Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Offca » Štv 18.04.2013 13:56

Fajn, našťastie to nie je náš prípad. Ale všeobecne sa desím takýchto vecí, ktoré sa už bežným vyšetreniam vymykajú, a potom len každý vet mykne plecami, že nevie, a potláča len následky.

Tak Tessa má ten zápal. Rozbor krvi. Leukocyty - norma od 4 do 10tis., má 16,6
Čiže klasická ATB liečba.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod miusiatko » Uto 15.10.2013 22:30

chronická obštrukčná choroba pľúc/chronický zápal pľúc - máte niekto skúsenosť? Ideme skúsiť ATB, ale vet sa veľmi optimisticky netváril
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

mops

Poslaťod luss_zrzka » Pon 16.12.2013 0:54

čaute, mám ročného mopsa, doteraz mu dokopy nič vážne nebolo (dúfam, že ani teraz nie je), ale stala sa nám taká vec - asi týždeň dozadu som sa zobudila na to, že strašne chrčí a nemôže sa nadýchnuť, celý sa triasol, kopal nohami, no jednoducho strašné to bolo, po pár sekundách to prešlo a bol kľud, ale už dva dni ho sledujem a je smutný, malátny, stále len spí a dnes sa začal triasť, od zimy to predpokladám nie je keďže ani von sa mu nechce ísť, po pár minútach to prešlo.. môže to byť príznak nejakej choroby či si len zbytočne robím starosti? nemáte niekto niečo podobné za sebou?
luss_zrzka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: mops

Poslaťod Connie » Pon 16.12.2013 0:57

Mne to chrčanie, trasenie sa a kopanie nohami príde ako epileptický záchvat...radšej by som zašla k vetovi ...
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: mops

Poslaťod luss_zrzka » Pon 16.12.2013 1:11

to hneď napadlo aj mňa, hladala som na nete ako asi vyzerá epilepsia, keďže s tým nemám skúsenosti, len mi to veľmi nesedelo k tomuto. Samozrejme, s veťom to budem konzultovať, len sa obávam, že na nič nepríde kým to sám neuvidí, odvtedy sa to našťastie nezopakovalo. Najviac sa bojím toho, že sa mu to stane keď bude sám doma
luss_zrzka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: mops

Poslaťod Vikiki22 » Pon 16.12.2013 9:36

Ani epileptický záchvat nemusí vyzerať ako na videu. U mopsov bez PP sa epilepsia vyskytuje pomerne často. Väčšinou sa objavuje buď pri vzrušení, prebudení, hrách... Téma o epilepsii tu už je. Ďalšia vec je reverzné kýchanie, ktoré sa u krátkonosých psov vyskytuje častejšie. O tom si môžeš prečítať v príslušnej téme.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: mops

Poslaťod sibra » Pia 20.12.2013 18:10

a možno má brachycefalický syndróm....http://sibra.sk/odborny-clanok/brachycefalicky-syndrom
sibra
Junior
 
Príspevky: 334
Bydlisko: BA/MA

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Ginna » Str 01.01.2014 23:38

:ahoj:
netusim, ci to tu patri ale - moj pes akosi potahuje nosom, take 3-4 prudke nadychy nosom alebo ako to vysvetlit... nieco, ako ked clovek potahuje nosom. neviem co to, ale ked sme boli von tak na konci prechadzky to urobil, tak som k nemu prisla a zdalo sa mi, akoby mu bolo zle alebo co, skoro akoby chcel vracat. potom to robil aj doma, potom prestal a uz oddychuje. neviem ci to s tym suvisi, ale pred par dnami mal aj hnacku, preto som zvazovala, ci tento prispevok nedat skor do crevnych ochoreni. ale mne to skor pripada ako dychaci problem ci co :nwm:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda


Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Ginna » Štv 02.01.2014 20:17

Vikiki22 píše:Podľa tvojho opisu môže ísť o reverzné kýchanie.

ano, podla videii to bolo ono, dakujem :ahoj:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod straka17 » Str 05.02.2014 15:13

Ahoj, už asi rok sledujem na psovi, že len tak, zničoho nič začne "krochkať" ako keď dýcha mopslík, pri tom naťahuje hlavu trochu dopredu. Na koniec si raz odkašle a je po celom. Celé to trvá tak minútu - dve. Mohlo by to byť reverzné kýchanie?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157


Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod straka17 » Str 05.02.2014 15:56

A viete mi niekto hodiť nejaký slovenský odkaz, kde by som sa dozvedela viac?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

dusenie a kašel

Poslaťod zlatusik5 » Ned 28.06.2015 21:28

Prosím mám 4 ročného yorkšírika posledný týždeň sa mi dusí a kašle...myslela som,že vdýchol trávu ,,ale rtg a vyšetrenie to vylúčili,,,na snímku je vidno značné zúženie priedušnice(vrodené vraj) berie antibiotiká,denné kontroly ...pri každom rozrušení sa začne dusiť ,kašlať a snahou sa,, vychrchlať" niečo cudzie...doteraz bol aktívný a veľmi vitálny..nič predtým neznačovalo vrodenú vadu,,behal popri bicykli,jašil sa ..je nesmierne prítulný,,kľudný ,,neviem čo dalej...
zlatusik5
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Dýchavičnosť, zväčšené podnebie, astma, ochrnutie hrtana

Poslaťod Minnie » Pia 04.03.2016 22:08

Mam sa velmi obavat ked mi 14 rocny pes tazko dycha? V noci dychavaval vzdy tak hlasnejsie a chrcivo, teraz tak dycha aj cez den. Akoby mal ciastocne upchaty nos alebo co. Inak mu nic nie je, len toto dychanie sa mi nelubi :ua: Musim uz zbehnut za tym vetom s nim.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby