Triaška, trasenie psa

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Triaška, trasenie psa

Poslaťod FiLooGen » Ned 05.10.2008 10:34

Čús ... moj hafan sa zacal nejako divne triast, akokeby mu to zacinalo u zadnych nôh a robii to aj keed spi..co to moze byt?
FiLooGen
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Prievidza

Re: Trasenie

Poslaťod Efa » Pon 06.10.2008 9:45

skus si to natocit na mobil, zajdi za veterinarnym lekarom a prehraj mu to ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Trasenie

Poslaťod Amaguk » Pon 13.10.2008 10:11

Efa píše:skus si to natocit na mobil, zajdi za veterinarnym lekarom a prehraj mu to ...


alebo nic nenahravaj a zajdi za veterinarom rovno so psikom :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Trasenie

Poslaťod Silwuska » Pon 13.10.2008 10:26

Ono je dobry napad si to nahrat...ja som si tak nahravala montyho jak chrchlal, ono zakon schvalnosti je ze pes to "nepredvedie" pred vetosom :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Trasenie

Poslaťod lusy » Pia 17.10.2008 15:40

a nebude lepsie ked to bude mat aspon natocene ako by o tom majitel len mal rozpravat??? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Trasenie

Poslaťod ess » Sob 18.10.2008 8:40

pokial sa vyskytne nieco podobne, tak tak jedna z otazok co sa veterinar opyta v anamneze majitela ze ako to cele prebieha...majitelia potom v ambulancii "saskuju" a predvadzaju co vsetko psik robi....myslim si ze natocit to cele na mobil je dobry napad, pretoze pri anamnestickych otazkach to vetovi urcite pomoze...psiska su v ambulancii stresovani a castokrat sa spravaju uplne inak ako obvykle...
s tymto psikom urcite k vetovi, samozrejme ak sa vam to podari natocit, bude oki, ak nie, tak treba vetovi podrobne popisat ako to cele prebieha..
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Trasenie

Poslaťod Efa » Pon 20.10.2008 13:31

Reni neviem co ta na tom az tak rozladilo, pokial mas dobru radu ako buduca veterinarka tak si ju mohla rovno uviest a nezaplnat miesto na odpovede nic nehovoriacou spravou obsahujucou smajlika .... predovsetkym si ale uvedom ze nikto nema osobneho veterinara, ktory bude z pacientom travit 24 hodin denne! Takze osobne si myslim ze pokial ide o prejavenie sa syndromov len v urcitych situaciach, ktore nedosiahnes nikdy v ambulancii tak dobre natoceny zaznam ma omnoho vyssiu vypovedaciu schopnost ako akekolvek vysvetlovanie symptomov laikom .... moja rada vyplyvala z vlastnej skusenosti a natoceny zaznam sa v mojom pripade vzdy stretol iba z pozitivnym ohlasom
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Trasenie

Poslaťod Silwuska » Pon 20.10.2008 13:44

Ako napisala Efka :yes: mi sme si to tiez natocili lebo predvadzat tam veterinarovi krochkajuceho motnyho by mi bolo minimalne trapne...a specialne sa mu to stavalo rano vecer a v zaprasenych oblastiach.
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

trasie sa

Poslaťod eviitta » Uto 20.01.2009 18:15

:ahoj: Neviete co znamena ked sa psik niekedy trasie pri zaspavani,v klude,alebo ked spi..?Niekedy sa mu trasu len zadne labky.
Daj psikovi trochu lasky a domov a on ti da navzdy cele svoje srdce...
eviitta
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: trasie sa

Poslaťod mekkapu » Uto 20.01.2009 18:19

Ahoj. Aj ja mám yorkov, a občas sa trasú. Niekedy zo zimy, niekedy zo stresu, no môže sa stať, že aj z choroby. Mne sa aj včera jeden triasol trochu pri zaspávaní, a aj keď "sníva", sa občas zvykne. U malých plemien je toto častejšie sa vyskytujúci "jav".
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: trasie sa

Poslaťod eviitta » Uto 20.01.2009 18:37

mava aj nizsiu teplotu...na jednom fore mi poradila vet.ze doporucuje vysetrit funkciu srdca,ze jeho obeh mozno nefunguje spravne...Boli sme aj u nasej vet.,povedala ze moze zle znasat zimu,ale srdiecko mu nevysetrovala
Daj psikovi trochu lasky a domov a on ti da navzdy cele svoje srdce...
eviitta
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: trasie sa

Poslaťod mekkapu » Uto 20.01.2009 18:42

Čo to znamené - nižšiu teplotu? Koľko je to stupňov? Nikdy sa mu nestalo, že by na 1-2 minuty začal chrčať, akoby mu zabehlo jedlo, ale nejedol vtedy nič? V každom prípade, pre jeho dobro, by som zašla k inému veterinárovi, možno to fakt nič neznamená, ale lepšie preceňovať, ako podceniť :ua:
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: trasie sa

Poslaťod eviitta » Uto 20.01.2009 18:48

nizsiu mava najme rano 37.5...po prechadzke ma 38.5..nizku ma len ked je v klude,alebo po prebudeni..Chrcat som ho nepocula nikdy,akurat akokeby zakaslat,tiez akokeby mu nieco zabehlo...ale to raz ,dva razy,a trvalo to chvilinku,ako ked kychne....Preco sa na to pytas?co by to mohlo znamenat,keby chrcal?
Daj psikovi trochu lasky a domov a on ti da navzdy cele svoje srdce...
eviitta
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: trasie sa

Poslaťod mekkapu » Uto 20.01.2009 18:56

No 37.5 je naozaj málo, to už zvyknú mať sučky pred pôrodom... :ua:
To "chrčanie" znamená srdcový záchvat :plac: nepozerala som, či sú tu vytvorené také témy, ale určite hej, tak skús nájsť nejaké problémy so srdiečkom, možno sa dozvieš viac. Prejavuje sa to tak, akoby chcel niečo "vykašlať" z krku, pritom chrčí akoby sa dusil, zvykne sa to vyskytovať pri srdcovej arytmii. Veterinár to popočúvaním vie zistiť, no dúfam, že v tvojom prípade to nebude nič vážne, lebo to nemusí mať nič spoločné s trasením sa. No tá teplota :ua: Ja by som radšej zašla znovu.
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: trasie sa

Poslaťod meraja » Uto 20.01.2009 18:58

Normálna vnútorná teplota zdravého psa v kľude u veľkých plemien a dospelých jedincov je od 37,5°C do 38,7°C!Je to z webovej stránky.Pes sa môže triasť keď mu je zima,zo vzrušenia,z nervozity,z ľaku,zo sna.Pre ratlov je trasenie tipické,naši sa trasú v kuse.Ale u yorkov neviem.
Naposledy upravil meraja dňa Uto 20.01.2009 19:00, celkovo upravené 1
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Ďalší

Späť na Choroby