RTG

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

RTG

Poslaťod danullka » Ned 24.08.2008 18:33

Ahojte, nenasla som podobnu temu, tak som si dovolila zalozit novu. Chela by som sa opytat tych, ktori maju skusenost s rengenom pri NO, ze ako treba postupovat. Som uz objednana u jedneho, ktory je schvaleny SUCHNOM, ale neviem co treba urobit dalej.... odovzdam jemu PP a on zapise vyhodnotenie, alebo posielam PP na SUCHNO a on rengen tiez, alebo?? vie mi niekto pomoct, kedze som este nikdy nemala psika s PP a s tymto by som chcela skusit aj nejaky chov, nie len skusky a pod..... dakujem vsetkym za ich rady
danullka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: röntgen

Poslaťod ess » Ned 24.08.2008 22:04

pokial je veterinar uznany klubom ako vyhodnocovatel RTG, potom ta poziada o odovzdanie rodokmena pred RTG, skontroluje sa tetovacie cislo psa a az nasledne sa pes rentgenuje....snimok musi oschnut a vet musi mat dostatok casu na vyhodnotenie...preto sa vacsinou caka na vyhodnotenie aj zopar dni
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: röntgen

Poslaťod Nyssa » Ned 24.08.2008 22:17

no ja som mala RTG hned, ale viem, ze u NO je to trochu inak, tak asi naj bude, ked ti tu odpise niekto z nich, ale myslim, ze ked to davala robit kamoska, tak vet to posiela na SUCHNO, ale zase by som nerada zavadzala, ak to nie je uplna pravda
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: röntgen

Poslaťod Puk » Ned 24.08.2008 22:20

Ess, nie je to celkom tak. U vetov schválených SÚCHNOm odovzdáš rodokmeň, prebehne identifikácia psa, zrontgenovanie a kontrola snímku. Tento vet má zakázané sa k snímku vyjadriť. Ak bol snímok v poriadku, tak sa aj s PP posiela do Košíc, profesorovi Ledeckému. Ten vyhodnotí snímok a spolu s posudkom zasiela snímok aj s PP na SÚCHNO. Tam ti výsledok zapíšu, opečiatkujú a pošlú PP na tvoju adresu. Ak nesúhlasíš s vyhodnotením, prebehne "reklamačné " konanie, pôvodný snímok sa posiela na SV do Nemecka, a odtiaľ zaslaný posudok je platný a jeho výsledok je konečný a neodvolateľný. Ak si spokojná s posudkom prof. Ledeckého, platí jeho posudok, ak nie, posudok z Nemecka zapíšu do PP na SÚCHNe ako právoplatný a pošlú ti PP aj s výsledkom zo SÚCHNa domov.
Čiže : zadávateľka príde so psom a s jeho PP k rontgenujúcemu vetovi, odovzdá PP, spravia snímok a zaplatí. O iné sa nestará! Vet zasiela dokumenty Ledeckému a ten po vyhodnotení SÚCHNu. SÚCHNO PP aj so zapísaným výsledkom zašle majiteľke. To je všetko.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: röntgen

Poslaťod ess » Ned 24.08.2008 22:26

Puk - v poho, nemam NO, mam springre...jj som sa sekla kvoli tomu, lebo ja chodim na RTG so psami priamo k vyhodnocovatelovi klubu :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: röntgen

Poslaťod Nyssa » Ned 24.08.2008 22:31

to vsetci, len NO musia byt extra ako vo vsetkom :aaa: a znamemu sa stalo, ze si daval na veterine robit RTG pre malinacku a oni PP poslali na SUCHNO :pac: a veeeeelmi dlho sa ich nevedel dopatrat a dostal sa k nim v podstate nahodou
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: röntgen

Poslaťod danullka » Pon 25.08.2008 7:10

Puk píše:Ess, nie je to celkom tak. U vetov schválených SÚCHNOm odovzdáš rodokmeň, prebehne identifikácia psa, zrontgenovanie a kontrola snímku. Tento vet má zakázané sa k snímku vyjadriť. Ak bol snímok v poriadku, tak sa aj s PP posiela do Košíc, profesorovi Ledeckému. Ten vyhodnotí snímok a spolu s posudkom zasiela snímok aj s PP na SÚCHNO. Tam ti výsledok zapíšu, opečiatkujú a pošlú PP na tvoju adresu. Ak nesúhlasíš s vyhodnotením, prebehne "reklamačné " konanie, pôvodný snímok sa posiela na SV do Nemecka, a odtiaľ zaslaný posudok je platný a jeho výsledok je konečný a neodvolateľný. Ak si spokojná s posudkom prof. Ledeckého, platí jeho posudok, ak nie, posudok z Nemecka zapíšu do PP na SÚCHNe ako právoplatný a pošlú ti PP aj s výsledkom zo SÚCHNa domov.
Čiže : zadávateľka príde so psom a s jeho PP k rontgenujúcemu vetovi, odovzdá PP, spravia snímok a zaplatí. O iné sa nestará! Vet zasiela dokumenty Ledeckému a ten po vyhodnotení SÚCHNu. SÚCHNO PP aj so zapísaným výsledkom zašle majiteľke. To je všetko.


Dakujem pekne.... konecne viem aspon cosi :lol: ... ale predsa len este jednu ... mozem mi veterinar urobit naraz 2 snimky... jednu posle a druhu da mne?? dakujem
danullka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: röntgen

Poslaťod katka » Pon 25.08.2008 7:14

Ja síce nemám NO :)), ale vyhodnocovanie RTG máme rovnaké, ako napísal Puk. Možno len s tým rozdielom, že ja si vyžiadam od klubu na dobierku oficiálne tlačivo na vyhodnocovanie DBK. Prídem k môjmu vetovi, ten urobí snímok, vyplní časť tlačiva a ja potom všetko v priloženej obálke zašlem MVDr. Ledeckému do Košíc. Ten snímok vyhodnotí a pošle na adresu klubu.
Možno by bolo ale najlepšie sa priamo informovať v klube.
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: röntgen

Poslaťod danullka » Pon 25.08.2008 7:40

katka - tak to mate lepsie, kedze mozes ist k svojmu vetovi.... ja som zo ZA a najblizsie mozem ist do Bojnic :ua:
danullka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: röntgen

Poslaťod katka » Pon 25.08.2008 9:32

Mno...to je fakt na figu. My sme to myslí kedysi tiež tak mali, ale keďže sa to nedalo zvládať, ujednotili sme len vyhodnocovateľa a rtg si môže každý urobiť u svojho doktora. Je to super.
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: röntgen

Poslaťod ess » Pon 25.08.2008 9:55

no nevim ci to je lepsie....klub pokial si urci niektorych "overenych" vetov, ktori snimky vedia robit, tak su snimky kvalitne....niektori veterinari sice pristroj maju, ale snimky nevedia robit tak kvalitne a moze sa stat, ze sa nedaju vyhodnotit, alebo skreslia vysledok(menej skusenosti, horsie vybavenie atd)...
pokial to mas najblizsie do Bojnic, tam ti snimok urobia fakt dobry - maju tam vybavenie aj skvelych vetov :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: röntgen

Poslaťod Puk » Pon 25.08.2008 9:56

Danulka, ten zoznam vetov, ktorí vykonávajú RTG pre SÚCHNO je na niečo dobrý. Jednak sa tí veti vyškolili (lebo nie každý, čo opustí školu to ovláda :lol: ), jednak sa zaviazali dodržiavať stanovené ceny a jednak... Nuž, máš smolu, že bývaš "od ruky" :heh: , kedysi bol v Martine Chorvát, čo mal papiere SÚCHNA, ale žiaľ...
Samozrejme, že si môžeš požiadať o taký počet snímkov, koľko si zaplatíš. Je to len na dohode medzi tebou a vetom, aj keď neviem, načo ti ten snímok bude, ale isto sa to dá.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: röntgen

Poslaťod danullka » Pon 25.08.2008 12:29

ess píše:no nevim ci to je lepsie....klub pokial si urci niektorych "overenych" vetov, ktori snimky vedia robit, tak su snimky kvalitne....niektori veterinari sice pristroj maju, ale snimky nevedia robit tak kvalitne a moze sa stat, ze sa nedaju vyhodnotit, alebo skreslia vysledok(menej skusenosti, horsie vybavenie atd)...
pokial to mas najblizsie do Bojnic, tam ti snimok urobia fakt dobry - maju tam vybavenie aj skvelych vetov :no:


tak to sa tesim, ze pises, ze su dobri..... dufam, ze to vyjde dobre
danullka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: röntgen

Poslaťod danullka » Pon 25.08.2008 12:33

Puk píše:Danulka, ten zoznam vetov, ktorí vykonávajú RTG pre SÚCHNO je na niečo dobrý. Jednak sa tí veti vyškolili (lebo nie každý, čo opustí školu to ovláda :lol: ), jednak sa zaviazali dodržiavať stanovené ceny a jednak... Nuž, máš smolu, že bývaš "od ruky" :heh: , kedysi bol v Martine Chorvát, čo mal papiere SÚCHNA, ale žiaľ...
Samozrejme, že si môžeš požiadať o taký počet snímkov, koľko si zaplatíš. Je to len na dohode medzi tebou a vetom, aj keď neviem, načo ti ten snímok bude, ale isto sa to dá.


ja, len ze, keby sa nahodou ten prvy stratil, alebo pripadne zamenil ... ci sa take nestava ? :no:
inak Ti dakujem pekne za rady, lebo na niektorych forach (nebudem menovat) sa pomoci nedockas.... lebo tieto (myslim rady) su prisne tajne :vykricnik:
danullka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: röntgen

Poslaťod Puk » Pon 25.08.2008 15:39

Ak by sa stratil, tak sa urobí nový, to nie je problém. Ale poistiť sa to dá i tak, ako píšeš. Inak, RTG snímky SÚCHNO archivuje, ale ako dlho, to neviem.
Prečo by to bolo tajné? Keby si sa opýtala na stránke, alebo v kanclíku SÚCHNa, tiež by ti to povedali. A Dr. Mláka v Bojniciach je výborný vet ľudsky i odborne!!!! Tak buď bez obáv.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Ďalší

Späť na Choroby