Zápcha

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zápcha

Poslaťod extreme » Ned 02.02.2014 12:02

Mohlo sa stať aj že som si nejaký :kak: nevšimol :nwm: A ona to niekedy po sebe aj "poprace" :prd: :au:
Pravdepodobne ak by som nedával tie kuracie štvrte tak by ma ani nenapadlo, že by jej niečo mohlo byť ... len teda aké by mala zápcha ešte iné príznaky? Psica je spokojná, nevidel som ani, že by sa o :kak: pokúšala ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Zápcha

Poslaťod hruska » Ned 02.02.2014 12:10

Mne sa uz stalo, ze som moju :kak: nevidela a doma kukam a o :kak: srst :heh: Podla mna pri zapche by pucila aspon naprazdno, neviem, moja po kostiach zo zadku prasi, ale prasi :lol: A kym sa zda byt v pohode, neriesila by som ozaj.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zápcha

Poslaťod Buchťa » Ned 02.02.2014 12:13

Extreme, psica by byla nervózní, stále by si hledala místo na velkou, i by se o ni stále pokoušela.
A jinak, poku´d Ti to nevadí, umyj si pořádně ruce, pichni si ukazovák do oleje na vaření a "podívej" se dovnitř - POMALU, V KLIDU A JEMNĚ !!! Pokuď hned na začátku neucítíš nějaký tvrdý bobek, je vše v pořádku a jen si ji teď uhlídej = sleduj !
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zápcha

Poslaťod extreme » Ned 02.02.2014 12:38

No zatiaľ je úplne kludná, správa sa ako obvykle tak ju zatial len budem sledovať :nwm:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Zápcha

Poslaťod extreme » Ned 02.02.2014 17:06

stale nic ... boli sme aj teraz na prechadzke, psica je v pohode ale :kak: nikde - ani snaha :(
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Zápcha

Poslaťod zuzka:) » Ned 02.02.2014 17:15

a to boli jej prvé kosti?
mne pes bežne ide na potrebu iba raz do dna, niekedy ani to. takže to ešte nemusí byť zlé. ale pre istotu jej nedaj kosti, kým neuvidíš čo z nej vylezie. prípadne pridaj vlákninu, nejaký olej, pečeň...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Zápcha

Poslaťod Buchťa » Ned 02.02.2014 17:34

Já jsem měla takovou to paniku u Bony, asi před dvěmi měsíci. Tři dny a stále nic - je fakt, že na zahradě jsem to nedokázala odsledovat. Jen jsem byla zvyknutá, že pokaždé na vycházce bylo :kak: a najednou nic. Takže každý večer kontrola - prstíkom, žádné kosti a olejíček do krku - stříkačkou. Zkus, jak Ti radí Zuzka, olej do žrádla, stačí slunečnicový a nebo pečínku (hovězí), ta více dokáže "prohnat". I když moji psi s ní nemaj sebemenčí problém.
A jak se již ptala Zuzka, to byly její první kosti? Nezapomeň, že kuřata se zabíjejí ve věku cca sedmi týdnú a ty kostičky jsou křehulinké - takže mohla většinu bez problémú strávit. A ještě i to, že jsi teď přešel na barf = múže značně změnit častost vyprazdňování, než si byl zvyklý.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zápcha

Poslaťod extreme » Ned 02.02.2014 17:41

ano, prve kosti ...
moze byt pecen bravcova? (inu doma nemam)
Co jej teda mozem dat na veceru? Maso ziadne len pecet so zeleninou a poliat olejom?
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Zápcha

Poslaťod Buchťa » Ned 02.02.2014 17:45

Múže být i bravčová, ale dávej bacha, pečeň umí dobře prohnat - tak jí nedej celé kg ! Dej jí normálně nažrat (jen kosti ne) + pečeň + olej.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zápcha

Poslaťod zuzka:) » Ned 02.02.2014 17:47

mäso podla mna kludne, ale bez kostí či chrupaviek. a hej aj bravčová pečen može byť. proste niečo také z čoho by ju mohlo aj prehnať. ja to tiež tak robím, ked napr. dávam silnejšie kosti a sa práši psovi zo zadku, tak pridám niečo čo tomu pomôže
inak stehnove kosti su u nás už tie silnejšie, ale zas podla mojho psa sa to blbo prirovnáva. ale ako ti už aj niekto myslím písal, kým žerie, je normálna a netlačí na prázdno, tak by som ešte nestresovala :smile:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Zápcha

Poslaťod extreme » Pon 03.02.2014 12:22

Tak dnes ráno ešte nebolo nič a teraz som prišiel zo skúšky a na dvore jedno pekné :kak: :haha: :dancing:

Tak možno to je fakt len zvyk z granúl kedy boli 2-3 denne...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Zápcha

Poslaťod Buchťa » Pon 03.02.2014 12:55

:jupi: :aplause: :jupi: . :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zápcha

Poslaťod zuzka:) » Pon 03.02.2014 13:22

Offtopic: toľkú radosť z :kak: nepsíčkar asi nepochopí :heh:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Zápcha

Poslaťod Buchťa » Pon 03.02.2014 13:26

Offtopic: Zuzi, :jop: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zápcha

Poslaťod kellee » Pon 19.01.2015 10:15

pomooooc upchala som si psa, v noci uz som bola nachystana ist na vet, ale pytal sa par krat von a podla zjavne sa mu ulavilo.lahol si a do rana uz v pohode spal. kydla som mu vecer so misky kus oleja tak ho asi pohnalo, lebo rano prisiel s osratym zadkom. inak pes je akcny, zivy pyta si zrat, no ma dietu, nedala som mu nic jedol vcera rano naposledy.
boli sme von, no trochu z neho vyliezlo, nie tvrde, ale skor redsie, potom este trochu takeho riedkeho. nikde som nenasla krv, len na zadku mal trosku, pytam sa mam robit paniku a ist s nim ci este vyckat ci sa to spravi samo?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby