Herpes Virus

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Herpes Virus

Poslaťod Rauke » Štv 05.02.2009 20:31

nie nesposobi, myslim ze u ziadnej vakciny... to je skor len take bububu..
ja neviem, ale podla mna je to ockovanie presne nacasovane podla toho, aby vrchol protilatok bol dosiahnuty prve vedy ked je to potrebne, hoci sa musi ockovat aj pocas harania
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Herpes Virus

Poslaťod ivaaaa » Pon 09.02.2009 23:06

Dobrý deň,
ja mám doma dve labradorky a jedna z nich porodila v piatok šteniatka, a už 2 skapali a dalšie 3 vyzerajú zle, dnes tu bola veterinárka, a povedala že to vyzerá na príznaky herpes vírusu, ja by som sa chcela spýtať či sa to dá preniesť aj na človeka lebo mám doma tehotnú švagrinu a vlastne všetci , dakujem za odpoved
ivaaaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Herpes Virus

Poslaťod julieta » Štv 23.04.2009 15:29

bolo mi veterinarkou doporucene pred krytim pichnut proti herpes virusu a inym virusom Zylexis.. Vraj to ucinkuje aj na herpes virus, kedze ten sa zacne prejavovat pri oslabenej imunite, ktoru fene moze sposobit stres napriklad z krytia alebo z porodu. Veterinarka ma skusenosti, ze fena co jej zdochli steniatka na HV po Zylexise normalne porodila zdrave steniatka, ktore prezili a ze to ucinkuje aj na ine pliagy a nie len na HV na rozdiel od vakciny eurican herpes. Schema ockovania je taka ista ako pri vakcine proti HV: PRed krytim, resp. do 10 dni po kryti a dva tyzdne pred porodom. Co myslite? Niekde na nete som nasla, ze vyhnut HV sa da aj posilnovanim imunity takze by to mohlo vyjst...Mate niekto taketo skusenosti? Ja mojej veterinarke doverujem, ma vela skusenosti ale ked som sa na to pytala ineho veterinara, tak ani nevedel o com hovorim..... :ua: a teraz neviem co mam robit... budeme kryt fenu a rozhodujem sa ci to riesit takto alebo Euricanom proti herpesu a ci to vobec pichat.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Herpes Virus

Poslaťod wildrane » Pia 24.04.2009 8:42

Julieta, ja som zacala ockovat sucky pred krytím vakcinou eurican herpes minulý rok, ked mi uhynul vrh po Yvonke,ktorá mala tažký porod, komplikovaný mrtvym rozkaldajúcim sa posledným steniatkom, po pitve a roznych vysetreniach sa herpes sice nedokázal, ale strach co som vtedy zazila, nakolko do týzdna mi mala porodit druha sucka Julca, uz zazit nechcem. Julku som síce stihla pre porodom raz zaockovat, ale bola to krátka doba, hned na druhý den zacala rodit, nastastie porod bol bez komplikácii a steniaciky sa narodili zdravé a dnes su miláčikmi v super rodinkách. V pondelok som bola kryt v Prahe uz zaockovanou suckou proti herpesu a zároven som objednala dalsiu ockovaciu látku na cas pred porodom. Viem že niekdedy su problémy s nedostatkom oc. látky /napr. vraj teraz v CR nie je/, takze by som doporucovala vcasnu objednávku.
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Herpes Virus

Poslaťod julieta » Pia 24.04.2009 8:57

wildrane a ockovacia latka ma aku zivotnost? teda myslim to tak, ze ak sucku zaockujem pred krytim a nahodou mi zas nezabrezne a ja uz budem mat objednanu oc. latku na ockovanie pred porodom, ci sa to da pouzit na dalsie krytie o pol roka....alebo to ma zivotnost cca dva-tri mesiace.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Herpes Virus

Poslaťod wildrane » Pia 24.04.2009 20:24

tak to neviem, ale zistim a dám vediet
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Herpes Virus

Poslaťod julieta » Pia 24.04.2009 22:13

wildrane, dakujem si zlata. ale nemusis sa s tym trapit. dnes som volala vetovi a povedal, ze ked sa fena zacne harat, mam mu zavolat a nebude problem zohnat tu ockovaciu latku... da ju zamrazit a vydrzi aj dlhsiu dobu.... takze urcite pred krytim ockujeme....
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Herpes Virus

Poslaťod wildrane » Sob 25.04.2009 9:28

Držim palce nech vsetko dobre dopadne.
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Herpes Virus

Poslaťod julieta » Sob 25.04.2009 9:44

dakujem..dufam ze tentokrat uz pojde vsetko ukazkovo....
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Náhly úhyn šteniat po pôrode, herpes virus

Poslaťod Peggynka » Str 08.07.2009 21:10

Ahojte, pripájam sa so svojou skúsenosťou.
Vlastním 7 a 3/4 ročnú fenku boxera a je to to najkrajšie a najlepšie plemeno na svete ;)
Vlani sme sa prvýkrát pokúšali o šteniatka párením tiež s krásnym čistokrvným boxerom, lenže to nevyšlo, keďže jej dni neboli presne napočítané.
Toho roku sa to podarilo - Peggynka ostala kotná, no po pokojnej gravidite, nastalo trápenie. Pred včerom podstúpila cisársky rez, keďže sa príznaky blížiaceho sa pôrodu vôbec nedostavovali. Prenášala už tretí deň, čo už bolo kritické, doma sme nevedeli, že je to také vážne, prenos plodom škodí! Dosiaľ sme sa takmer v každej literatúre dočítali, že suka môže prenášať až do 68 dňa a šteniatka sú v poriadku. Porodila jedno, ktoré po 4násobonom oživovaní začalo normálne fungovať a cickať, ale nadránom začalo mať kŕče, a po 3 hodinách a cca 10-15 min intervaloch čo mala kŕče, uhynula.
Veterinár nám nevedel povedať príčinu, ale my tušíme, prečo. Pokiaľ nazačalo cicať, bolo celkom v pohode, ale po nejakom 3ťom cicaní bol koniec. Tak ak sa dá, chcela by som poradiť tým, ktorí začnú mávať šteniatko v kŕči, aby ho neprikladali k sučke, ale poriadne masírovali brušká, lebo je to v zažívacom systéme a mlieko od matky je pravdepodobné zlé. Treba kúpiť mladzivo, a takto sa o šteniatka postarať, aby neuhynuli.
Doma je nám to veľmi ľúto, pretože sme mohli mať o jednu fenku boxera viac a Peggy by sa mala stále s kým šaľkať... :,(
Pápá
Peggynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: cisarsky porod a haranie-poradte

Poslaťod korra » Pia 10.07.2009 15:32

Uhyn steniatka nemusel byt sposobeny "vadnym" mliekom matky. Problem a to zasadny by som videla hned tam, ze fenka svoje prve stenata mala v seniorskom veku, je to dost neskoro celkovo, nieto este na prvorodicku :hmm:
Aj ztohto dovodu mohol byt porod komplikovany a nakolko porodne cesty a celkovo svalstvo a slachy uz nie su u takto starych zvierat pruzne musela podstupit cisarsky rez.
Navyse nevylucujem aj trebars moznost, ze fenka bola nakazena herpes virom. Coz priamo fenke nevadi, ale plodom a stenatam rozhodne ano a vacsinou to konci smrtelne pre stenata....Takisto sa mohla pridruzit ina bakterialna infekcia, mozno vrodeny/dedicny defekt...Myslim, ze 100% zaver by mohol byt vyrieknuty az po vykonanej pitve stenata..
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: cisarsky porod a haranie-poradte

Poslaťod mika » Pia 10.07.2009 16:00

Suhlasim s Korrou. Nechat fenku mat prvy raz stenata v osmich rokov je nezodpovedne.
Pricinu by urcila asi az pitva.
Ako bolo podla teba to mlieko zavadne? A kde sa ta podla teba zohnat psie mlezivo?
Pokial fena nemala zapal mliecnych zliaz, nebrala atb alebo nejake lieky, tak je pravdepodobnejsie, ze problem bol u steniatka, ci uz vyvojova chyba a lebo nejaka infekcna pricina.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Herpes Virus

Poslaťod Nia » Štv 16.07.2009 15:36

mozno sa spytam fakt blbu otazku, no velmi ma ukludnite.
Citala som celu temu, viem, ze zo psa na cloveka sa herpes virus preniest neda, pretoze je to iny druh. a co opacne? ked ma clovek herpes na ustach a pes ho olizuje. je mozne, ze pes dostane ludsky herpes??
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: cisarsky porod a haranie-poradte

Poslaťod Peggynka » Ned 23.08.2009 17:48

mladzivo pre stenata dostat kupit aj od veterinara, resp staci sa ho opytat, kde je mozne kupit ho.
nam veterinar povedal, po tom zakroku, ked som sa ho spytala,ci nemam kupit to mladzivo, on ze nie, zatial netreba. ale dalsi den uz bolo neskoro.
a ako som sa docitala na inych forach, nebolo to tym, ze fenka je stara, lebo rodia aj 9rocne a su v pohode. nasa je uplne zdrava, ma za sebou kompletne vysetrenia. a teda docitala som sa, ze viacerym sa narodili steniatka, mladym suckam, a na dalsi den podostavali krce a rad radom zahynuli. takze ako ti vsetci majitelia, aj ja sa preto domnievam, ze to je a bolo sposobene materskym mliekom. ak by male zacali mat krce, hned odstavit a krmit zakupenym mladzivom.
tolko to, len som chcela upozornit chovatelov.
Peggynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: cisarsky porod a haranie-poradte

Poslaťod Tatranská Afrika » Ned 23.08.2009 19:31

...rodia aj 9rocne a su v pohode...
ale asi nie prvé šteniatka ...
my máme v klube pravidlo, že sučka môže rodiť do 8 rokov a na jeden rok sa môže dať výnimka
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby