupala poriadne aj vlasy namocena som bola cela som zvedava si je prec :ua:
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Mám prašinu?? :(

Poslaťod Mackie » Sob 07.08.2010 22:49

hlavne nezabudni, ze v pripade blch treba vycistit aj pelech a postele a koberce, no proste vsetko, nie len psa (a teba) :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mám prašinu?? :(

Poslaťod Laura24 » Ned 08.08.2010 13:15

To ano, uz ju nemam, asi skocila na mna zo susedovho psa, som sa s nim hrala, on ma troch hafanov, uff uff nemam rada blsky :)
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Mám prašinu?? :(

Poslaťod urma » Štv 02.09.2010 7:30

ako to cita, uz ma skrabe hlava :heh:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Mám prašinu?? :(

Poslaťod Barca » Štv 02.09.2010 9:02

A mňa ruka
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Smile » Uto 12.07.2011 21:09

Môj osobný názor je takýto, že ak pes spí Ti v posteli tak jedine čo môžeš dostať tak to len nejakú alergiu, a také ťažšie choroby zrejme nedostaneš, ak je pes zaočkovaný a odčervenený tak by nemal byť žiaden problém, predsa aj ty si zaočkovaná na nejaké druhy chorôb !!! :no:
Aj môj pes, spí som nou v posteli, a do teraz som zdravá a alergia žiadna :no:
Smile
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice-Západ

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Nikusinka » Uto 23.08.2011 10:16

Ahojte, uz sa tu pisalo o tom, ze psik moze dostat od cloveka chripku. Ale neviete ako je to s ostatnymi ochoreniami, ja neviem napr. angina, zapaly hrdla a podobne. Dikes za odpoved :smile:
Nikusinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Košice

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Erynie » Uto 25.10.2011 11:23

Ahoj, ja bývam dosť často chorá /uzliny, chrípka, nádcha atď./ a zatiaľ to odomňa nechytil ani jeden z mojich psov.
Erynie
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Martin

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby