Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod kellee » Pia 27.12.2013 12:11

ahojte, vcera som bola u rodicov na navsteve a som si vypocula prednasku zas o tom aky je pes nebezpecny a bla bla bla, sestra mi tvrdila, ze ich suseda VRAJ chytila od psa nejaku chorobu ze sa jej veeeeelmi znizil pocet bielych krviniek v tele a skoro umrela, na poslednu chviilu ju zachranili a doktori jej tvrdili ze to je nejaka choroba od psa. tak sa pytam poculi ste niekedy nieco o tom??? ale berte to tak ze to su psy z dediny, ktore nie su odcervovane, ani ockovane.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Noelle » Pon 17.03.2014 14:01

petra b píše:Jedna z chorob přenosných na člověka a opačně z člověka na psa je dermatofytóza - microsporum canis.


My sme minulý rok doniesli najdených kocúrikov, ktorý mali okrem ďalších chorôb aj microsporum canis a i keď vet povedal, že to určite nedostane ani Nelly ani mi, tak sme to dostali všetci, a teda mne sa to dostalo do ekzému a myslela som že sa rozšrabem do nemoty, chodila som s krvavými rukami ako keby som niekoho zabila :heh:. Nelly má dodnes deň nezarastené miesto po tom.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod sith » Sob 29.03.2014 16:07

Ako je to s chripkou, a chripkoidnymi ochoreniami? Niektori ludia mi vravia ze to nieje na psa a zo psa prenosne, ini mi zase tvrdia, ze bezne su chori cela rodina aj pes.
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Pomoc

Poslaťod Melody » Uto 29.04.2014 19:53

Ahoj, mna by zaujimalo ci je mozne ze clovek pohladka psa choreho a potom prenesie chorobu na svojich psov co ma doma ?? Ja neviem ci to je zrozumitelne napisane :D viem ze to je divna otazka ale az prehnane sa bojim o mojich havkacov ;)
Melody
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Vikiki22 » Uto 29.04.2014 19:58

Základy biológie. :pac: Pohladkáš psa, ktorý je chorý, má nejakú bakteriálnu chorobu. Tebe sa baktérie nalepia na ruku, s ktorým potom pohladkáš psa svojho a voila! - máš chorého psa. Je to dosť zrozumiteľné?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod MisheliQ » Uto 29.04.2014 20:02

Offtopic: no tak, Vikiki, dalo sa to aj inak napisat
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Yrra » Uto 25.08.2015 19:48

Ako je to s výskytom leptospirózy na Slovensku? Je to časté ochorenie? Dnes som sa bola korčuľovať, z otvorenej bráničky vybehol bígel, chňapol ma za ruku, tak trochu panikárim a rozmýšľam nad všetkými možnými následkami ktoré by z toho mohli vyplynúť. :ach:
Yrra
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Snina

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod hruska » Uto 25.08.2015 19:50

cista zvedavost, preco ti ako prva moznost napadla leptospiroza?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Yrra » Uto 25.08.2015 20:04

Po hladani chorob s moznostou prenosu zo psa na cloveka som nasla besnotu, leptospirozu, parazity... ockovanie proti besnote je povinne a opis priznakov urciteho druhu leptospirozy mi najviac "stiskalo od strachu konecnik" :lol: Tak asi preto.
Yrra
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Snina

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod hriva » Uto 25.08.2015 21:11

To skorej chytis niekde v prirode ako takto od psa.
Ja som mala doma psa s leptospirozou a nechytili sme to nikto.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod martin_s » Uto 25.08.2015 21:49

Yrra pozri http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/Preno ... den52.aspx

Leptospirozu chytis skor od hlodavcov, pricom leptospiry su vylucovane mocom...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Vikiki22 » Štv 27.08.2015 8:02

Leptospiróza sa šíri výlučne močom. Ale pozor, aj močom nakazených psov! Človek by sa od psa nakazil len v prírode, keby zjedol/vypil niečo kontaminované týmto psím močom.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Yrra » Sob 29.08.2015 15:14

Tak fajn, som kludna, dakujem za odpovede.
Yrra
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Snina

Re: Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod hriva » Sob 29.08.2015 22:05

Vikiki22 píše:Leptospiróza sa šíri výlučne močom. Ale pozor, aj močom nakazených psov! Človek by sa od psa nakazil len v prírode, keby zjedol/vypil niečo kontaminované týmto psím močom.


Ja som citala ze neni to vylucne mocom.
Napr.tu.:
Zdrojem leptospiróz mohou být mnohá divoce žijící (lesní a polní hlodavci, potkani) i domácí zvířata (prasata, psi, hovězí dobytek). K infikování lidí může dojít buď přímým kontaktem s infikovanou zvířecí močí nebo tkáněmi, ale také nepřímo při kontaktu s kontaminovanou vodou či půdou. Obvyklými branami vstupu u lidí jsou kožní oděrky a exponované slizniční bariéry (spojivka, nosní nebo ústní sliznice). Většina nemocných získá infekci nahodile při pohybu v přírodě, při rekreaci, možné jsou ale i profesionální nákazy.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816


PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby