Zápcha

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod Dana D » Uto 05.03.2013 15:36

Smer veterinár - tiež si myslím. Je fajn, že zrejme tráviace cesty sú priechodné, ale aj tak ho niečo bolí, niečo sa mohlo tou kosťou poraniť.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod Bad » Uto 05.03.2013 17:04

No, až tak průchodné asi nejsou, přesně tohle znám taky- včetně těch dvou průjmových kapek, ale mám poněkud většího psa, ten si s tím poradil. V případě, že už je špunt v podstatě v konečníku, pomohlo mu ďurku (co nejhloub :ha: ) napatlat olejem a dostatek pohybu. Ale v případě takového prcka bych k vetovi šla.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod wendy1 » Str 06.03.2013 12:08

AKo to dopadlo? Uz mu je lepsie? Co povedal vet?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod DanielV » Str 06.03.2013 12:20

Volal som vetovy este večer.a povedal že ak sa ráno nevykaka tak mám prist ale našťastie ráno sme to zvládli a aj teraz som bol s ním vonku a uz to je chvála bohu v poriadku asi pomohlo to mlieko a za liziču oleja
DanielV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Trenčín

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod DanielV » Str 06.03.2013 12:57

A mal by som este jednu otázku keby sa mu to náhodou vrátilo koľko trvá ked mu robia klistyr a koľko to cca stojí aby som sa vedel pripraviť lebo ten môj lapaj je ntevyspytateľný a asi by sme mu nemali davat toľko kósti
DanielV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Trenčín

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod Dana D » Str 06.03.2013 13:09

Klystír by mu nerobili, skôr by mu pozrel rontgenom brucho, či nemá v črevách plyny alebo nahromadený trus, ktorý by ho znepriechodnil. Respektíve žalúdok - či neobsahuje nestrávený cudzí predmet.
Ceny sú rôzne, záleží od toho čo všetko by chcel veterinár vyšetrovať. Ak by šlo len o ten rontgen - mohol by podať aj kontrastnú látku, čiže by ste museli ísť na opakovaný, tak zrejme by šlo o niekoľko desiatok eur.
A odporuč zvyšku rodiny nech psovi nikdy nepodáva tepelne upravené kosti, môžu byť veľmi nebezpečné.
Aj tie surové, ktoré sú odporúčané, treba dávať s mierou.

Odporúčam prejsť si tému Kosti
viewtopic.php?f=52&t=288
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod simonka1 » Štv 28.03.2013 22:33

Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť, keď moja fenka nemala stolicu už cca 5 dní??? Náš problém je totiž zložitý v tom, že už asi 10 dní sa lieči pre zhoršený stav. Je 14 rokov stará a ťažký kardiak a zhoršil sa jej zdravotný stav, berie atb., lieky na srdce, furosenid kôli zavodňovaniu....teraz je na tom fakt zle...je strašne slabučká, nevládze na nohy, prejde tak ledva dva-tri metre a už si musí sadnúť......pije veľa vody a zatial trošku aj žerie.....ale vyvenčiť sa nevládze....nosíme ju na rukách von, tam sa vyciká a viac nevládze.....no a bojím sa, aby sa jej aj s črevami niečo nestalo keď sa nevyprázdňuje...
simonka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod miusiatko » Pia 29.03.2013 0:02

osobne si myslim, ze by mala dostat nieco na "rozbehnutie' peristaltiky (Degan? napriklad) a asi aj trosku "premazat". Moj pes po uraze tiez par dni nevylucoval (nehybal sa, nehybali sa ani creva) - nasledkom toho sa stolica na konci creva celkom vysusila a nemohla sa posunut dalej. Dostali sme lieky a olej do zadku, masirovali sme brucho a do par hodin to bolo vonku.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod wendy1 » Pia 29.03.2013 0:13

Uz pri najhorsom vies ist stale na veterinu a povedat im, ze nech jej pomozu s vyprazdnenim rucne. U nas to raz bolo takto otazne ked bola sparalyzovana po vakcine. Takisto ak by bol problem s mocenim.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod simonka1 » Pia 29.03.2013 13:05

No ja som to na veterine spomínala doktorke, ale vždy len niečo zamrmlala a nedala nám nič na to, tak neviem či mám počkať ešte.....tam je problém, že fenka nevládze ani tlačiť a vidí sa mi, že necíti ani potrebu sa vyprázdniť....a ten olej do zadku to je aký?....tiež od lekára nejaký špeciálny na to?....už som rozmýšlala aj nad nejakým preháňadlom, či by to nepomohlo...
simonka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod miusiatko » Pia 29.03.2013 13:25

ak si necha, mozes aj sama - prstom budes citit na konci creva suchy bobek (teda ak je to rovnaky pripad ako nas). Olej lekar pouzil parafinovy - tenkou hadickou trosku hlbsie, aby sa dostal aj okolo stolice, ale dal by sa pouzit aj slnecnicovy alebo aky mas doma na varenie.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod simonka1 » Pia 29.03.2013 14:35

No tak volačo s tým olejom vyskúšam, teda keď nebude spať....ona totiž stále iba spí....celý deň....
simonka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Pes ma problém so stolicou.

Poslaťod simonka1 » Sob 30.03.2013 15:24

Tak dneska sa nám konečne podarilo urobiť malý bobek.. :smile:
simonka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Zápcha

Poslaťod extreme » Ned 02.02.2014 11:51

Od včera rána (možno aj noc pre tým) do teraz nebolo žiadne :kak: , inak nemá žiadne príznaky... boli sme ráno na prechádzke, normálne behala celý čas aj žerie normálne ... mám ešte počkať do zajtra alebo volať vetovi?
Čo jej prípadne dať na večeru ak sa to nezlepší?

Nedávno sme prešli na BARF takže to mohli spôsobiť kuracie štvrte - predtým dostávala len čisté mäso ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Zápcha

Poslaťod hruska » Ned 02.02.2014 11:54

Ja by som zatial neriesila, mozno si si len nevsimol?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby