Triaška, trasenie psa

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Str 05.08.2009 15:11

Mojho psika sme pred dvoma dnami dali ostrihat dost na kratko. A teraz sa stale iba trasie. Je taky ,,nekludny´´ a stale so sebou trhne a zacne si kusat do chvosta ako keby ho tam nieco svrbelo. A velku chut do jedla velmi nema. No je horuco takze to moze byt tym ale to trasenie sa? Zeby mu bola zima? :nwm:
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Co to moze byt?

Poslaťod maggie » Str 05.08.2009 16:02

denushka ja s tym velmi nemym skusenosti lebo ja moju striham akokolvek a problem s tym nema,ale mala som susedu ona mala tusim shitzu to bol a ona hovorila ze ho nemozu davat strihat uplne nakratko lebo ze potom nechce chodit von a trci v kupelni....vraj sa "hanbi"...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Str 05.08.2009 17:23

Noo tak duufam ze sa nehanbi :DD.....ale on sa trasie dnu v byte....zrejme sa musi otuzovat zavrela som okno a uz to preslo no teraz mame iny problem........ked zacne chodit tak zaknuci sadne si a nechce ist akokeby ho nieco bolelo b oplasti zadku alebo svrbelo

:plac: :plac: :plac: :plac: ja sa bojim ci nema nejaky zapal
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Co to moze byt?

Poslaťod adushiik4 » Str 05.08.2009 17:26

Denushka, prosim ta, pokial sa pes necucha po zemi ( teda svoj zadok) tak tie vacky plne byt nemozu..
Ako som uz pisala v SS tak myslim, ze ho zastrihli. Presne takto sa spraval aj pes mojej kamosky (linduska729) tu na fore.. ak chces precitaj si temu si-tzu myslim ze aj tam to pisala
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Str 05.08.2009 17:46

Ja neviem pochybujem o tom ze ho zastrihli pretoze este dnes rano to nerobil a pozerala som sa na to okolie chvosta nema tam nic neobvikle.
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Co to moze byt?

Poslaťod *Bady* » Str 05.08.2009 18:37

ja si tiež myslím, že by sa mohol hanbiť...ja čo som chodila po jedného psa 6 rokov, tak vždy keď ho na leto ostrihali, skryl sa do botníka :lol: každý pes môže mať iné príznaky hanbenia sa :nwm:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Str 05.08.2009 19:04

Ale my uz tu riesime niecoo ine nie to preco sa trasie....a urcite to nebude z hanbenia sa pripada mi to dost smiesne. :smile:
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Co to moze byt?

Poslaťod adushiik4 » Str 05.08.2009 21:45

keby sa hanbil tak by sa netriasol a neolizoval sa :pac: :pac: asi by sa skryval nie??
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Štv 06.08.2009 9:20

Noo heeh....fajn uz som mu nasla aj blsku :pac: takze ho dnes odblsime.....pretoze som si vsimla ze jeho zrejme naozaj svrbí pri chvoste pretoze si tam chce stale kusat a obtiera si zadok o predmety.
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

Re: Co to moze byt?

Poslaťod *Bady* » Štv 06.08.2009 11:44

z takej vedy nakoniec taká maličkosť :pac: ale aspoň, že si na to prišla :jop:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Sunny » Štv 06.08.2009 12:52

Budem hádať - chvost ste mu nechali chlpatý, že? Mne raz takto ostrihali špica - telo nakratučko a chvost jej nechali takú štetinku. Klepala sa (od nervov...), odmietala chodiť a stále si okusovala zadok - ju ten chvost šteklil. Bola z toho nesvoja, nervózna a z toho tá triaška. Keď jej chlpy trošku podrástli, prestala s tým. A ja som ju tak už nikdy ostrihať nedala.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Co to moze byt?

Poslaťod Denushka92 » Pia 07.08.2009 15:41

Noo anoo presne :lol: ........cela rodina sme nad tym premyslali hladali rozne vysvetlenia a nakoniec toto ..... :lol: .... ked niekde ideme tak ho musim tahat smikom aby sa vôbec pohol :lol:
Denushka92
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice okolie

trasenie

Poslaťod nicky » Ned 27.12.2009 0:45

prosim vas chcela by som sa opytat moze sa psik yorkshirsky terier triast zo strachu aj niekolko dni? ale nie vkuse a iba v jednom byte byvala tam skoro pol roka ale potom sa udialo par veci a musela ist nachvilu k priatelovym rodicom samozrejme ich poznala aj priatel tam s nou bol a chodila aj ku mne ale od 24.12.09 sa zacala velmi triasst u mna a vobec sa sem netesi ako kedysi .. prosim vas keby ste mali s niecim takym skusenost napiste mi alebo ak ste o niecom takom poculi prosim mam o nu strach dakujem pekny vecer.
nicky
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: trasenie

Poslaťod nellynka08 » Ned 27.12.2009 22:59

a nemá nejakú zlú skúsenosť a preto sa bojí? treba zistiť z čoho má psík strach a pokial je strach neopodstatnený tak by som psíkovi ukázala, že mu nič nehrozí...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

čivava-trasenie ?!

Poslaťod natty » Pia 20.08.2010 22:15

Podobnú tému som nenašla,tak sa vopred ospravedlnujem :king: .No a k téme ....Lucasko sa trase...trase sa vonku,doma,v teple aj v zime...nehovorím že furt ale ked ho to ,,chyti,, trvá to dosť no povedzme dlho.Aj teraz na mne spinká,trasie sa a v vnútry 24 stupnou,čiže zima nehrozí.Veterinár hovoril že čivavy sa môžu trásť ,,z ničoho nič,, a že to robievajú.Kamoškina má čivavy 2 a jedna to robí a druhá zas nie.že by to bol niejaký ,,zvyk,, ?! alebo strach ? ja netuším....
Tak ????
Pes je najlepší priatel človeka
natty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby