Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: ochrnutie hrtana

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 20.11.2008 11:44

poprdkava si
:heh: :jop:
To je hlavne, že je šťastná. Môjmu ani nič nemusí byť a tvári sa, jak neviem čo. On je proste EMO :pac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: ochrnutie hrtana

Poslaťod Sana » Štv 20.11.2008 13:03

:haha: :haha: :haha:
ano taketo ma depresivne poruchy on? No mala by som ho zoznamit s mojou ona je taka rozdavajka radosti.
Ale je kastrovana, tak neviem ci by nou neopovrhol :aaa:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: ochrnutie hrtana

Poslaťod Sana » Sob 22.11.2008 0:59

u ludi som si nasla, ze pri tom ochrnuti sa robi vyvod z ela von an dychanie, no amen tma ak by to robili aj zvieratam
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: dychavicnost

Poslaťod mollinka » Ned 07.12.2008 12:01

Ahojte,náša fenka ma taký problém: v kľude sa veľmi často zadýcha,je zadýchaná vlastne stále len keď spinká tak dýcha kľudne.So srdiečkom problémy nemá bola na vyšetreniach.Teraz sa lieči na zápal priedušiek antibiotikami.Má 11 rokov a 11 kilov,čo je na pudlíka vela mala by mať 6 kg.Netušíte z čoho to zadýchanie môže mať?
mollinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33

Re: dychavicnost

Poslaťod Sunny » Pon 08.12.2008 9:24

Presne z tej nadváhy. Musíte zhodiť, inak problémy so srdiečkom (a nie len s ním) nenechajú na seba dlho čakať :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Astma u psov

Poslaťod macilaci » Štv 07.05.2009 9:38

Ahoj, stretli ste sa niekedy s astmou u psíkov, ja neviem či môj psík nemá astmu nakoľko jej stav závisí od počasia a okolia kde sa nachádza.
Ak po smrti psi neidú do neba, potom chcem ísť tam, kam oni.

Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne malé chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma.
Pam Brownová
macilaci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47

Re: Astma u psov

Poslaťod Petko » Sob 28.11.2009 10:05

Najprv nasho psika doktor-veterinar liecil na,to,ze ma v sebe vodu a predpisal mu diuretika-Furosemid.Ale kasel mu neprestaval.Potom,ze vraj mal zapalene hrdlo,pichol mu injekcie.Prestal kaslat a po case sa mu kasel vratil.
Ked mu kasel pretrvaval a ten doktor nevedel,co uz so psikom,vybrali sme sa za inym veterinarom.Ved aj my ludia mame pravo slobodneho vyberu lekara!
Ten novy doktor ho prezrel a povedal nam,ze dlhodobo Furosemid nemoze uzivat,vycerpava ho.A okrem toho nema v sebe hromadenie vody. :pac: ,ale cuduj sa svete,ze ma astmu. :au:
Cez den pokaslaval menej,aj prespal,ale ako sa zvecerilo chytil ho poriadny zachvat kasla a skoro celu noc prekaslal.
Chodili sme s nim kazde dva tyzdne k veterinarovi,pichol mu injekcie-4 kusy,o dva dni dalsie 3 injekcie.Dva tyzdne uz tak velmi nekaslal,aj cez noc prespal.A po dvoch tyzdnoch sa mu kasel zase vratil.Zase sme s nim isli k veterinarovi,pichol mu injekcie,po dvoch dnoch dostal dalsie injekcie.Zase bolo lepsie.Zhruba po dvoch tyzdnoch sa kasel vratil,zase dostal injekcie,bolo dobre,zase injekcie,po nich mu bolo na dva tyzdne lepsie a takto to pokracovalo dalej
:ach: .Okrem injekcii uzival aj tabletky Forektor 5 a Kodein.
Naposledy upravil Petko dňa Sob 03.04.2010 16:13, celkovo upravené 3
Petko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Lolusik » Pon 01.03.2010 13:42

Ahojte. Chcem poprosiť o radu. Mám 1,5 ročnú yorkshirku, nemá nadváhu a myslím, že ani iné vážnejšie problémy. Niekedy sa jej stáva, že začne silno dýchať - pripadá mi to ako keby niečo vdýchla alebo sa proste nemohla nadýchnuť. Nestáva sa to často, ale niekedy už máme strach, lebo to trvá aj niekoľko minút. Pýtala som sa na to už aj veterinára, no ten mi povedal, že pokiaľ nepuchne, nemalo by to byť nič vážne... Ibaže ja mám niekedy naozaj pocit, že sa ide zadusiť. Vždy ju len vezmeme na ruky a ukľudňujeme - potom to prejde. Stáva sa jej to z ničoho nič - nebehá ani nič podobné, niekedy proste len spí a začne tak dýchať... Prosím, ak ste sa s tým už stretli, poraďte čo treba robiť... Ďakujem :)
Lolusik
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Efa » Pon 01.03.2010 16:24

vymeniť veterinára a požadovať spraviť poriadne komplexné vyšetrenia ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Lolusik » Pon 22.03.2010 13:34

Tak sme boli na vyšetreniach u veterinára a zistil jej pretrvávajúci zápal pľúc - dostala antibiotiká a teraz je už skoro 2 týždne po liečbe. Dúfam, že tá dýchavičnosť bola spôsobená zápalom pľúc, lebo nič iné jej nenašli... Uvidíme :) Zatiaľ sa jej to neopakovalo :)
Lolusik
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod motylik55 » Pon 12.04.2010 16:39

Dobry den,moj pes vobec nechce jest,pit,a uz ani sa mu nechce chodit a stale lezi v bude...boli sme u zverolekara a povedal ze ma chripku.No my nevieme co mu moze byt..este stale je taky a nevieme co mame robit,uz to trva dva tyzdne..prosim neviete co mu moze byt?DAKUJEM! :nwm:
motylik55
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Mackie » Pon 12.04.2010 17:44

ako prve zmenit veterinara a dat psa kompletne vysetrit
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod motylik55 » Pon 12.04.2010 18:01

Nemoze s nim byt nieco ine? :nwm: uz to trva dva tyzdne a ja sa bojim ze moze zdochnut..zverolekar vravel ze sa z toho dostene ale nejak nemyslim..
motylik55
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Mackie » Pon 12.04.2010 18:04

tak 2 tyzdne apaticky a nejediaci pes je podla mna dost vazne
nemal nejakeho kliesta? moze to byt napr. babezioza, nieco s travenim, atd atd fakt vela veci a fakt vazne
naozaj skus ineho veterinara, chcelo by to minimalne odber krvi
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod motylik55 » Pon 12.04.2010 19:11

Dakujem za radu inak :smile: dufam ze sa s toho fakt dostane..
motylik55
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby