Herpes Virus

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: cisarsky porod a haranie-poradte

Poslaťod mika » Ned 23.08.2009 19:13

Peggynka píše:mladzivo pre stenata dostat kupit aj od veterinara, resp staci sa ho opytat, kde je mozne kupit ho.


Mozno ma chovatelia opravia, ale nie som si ista, ci sa ta mlezivo kupit-mlieko pre stenata ano, ale v zlozeni nie su uvedene imunoglobuliny. Pre osirene steniatka alebo tie, ktore nemozu byt kojene matkou ani nahradnou fenkou, platia ine "terminy" ockovania.

Peggynka píše:nam veterinar povedal, po tom zakroku, ked som sa ho spytala,ci nemam kupit to mladzivo, on ze nie, zatial netreba. ale dalsi den uz bolo neskoro.


A dostavala antibiotika? nemala v maternici zapal alebo mrtve stena-z toho by sa mohli do mleziva dostat toxiny a sposobit uhyn steniatka.

Peggynka píše:a ako som sa docitala na inych forach, nebolo to tym, ze fenka je stara, lebo rodia aj 9rocne a su v pohode. nasa je uplne zdrava, ma za sebou kompletne vysetrenia. a teda docitala som sa, ze viacerym sa narodili steniatka, mladym suckam, a na dalsi den podostavali krce a rad radom zahynuli. takze ako ti vsetci majitelia, aj ja sa preto domnievam, ze to je a bolo sposobene materskym mliekom. ak by male zacali mat krce, hned odstavit a krmit zakupenym mladzivom.
tolko to, len som chcela upozornit chovatelov.


Aby sme si rozumeli-vies co je mlezivo, resp. aky je rozdiel medzi mlezivom a mliekom?
Infekcia herpesvirom sa moze prejavovat krcmi, dalsie priznaky su nespecificke-apatia, necicanie, nariekanie... Steniatka hynu behom 12-24 hod. a cele vrhy. Pricinou neni materske mlieko, ale nedostatocna prevencia :vykricnik:
Ano, rodia aj 9-rocne fenky, aj 10, aj 12-rocne, ale nie prvý raz. Pripustat fenku vo veku nad 8 rokov je nevhodne (Tatranska Afrika-malo by to byt obecne pravidlo pre vsetky kluby a odporucane vsetkymi vetmi :ua: ) a pripustat ju v 9 rokoch prvy raz, resp. aby mala vtedy prve steniatka je nezodpovedne.
Uvadza sa, ze fenky pripustane prvy raz v 4-5 rokoch maju castejsie problemy pri porode nez tie, ktore boli pripustane skor.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: cisarsky porod a haranie-poradte

Poslaťod Peggynka » Uto 01.09.2009 10:50

Mika, mas pravdu, v tomto som v podstate laik, takze nevedela som ze je rozdiel medzi mliekom a mledzivom, ale dr spominal to mledzivo, preto som to aj ja tu napisala.
Peggy ma 7, uz pomaly 8 rokov, nehovorim, ze v minulosti nebola pripustena, len to nevyslo, tak okej, viem, aj tak je to mozno pokrocily vek, urobili sme v tomto chybu.
A, Mika, vedela by si mi nieco blizsie o tom herpes viruse povedat?
A nie, nebrala ziadne antibiotika, ani nemala zapal a mrtve steniatko. Dr tiez spomenul herpes virus, ze ak zije sucka v svorke, vtedy moze prejst na stena. Ale ako, z coho to je, nechapem... ?
Dakujem za tvoje reakcie!
Peggynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

herpesvirus - vyšetrenie

Poslaťod Jannka » Štv 03.09.2009 12:38

Dávam do pozornosti možnosť vyšetrenia na Herpesvírus metódou PCR konečne aj na Slovensku.

Pre vysvetlenie, táto metóda je jednoznačná, nedáva falošné negativity a pozitivity a vie rozlíšiť medzi vakcinačným a uličným kmeňom.

Vyšetrenie ako jediné na Slovensku vykonáva ŠVPÚ BA, detašované akreditované pracovisko NITRA. Bližšie informácie: MVDr. Zuzana Dindová, tbcaptbc@svunitra.sk, tel.: 037/632 81 26. Cena vyšetrenia je 41,66 EUR (vrátane zaslatia výsledkov poštovou formou).

Na vyšetrenie je potrebné odobrať 0,5 ml krvi do EDTA skúmavky. O možnostiach zvoznej linky. resp. inej formy prepravy vzorky sa treba informovať u Dr. Dindovej.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Herpes Virus

Poslaťod Artemis » Ned 13.02.2011 19:19

Ahojte,
pol rok presiel ako voda a mame tu opat haranie. 2 x sme kryli v Holici s tym istym psom ( podla steru) bohuzial neuspesne. Teraz ideme 3 x kryt ale za inym psikom a testy budeme konzultovat s inym veterinarom. Chcela by som dat spravit aj progesteron aj stery ale... je tu jeden hacik, ktory ma trapi... herpes virus. Myslite si, ze to mohla byt pricina, ze nam 2x nezabrezla? Teraz si kladiem otazku ci to mam ockovat preventivne. Totiz ludia, ktori sa s tym stretli mali ine "priznaky". Vacsinou mi rozpravali, ze videli na sone steniatka, ktore sa nasledne vstrebali alebo sa narodili mrtve alebo po case umreli. My sme na sone nikdy nevideli ani stopu po steniatkach. Bohuzial krvne testy ci je moja sucka na herpes pozitivna som nedala robit. Chcem sa vas opytat ci je dobre dat ockovat len tak preventivne aj sucku, ktora by to teoreticky nemala. ( len tak z prevencie) Polovica hovori, ze tym nic nepokazim no polovica tvrdi, ze je to blbost a, ze tym sucku praveze infikujem. Bola by som velmi vdacna za odpoved! :no:
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: Herpes Virus

Poslaťod mjk942 » Str 16.02.2011 19:20

chcem sa spytat, my sme tiez mali steniatka, no o herpese som ani netusila... nikdy nam vsak cely vrh neuhynul, teda vzdy nam nejake 2-3 steniatka prezili... ale z 8 - 9, to je dost malo... veterinar nam vsak nikdy o niecom ako je herpes nepovedal, preto sa chcem spytat, ci by to mohlo byt to... on vravel, ze nie je to pravdepod. tym ze nam niekt. prezili, ale predsa.... alebo cim to este moze byt sposobene :otaznik: najhorsie na tom je to, ze steniatka sa narodia uplne zdrave, silne, cicaju a vsetko je ok.... a potom druhy, treti den, a uz len nachadzame mrtve.. bolo nam ich strasne luto, stalo sa nam to 2x po sebe... no predtym mala steniatka v poriadku, teraz uz steniatka po tychto skusenostiach neplanujeme, no vzdy mi vrta v hlave preco? este nam veto vravel, ze to mohlo byt sposobene parazitmi- ale fenka je pravidelne odcervovana aj steniatka, tak sa mi to nezda... nemate s niecim podobnym niekto skusenosti? :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik:
mjk942
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Herpes Virus

Poslaťod wildrane » Str 16.02.2011 20:43

Ing.Horislav Haratík, chovná stanica slovenských čuvačov –Larin dvor,Riečiny 36/B,Martin
Vážení priatelia, priaznivci a chovatelia slovenských čuvačov,
chcel by som sa týmto podeliť o jednu veľmi nepríjemnú skúsenosť z mojej chovateľskej praxe. Od roku 2001 som v mojej chovnej stanici Larin dvor odchoval úspešne až do februára 2006 tri vrhy, v ktorých bolo spolu 19 mláďat myslím si, že veľmi perspektívnych a výstavne pomerne úspešných, do chovu bolo zaradených niekoľko sučiek a psov.
Považujem sa za starostlivého chovateľa a bol som pri všetkých pôrodoch od začiatku do konca, priebežne som vyhodnocoval vývoj a rast šteniec a do ich odberu bolo správne postarané o ich výživu i veterinárnu starostlivosť.
S rastúcimi obavami som v posledných dvoch rokoch sledoval správy o úhyne štaniat v Čechách a aj u nás na Slovensku, tesne po pôrode a študoval veľmi sporé zmienky o strašidle zvanom Herpes vírus prichádzajúcom k nám zo Západu.
Fena - Lara sa mi začala hárať 11.12.2005 a s pripravenou som bol na krytí 22.12.2006 s Finom v Pribyline u Janky Goliášovej. Nič nenasvedčovalo, že je niečo špatné a po cca.týždni som podľa správania feny zistil že je kotná. Kotnosť prebiehala bez problémov a aj keď sme sa s Jankou o Herpese spolu rozprávali, nevidel som dôvod akútneho očkovania.V polovine januára ma Janka vystrašila správou,že jej uhynuli štence .Bola z toho v šoku a ja som sa na podrobnosti radšej nepýtal. Poradila mi aby som v termíne 10-14 dní pred pôrodom dal fenu očkovať prípravkom Eurikan herpes, čo by malo štence ochrániť pred najhorším.Konzultoval som s mojim veterinárom a i keď jeho názor bol,že ak fena doposiaľ nepotratila/to bolo okolo 27.1.2006/ zrejme bude v poriadku a nič nehrozí, požiadal som ho aby mi ,kedže predpokladaný termín pôrodu bol 24.2.2006,zabezpečil na 14.2.2006 uvedený preparát na zaštepenie.Oponoval,že štepenie malo byť aj týždeň po krytí, že to teraz už nebude ono,ale trval som na svojom.Fena , dobre živená, sa rozširovala a odhadoval som podľa toho ako vyzerala okolo 10.2.2006, že bude mať okolo 10 šteniec. Keď som 14.2.2006 telefonoval veterinárovi,či môžem prísť na dohodnuté štepenie,najprv ma zjazdil,že som sa neozval tak dva dni dopredu,že vakcínu nemá a že mu ju dovezú až 17.2.2006. takže sme boli štepiť až 17.2. ale hovoril som si,že som aspoň stihol termín 7 dní pred pôrodom.Neuvedomil som si ale , že fena zrejme bude mať početnejší vrh a pôrod nemusí nastať na u nej obvyklý 63 deň ale skôr.Tak sa aj stalo a pôrod sa začal už 21.2. popoludní.Ako obvykle som fenu uložil do uzavretého koterca a okamžite som zapol ohrievanie miestnosti,lebo v tom čase bola priemerná teplota okolo -7 stupňov Celzia.Pôrod prebehol bez nejakých ťažkostí za mojej asistencie a okolo 01.00 hod. 22.2. porodením deviateho šteňaťa skončil.Fene som všetky štence priložil k ceckom a všetky boli veľmi životaschopné s váhou od 520 do 700 gramov,pričom tých 700 gramových bolo vo vrhu 7. ,pomer bol 7 psov-dve fenky.Teplota v koterci sa pohybovala okolo 22 stupňov,štence s fenou som uložil na podložku z kobercov a podložky joka,aby nezachladli odspodu.Po piatich hodinách som ešte fene pichol injekciu na vypudenie zvyškov pôrodu z maternice a fena sa pekne vyčistila.V priebehu dňa po pôrode nič
nenasvedčovalo, že sa schyľuje k chovateľskej tragédii,podvečer som si všimol,že jeden pes leží malátne bokom a keď som ho vzal do rúk bol o niekoľko stupňov chladnejší ako ostatné a zvláštne tuhý, akoby bol dlhšie od feny a zachladol,zohrial som ho na 36 stupňov a opäť priložil fene k ceckom,sací reflex bol u neho slabší ale ešte nevymizol.Ku štencom som v priebehu noci chodil prikurovať každé tri hodiny,aby som udržal teplotu nad 20 stupňov a v priebehu noci som si nič zvláštneho nevšimol,ale ráno o 6.00 hod som zistil,že už 5 šteniec(4/1) má také isté príznaky ako ten pes deň predtým.Okamžite som ich z koterca odniesol a prikurovaním som v koterci zvýšil teplotu na okolo 25-27 stupňov.Postihnuté štence som umiestnil po lampu do teploty 35-36 stupňov,dal som tam vlhkú handru ,štence som fľaškou kŕmil mliekom od veterinára,vlhčil im genitálie a zadočky aby nedržali moč a fekálie.Približne okolo 9.00 hod. najskôr postihnutý pes, i napriek starostlivosti dostal krče a po trojnásobnej sérii krčov s následným stuhnutím,ktoré sa mi dvakrát podarilo masážou rozohnať- uhynul, po hodine ho rovnakým spôsobom nasledoval druhý pes.Uhynuté štence som zaniesol veterinárovi,ktorý mi ponúkol,že do troch týždňov v D.Kubíne urobia rozbor a buďto potvrdia, alebo vyvrátia mnou uvedenú podozrivú diagnózu- Herpes vírus,ale ak sú postihnuté ešte tri štence už im nikto nepomôže.Oznámil mi, že mi uhynie zrejme celý vrh.Vystresovaný som sa vrátil domov a striedavo som sa venoval chorým i nepostihnutým štencom, pričom som ešte ukľudňoval vystresovanú matku- fenu. Dbal som na to aby som sa vždy riadne umyl a prezliekol, keď som šiel do koterca k zdravým štencom,tie nejavili žiadne známky choroby ich nešťastných súrodencov. Do večera 23.2. v krčoch a podľa mňa pri zlyhávaní pľúc uhynuli aj tie tri postihnuté šteniatka a tak v priebehu jedného hororového dňa mi, z nádherného devätčlenného- kráľovského vrhu, ostali traja psíci a jedna fenka, ktorí kedže majú hodne stravy riadne priberajú sú po odčervení,vidia a majú sa k svetu.Veterinár šomre, že to nemusel byť ten Herpes, ale premnoženie nejakých baktérii, ktoré mi zdecimovali vrh, ale ja som príznaky konzultoval s rovnako postihnutou Jankou Goliášovou a tá mi, ešte predtým, popísala presne rovnako úhyn svojich šteniec.Pôrod u mňa a aj u nej prebiehal v hygienických podmienkach, veď každé šteňa som po výjdení zo suky a keď ho oblízala vysušil inou, čistou, flanelovou handričkou, kryt miesta, kde fena rodila - koberec,som okamžite po pôrode z koterca vyhodil a podložky pod fenou a šteňatami som vymenil za čisté a nakoniec som fene srsť znečistenú pôrodnými tekutinami vystrihal,čiže urobil som všetky opatrenia, aby sa tam nejaké baktérie nemnožili.
Zo strohých informácii z Vademeka veterinára z roku 1990 som si prečítal,že príznaky ktoré som teraz popísal, sa zhodujú s príznakmi strašidla zvaného Herpes,takže ma nikto nepresvedčí ,že to nebola táto nákaza, ktorá mi pripravila také tragické chvíle.
Možno to vážení priatelia považujete za nejaké sťažovanie si nešťastníka, ale ja toto píšem preto, aby som vás vystríhal a pripravil na príchod psieho „moru“, ktorý, ak sa rozšíri na rôznych orechov a z nich na líšky a v závere aj na vlkov v našich horách, tak určite vyhubí celú túto populáciu, lebo bez pomoci bude ich ďaľšie množenie nulové.
Čo poradiť na záver. Len toľko, že ak vás bude veterinár ukľudňovať, že Herpes vírus je choroba buldočkov a prešľachtených plemien,nemá pravdu,je to už aj náš problém a preto, ak už ľutujete zhruba 900.-Sk po krytí/zhruba týždeň po/ tak si dajte fenu určite zaočkovať
od 50. do 52. dňa kotnosti „Euricanom herpes“ a zabezpečte si tú vakcínu dopredu, aby ste túto lehotu neprešvihli, ako to zariadil veterinár mne, fenu od 58 dňa už držte v uzavretom koterci a pre istotu v teplote okolo 20 stupňov, ktorú tesne po pôrode naisto zvýšte na najmenej 25 stupňov. Ak zistíte niektorý z mnou popísaných prvotných príznakov u niektorého zo šteniec okamžite ho izolujte a už neliečte radšej bezbolestne utraťte, aby sa netrápilo. Tú izoláciu myslím preto, že mám podozrenie, že jedno zo šteniat mi slinami na ceckoch nakazilo ostatné zdravé štyri. Čo ako vám to bude ľúto, urobte to utratenie razantne a hneď, lebo niekoľkohodinové utrpenie šteniatka neprajem pozorovať ani nepriateľovi. Dobre sa dezinfikujte pri styku zo zdravými štencami a sukou a nezabudnite sa modliť, lebo podľa veterinárov je pri tejto chorobe mortalita šteniec 100%,to že som štyri zachránil, považuje môj veterinár za zázrak a vykladá, že to nemohol byť Herpes. Kecá!!!
Nedalo mi , aby som sa s vami o moju skúsenosť nepodelil, želám vám viac chovateľského šťastia, ako som mal 23.2.2006 ja. A ešte konštatovanie myslím si, že ak by terajší veterinári boli ako tí v rokoch 70.-80.tych minulého storočia a miesto záujmu o rýchly zárobok, začali rozmýšľať, niečo by určite vymysleli, teraz sa len snažia, aby od chovateľa vymámili čo najviac peňazí za rôzne očkovacie látky ale pomôcť vám pri ťažkostiach nepomôžu, takže si odovzdaním vzájomných skúseností musíme pomôcť sami.
Martin 10.3.2006 Ing.H.Haratík
skopírované so spravodaja: KCHSČ 2/2006
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Herpes Virus

Poslaťod bordinka1 » Str 28.12.2011 19:41

Vedel by mi prosim Vas niekto vysvetlit preco ockovat proti herpesvirusu a preco nie?
nakolko dnes ma dost zaskocila pani vet. ked mi povedala ze ona si mysli, ze to je len medialny tah to ockovanie ako vytiahnut z ludi peniaze, ze to nepomaha vobec. A ze ked by mi nahodou skapali stenuchy na Hv, tak ked ju budem kryt 2krat tak nech to dam zaockovat, zda sa mi to absolutne nelogicke a nepochopitelne, vlastne mam otestovat 1vrh na to ci to ma alebo nema.....?
Za kazdu radu dakujem
bordinka1
Snoopy
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Herpesvírus - ako ďalej????

Poslaťod pyrenejka » Pon 30.01.2012 12:07

Jedna moja známa chovateľka sa mi zdôverila, že sa jej psík na výstave nakazil herpesvírusom. Keďže moje psíky boli v styku na výstavách s jej psíkmi, tak mi tým pekne usadila chrobáka do hlavy. Dvom z mojich psíkov som dala spraviť test a dnes mi prišli výsledky, a veru pozitívne. Čo mám teraz robiť? Mám doma 4 mladých šampionov, ktorých milujem, vložila som nich nemálo peňazí a času a teraz máme takúto pliagu... Ako mám teraz s kľudným svedomím chovať? Som strašne nešťastná, sklamaná, aj chuť do života ma prešla. Ja viem, že existuje očkovanie, ale to šteniatka neuchráni a budú prenášačmi... A ja som tak veľmi chcela mať pekný zdravý chov, človek im dá všetko čo je v jeho silách... a nestačí to. Čo by ste robili na mojom mieste? Vzdali sa chovu? Ďakujem.
pyrenejka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Herpesvírus - ako ďalej????

Poslaťod vavrena » Pon 30.01.2012 12:09

vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Herpesvírus - ako ďalej????

Poslaťod pyrenejka » Pon 30.01.2012 13:22

Ďakujem.
Celú tému mám preštudovanú.
Ale zaujímalo by ma, či je tu niekto, kto má
skúsenosť s týmto vírusom a napriek tomu odchoval...
Či nebola matka šteniat v ohrození a či sa narodili
"zdravé" šteniatka...
pyrenejka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Herpes Virus

Poslaťod MisheliQ » Pon 30.01.2012 15:14

Offtopic: Tiež mám pár otáznikov. Už dávnejšie som sa na to chcel spýtať, ale zabudla som. Som tu teraz len na skok....

Nedal by sa herpes virus, ak je matka pozitívna, potlačiť podporením imunity a vyhýbaním sa stresovým situáciám??

Z naštudovaného viem, že HV sa môže prejaviť v 3 obdobiach: 1.potratom šteniat, 2.narodením mŕtvych šteniat, 3.úmrtím šteniat do veku 3 týždňov
Ak nedám očkovať proti HV a bude matka na HV pozitívna (ale nebudem o tom vedieť), môžem jej tým ublížiť??

Chovatelia, s ktorými som v kontakte, proti HV neočkujú a rodia sa im zdravé šteňatá. Čím to je?

Ďakujem za odpoveď!
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Herpesvírus - ako ďalej????

Poslaťod jurgen » Sob 25.02.2012 16:05

pyrenejka píše:Jedna moja známa chovateľka sa mi zdôverila, že sa jej psík na výstave nakazil herpesvírusom. Keďže moje psíky boli v styku na výstavách s jej psíkmi, tak mi tým pekne usadila chrobáka do hlavy. Dvom z mojich psíkov som dala spraviť test a dnes mi prišli výsledky, a veru pozitívne. Čo mám teraz robiť? Mám doma 4 mladých šampionov, ktorých milujem, vložila som nich nemálo peňazí a času a teraz máme takúto pliagu... Ako mám teraz s kľudným svedomím chovať? Som strašne nešťastná, sklamaná, aj chuť do života ma prešla. Ja viem, že existuje očkovanie, ale to šteniatka neuchráni a budú prenášačmi... A ja som tak veľmi chcela mať pekný zdravý chov, človek im dá všetko čo je v jeho silách... a nestačí to. Čo by ste robili na mojom mieste? Vzdali sa chovu? Ďakujem.


Zasadná chyba ktoru si teraz urobila bola tá, že si to verejne napísala.Aj keby si s pomocou vakcín odchovávala v pohode, budeš mať problém s predajom šteniat.Nie koli tomu ,že v by si mala v chove niečo čo druhí nemajú, v každom väčšom chove to proste je,ale chovatelia obzvlášť tí ambiciózni sú po väčšinou pekní šmejdi a kydajú jeden na druhého a nieje väčšej slasti vedieť na niekoho chov niečo negatívne.

Ale k otázke.Ak chceš chovat chovaj, ak nechceš nechovaj.Jedinú vec ktroú ti odporúčam, vakcíny.Tiež nefungujú 100p ,ale v tak malom chove by si to mohla udržat na uzde. Herpes u psov je odjakživa,to sa neobjavilo teraz len ľudia akosi zabudli,že pes nieje človek a častokrát sa tak chovajú a to čo sa dnes deje je len dosledok toho ako sa k chovu psov pristupuje.
jurgen
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Herpes Virus

Poslaťod MisheliQ » Str 18.04.2012 20:29

Skúšal niekto psa pozitívneho na herpes liečiť proti nemu? Ak áno s akým výsledkom? Dá sa HV úplne vyliečiť alebo navždy zostane v latentnej podobe a prejaví sa vždy pri oslabení organizmu??
Myslíte, že sa HV u psov dá liečiť podobne ako u ľudí? Ďakujem!
http://rng.nazory.eu/herpes
http://www.best-herpes-treatments.com/g ... erpes.html
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: cisarsky porod a haranie-poradte

Poslaťod MisheliQ » Sob 02.03.2013 18:56

Offtopic: Nechápem prečo je téma cisarsky pôrod a háranie-poradte v téme o herpes vire, ale najviac sa mi to hodí do tejto témy

Fergie absolvovala v októbri cisársky rez. Keďže sa šteniatka nepodarilo zachrániť, musela dostať hormóny na zástavu mlieka. Nemohla adoptovať šteniatka ako náhradná matka, pretože ešte, aby toho nebolo málo, ochorela na psincový kašel (lebo Košice). Ako ich dobrala, spravila sa jej na stehne z vnútornej strany "vyrážka", ktorá jej po týždni zmizla. Potom v januári sme šli na sono, lebo Caesar Fergie strašne otravoval ako keby hárala. Ukázalo sa, že má mierne podráždenú sliznicu maternice. Dostala ATB, gynex a sangre de grado. Teraz je už marec, 19.3. to bude 8 mesiacov od pôrodu a my čakáme netrpezlivo na háranie. Po háraní chceme ísť opäť na kontrolné sono.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Herpes Virus

Poslaťod MisheliQ » Pia 15.03.2013 15:38

Tak sme sa dočkali, Fergie hára.

EDIT: nie je to po 8. ale po 7.mesiacoch, naposledy hárala v auguste, kedy sme ju dali pripustiť.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby