Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Prenos ochorení človek -> pes, pes -> človek

Poslaťod Lena » Pia 31.10.2008 8:35

Zas a znovu mi mama vtĺka do hlavy že ona by psa nenechávala vnútri, nie to ešte na posteli. Že môžu preniesť všelijaké choroby. Máte tu niekto s takýmito výrokmi skúsenosti? Stále mi hovorí že spoznala veľa ľudí ktorí trpeli rôznymi infekčnými chorobami a príčinou boli psi. (40rokov v zdravotníctve). Ale ja sa nevzdávam povedala som jej že to bolo možno predtým a možno ľudia ktorých netrápilo že žili vo výkaloch svojho nezaočkovaného psa alebo ja už neviem. Ale keď sa snažím aby ten pes bol vždy čistý, exkrementov sa pravidelne zbavujem na dvore a včera spravil mláčky keď sa jej bál, tak hneď v noci som dala oprať všetky paplóny a návlečky, vytepovala ten kúsok postele kde sa to stalo. Pred týždňom som ho odčervovala tak ja už neviem....Predpokladám že ma ubezpečíte že sa nemám čoho obávať...(ak som zabudla niečo napísať, nejaký detail tak dopíšem potom do témy aby neprišlo zas k nejakému nedorozumeniu komunikácii)
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Choroby od psov

Poslaťod max » Pia 31.10.2008 9:11

Mame daj precitat tento clanok http://povodna.rodinka.sk/user/view_pag ... _id=381250 sice je to o alergii ale mozes jej aspon nahovorit, ze ty si vlastne posilujes imunitny system :heh: A ze cim vacsi kontakt tym lepsie
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Choroby od psov

Poslaťod ess » Pia 31.10.2008 9:18

jasne ze su prenosne choroby tak ako zo psa na cloveka, tak z cloveka na psa :lol: nazvy a taketo veci tu pisat nebudem, mozno ti bude stacit, ze moje dva psy spia tiez v posteli :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Choroby od psov

Poslaťod wasaabi » Pia 31.10.2008 9:31

Pokym odcervujes a davas psa ockovat ,tak si myslim,ze sa nemas coho bat :no: a este aj ked dbas o hygienu,tak parada :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Choroby od psov

Poslaťod Rauke » Pia 31.10.2008 10:07

presne tak, ak pravidelne odcervujes a chranis psika aj proti ektoparazitom, tak si myslim, ze by nemal nastat ziadny problem...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Choroby od psov

Poslaťod vavrena » Pia 31.10.2008 10:27

Čojaviem, mamina je mikrobiologička a o žiadnych mikróboch, ktoré by boli pre psa neškodné a na človeka prenosné a škodné, nespomínala. A to máme psa z ulice, ktorý najnovšie spí už v posteli.

Ale keď povedala v jeden inkriminovaný deň v robote, že sme dovliekli domov opustené špinavé štence, doktorka v labáku sa prežehnala a povedala: "Ježišmárja, tooľko chorôb! A to sa nebojíte?" :lol:

Čiže nechcem povedať, že nič, ale praavdepodobne nič. Od mačiek môže byť toxoplazmóza (žiadna sranda, ale v prípade silnej imunity nespôsobuje problémy), mala som aj škrečka - nositeľa tularémie, tá sa prenáša aj na človeka (ale je smrteľná len v 5% prípadoch). Pes ak nemá besnotu alebo svrab, tak neviem, čo sa môže preniesť. Jáj, viem. Vši a blchy!! :lol: Myslím, že psy neprenášajú nejaké škodné baktérie. Teda ak sa nevyváľal v rozkladajúcom sa exkremente alebo mŕtvole. Oboje si zaručene všimneš, keď sa peso priblíži "na dočuch". :lol:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Choroby od psov

Poslaťod Rauke » Pia 31.10.2008 10:35

z toho co vavren napisala je toxoplazmoza nebezpecna najma pre plod u gravidnych zien, alebo pre zeny ktore do buducna planuju baby.
psia blcha ta postipat kludne moze no a k tomu svrabu... ja som bola doteraz presvedcene ze z psa na ludi sa preniest neda- pretoze su to 2 rozlicne variety tohto roztoca... ale jedna vetka mi povedal ze sa stretla s rodinou, ked mal pes svraba a postupne ho mala cela rodina, tak neviem...
Naposledy upravil Rauke dňa Pia 31.10.2008 11:49, celkovo upravené 1
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Choroby od psov

Poslaťod Lena » Pia 31.10.2008 11:35

To o imunite som tiež použila voči nej :lol: Ako ona to nemyslí zle. Nezakazuje mi, nie som dieťa, nie je s ňou vnútri keďže sme oddelený v dome. Asi už che aby som mala bábo :lol:

To je to že myslím že keď sa aj s niečim takým stretla tak to bolo dááávno a možno s ľuďmi ktorí na svojich psov aj svoju čistotu kašľali. :ha:

Tie blchy-ja som zas myslela že blšky dajú ľudom pokoj ale keď som ešte nebola na svete tak mojich bráchov skoro zožrali :lol:
Ale som rada že ste rovnakého názoru.
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Choroby od psov

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2008 20:53

Renique, svrab mozes pochytit, to je hnusna pliaga :ach: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Choroby od psov

Poslaťod martinkaaa4 » Pon 13.04.2009 12:42

ja som sa raz stretla s jednou nepríjemnou tetkou :hmm: ...proste sme boli vonku a nejaké 2 tety sa rozprávali a môj pes sa začal obšmietať okolo nich pritom im nič nerobil lebo on sa pohladkať cudzím veľmi nedá a ta pani na mňa vyskočila že si mám toho psa zobrať že ktovie aké choroby môže od neho chytiť...tak neuveriteľné nervy do mňa vošli a hneď je nato hovorím že no dovoľte môj pes je zaočkovaný odčervený pravidelne vykúpaný ...potom už nepovedala nič ale no myslela som že sa do nej pustím keďže na svojho psa som háklivá :hmm: :ua:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Choroby od psov

Poslaťod Basha » Pon 13.04.2009 16:27

stretli ste sa uz niekedy s pripadom, ze by sa clovek nakazil z psieho :kak: ???Ak ano, plz napiste mi to sem. Asi napisem jeden clanok ako rekaciu dakej antipsickarky do nasich miestnych novin - 8-stranoveho braku...idem jej troska oponovat z nasho pohladu, ale chcem aby bol clanok troska objektivnejsi ako ten jej, bo sa nemienim znizit na uroven takej :censored: Podla mna - aj to daka hygienicka v TV spominala, ide na 99% o ,,esteticku vadu", v podstate neskodnu, kedze bereme do uvahy ockovanych, odcervenych psov
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Choroby od psov

Poslaťod leni » Str 29.04.2009 7:50

Lena aj my mame nasho sem tam vnutry sem tam je vonku, a moj manzel je astmatik ale sezonny, cize na pele atd, aj syn, na psa sa mu alergia nepotvrdila ja teraz o alergii :smile: :hi: a byva stale s nami sice moj manzel sem tam citi ze ho svrbi nos, ale inak si tiez nemyslim, ze by sa dali prenasat nejake choroby :nwm: a cosa tyka tych blch my sme sa raz pytala veta a ten nam povedal, ze blcha v pohode postipe aj cloveka :nwm: A inak aj moja mama je zastanca toho ze pes nema co robit vnutry a uz nie v posteli atd.... ved my sme ako deti nikdy nemohli mat ziadnezvieratko ja si pamatam ked sme mali andulku a ja som mala problemy ako dieta s prieduskami samozrejme lekari hned je to andulka tak sla z domu ako som ja plakala za nou :plac:
Dať psovi kosť neni láskavosť. Láskavosť je podeliť sa so psom o kosť, ked máš hlad ako pes
leni
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256

Re: Choroby od psov

Poslaťod elienka » Str 29.04.2009 8:21

Tak ako viem tak zo psa na človeka je prenosná leptospiróza - očkuje sa, besnota - očkuje sa. Takže ja sa nebojím a hafíci mi spávaju v posteli (občas tak 2x do týždňa).
Spia mi tam aj mačky, toxoplazmózy sa nebojím, lebo predpokladám, že ju dávno mám, no a tým by som mala byť nadosmrti imúnna.
Inak psy vraj prenášajú ešte horšiu chorobu pre tehotné než je toxo, ale ja som osobne ešte o tom nepočula, bolo to len v teoretických rovinách niekde v encyklopédii.
Skôr my môžeme nakaziť našich miláčikov ľudskými chorobami, ktoré pre nich môžu mať fatálne následky. Napr. jednym našim známym uhynulo šteňa po veľmi ťažkom priebehu chrípky (decká sa so šteniatkom hrali,keď boli choré), psík ochrnul, vláčil sa len po predných, aj tak mu už nič nepomohlo.
Ja sa skôr obávam, že mačka alebo pes mi priniesie kliešťa, ktorý prelezie na mňa a zakúsne sa do mňa. To je moja najhororovejšia predstava...
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Choroby od psov

Poslaťod leni » Str 29.04.2009 8:33

Napr. ja macky nemam rada, u nas mala toxo cela rodina okrem mna, lebo ja sa macky ani nedotknem mozno ma tu zadrhnete, ale sestra teda mala toxosku a bola na tom dost zle si pamatam ako sme lieky zhanali z rakuska mala hrcky po tele atd..... rodicia boli ok maju to v tele v krvi ale prekonali to sami bez liekov, kdezto sestra ta nie potrebovala liecbu a lezala v nemocnici takze ja z maciek mam obavu a nedovolim ani detom aby sa hrali s mackami, lebo maly mi bol raz u kamaratky na dvore hral sa s mackou a prisiel domov s celym opuchnutym okom takze ja fakt macky nemusim. Podla mna to su najvacsie prenasacky chorob. A samozrejme suhlasim, ze aj clovek moze preniest chorobu na psika ked je clovek chory.
Dať psovi kosť neni láskavosť. Láskavosť je podeliť sa so psom o kosť, ked máš hlad ako pes
leni
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256

"Injekciové" pliagy z ulíc

Poslaťod Offca » Str 20.01.2010 13:20

Upozornenia o nebezpečenstve a možných nákazách vírusmi pri styku s voľne pohodenou použitou injekčnou striekačkou na ulici, v kríkoch, v podchodoch, sú nám všetkým určite dobre známe.
Ale hrozí nebezpečenstvo aj psovi? Ktorými vírusmi "je možné" takýmto spôsobom nakaziť psa?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Ďalší

Späť na Choroby