Zápal, výtok z vagíny

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod palking » Str 02.05.2012 12:03

Máme skoro 4 ročnú fenku labradorku. Vlani v septembri sme ju museli dať sterilizovať po silnom zápale maternice. Po operácii brala antibiotiká - Augmentin, ale stále sa jej postupne zvyšovali lymfocyty. Krvné testy sme jej robili každý mesiac, až vo februári sa jej výsledky upravili a všetky hodnoty mala v norme. Teraz zhruba pred viac ako mesiacom som si všimla, že má zdurenú vulvu a vonku si ako keby značkovala terén a častejšie močí. Sú to príznaky ako pri háraní. Keby nebola sterilizovaná, tak by sa bola vtedy keď som si to všimla akurát hárala. Pred mesiacom sme boli očkovať proti kotercovému kašľu a veterinár povedal, že to ešte môžu pracovať hormóny. Len sa mi zdá, že to už trvá trochu dlho.
Vedel by mi niekto poradiť? Fenku máme veľmi radi a bojíme sa o ňu. Ďakujem.
palking
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod katkariinka » Str 02.05.2012 12:07

palking, ako bola sterilizovana?
Predpokladam, kedze mala zapal maternice, tak jej bola vybrata maternica aj s vajecnkmi.
Vraj sa moze stat, ze kusocek vajecnika ostane a ten produkuje hormony a telo sa potom sprava ako pri harani.

ak si ale nie si isty, tak vyhladaj ineho veterinara a porad sa s nim.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod palking » Str 02.05.2012 14:01

Vybraté má všetko nakomplet. Mala taký silný zápal, že sa už nedalo nič robiť. A ak by jej zostal kúsok vaječníka, ako sa to dá zistiť? Ď.
palking
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 02.05.2012 15:51

Nijako, to je na tom "najlepšie" :heh: Mám presne ten prípad doma. Na sone nevidno poriadne ani normálny vaječník, nie to ešte nejaký zbytok z neho. Mojej sučke vtedy robili nejaké stery či odbery a našli jej hormón, ktorý produkujú vaječníky pri háraní. Detaily si už nepamätám, je to pár rokov dozadu. Sučka normálne "hára", aj by psom podržala, akurát že nefarbí. A musím ju strážiť pomaly ešte viac než normálnu háravku, keďže ako ma veterinárka upozornila, keby sa spojila s viac "obdareným" psom, hrozí roztrhnutie krčku maternice a vykrvácanie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Str 02.05.2012 16:36

Hormóny ešte aj u vykastrovaných psov/súk môžu kolovať v krvi aj pol roka po kastrácii. Malo by sa to časom vytratiť. Tá horšia možnosť je, čo písali už predo mnou - pri kastrácii jej zostali vaječníky a ona má prejavy, ako keby sa hárala, pretože hormóny sa jej produkujú normálne. Určiť sa to dá sonografiou - samozrejme, u skúseného veterinára, pretože nájsť vaječníky je celkom veda. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 03.05.2012 7:58

Nám robili sono u skúsených veterinárov a práve od nich mám informáciu (potvrdenú už aj inde), že aj normálne vaječníky je problém vidieť, ak tam zostal z vaječníkov len kúsok, vraj stačí doslova "pár buniek", tak je nemožné to nájsť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod palking » Štv 03.05.2012 11:35

A skúsení veterinári našli ten zvyšok vaječníkov? Mňa len mätie, že to trvá už dosť dlho - asi 5 týždňov. Keď sa ešte hárala, tak ju mala zväčšenú len pár dní, možno 2 týždne.
palking
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 03.05.2012 11:47

Ako som písala, nedá sa to nájsť :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Dena » Uto 29.05.2012 23:18

Mám 12 ročnú sučku kríženca, v piatich rokov som ju dala sterilizovať. Už druhý krát má ten istý problém, v zime a teraz znovu začala častejšie močiť (je to iba nutkanie na močenie), má opuchnutú pošvu :hmm: Dnes som navštívila veterinu, ako aj v zime a nič z odobratého moču nezistili, mala ho v poriadku. Dala som jej pre istotu (nakoľko je už staršia) spraviť aj vyšetrenie krvi, ktoré mala tiež OK. Veterinár dospel k záveru, že pravdepodobne jej pri sterilke nechali zopár buniek z vaječníkov, ktoré mohli postupne rásť a začalo jej "pseudoháranie " :hmm: Pred sterilkou mala "pseudograviditu", teraz ďalšie pseudo :hmm: Som o niečo kľudnejšia, bála som sa horšieho...verím, že to prekonáme a starobu zvládneme aj s tým.
Dena
Okoloidúci

Poslaťod palking » Str 30.05.2012 7:08

Našej už vulva trochu odpuchla, ale stále často močí, keď sme vonku. V priebehu hodiny aj 8 - 10 krát. A stále ju ešte trochu cítiť, ako keď sa hárala. Zatiaľ sme u veterinára neboli, pretože sme sa sťahovali a teraz prerábame dom, takže času veľa nemáme, ale asi sa s ním budem musieť poradiť. Najmä to močenie sa mi nepáči.
palking
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Dena » Ned 03.06.2012 21:59

Takže po ďalšom vyšetrení moču dostala ATB, opuch sa stráca a močenie je oveľa lepšie. Bol tam aj zápal moč. ústrojenstva, takže návštevu veta doporučujem. Všetko dobré prajem :ahoj:
Dena
Okoloidúci

Poslaťod ada.h » Sob 04.08.2012 20:09

Ahojte vedeli by ste mi poradit nasa 3roc.maltezsacka ma od prveho harania zväcsenu vulvu,je to len kozmeticka chyba alebo nieco ine? po poslednom harani mava svrbenie a zda sa ze aj opuch natieram fenistilenom.Dala som vysetrit moc ma zvysene bielkoviny zatial neni liecena vytok nema.Dakujem za kazdu odpoved
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa

o čo môže ísť?

Poslaťod Chensy » Sob 06.10.2012 12:16

Ahojte, mám problém, s ktorým si neviem dať rady. Mám ročnú sučku francúzskeho buldočka, dlho sa nehárala a začala až po dovŕšení jedného roka, celý čas bolo všetko v poriadku až na to, že po skončení sa začali problémy. Začala ako keby sánkovať, ale nie po zadočku, ale po pošve. Najskôr sme tomu nepripisovali žiadny význam, ale začalo sa to zhoršovať, sústavne si ju hryzie a oblizuje. Došlo to do takého štádia, že jednu časť pošvy má normálnu a už aj v pôvodnej veľkosti, ale tá druhá nie, tá je zapálená, zväčšená a ako keby bol na povrchu hnis... To sánkovanie stále neprechádza. Parazity nemá, lebo ju pravidelne odčervujem. Potieram jej to repíkom, ale zmenu nevidím. V pondelok ideme k veterinárke tak dúfam, že jej pomôže. Neviete niekto o čo by mohlo ísť???
Chensy
Okoloidúci

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wendy1 » Pia 19.04.2013 9:48

Neviete mi poradit ci pri slabom zltkastom vytoku, ktory som videla dnes rano ci jej viem urobit vyplach s betadinom? Neviete kolko mam toho rozriedit a ako jej urobit ten preplach?
6.3. jej skoncilo haranie, pred tyzdnom v piatok som bola u veterinarky, robila jej pre istotu sono - v pohode, lebo sa castejsie vylizuje, ziadne dalsie problemy nema - okrem toho ze na hlave ma lupiny, inde nema( vcera som ju kupala s chlorexydermom pod bruchom, v oblasti vaginy a na hlave ) - myslite ze to moze byt z hormonalnej nerovnovahy? Veterinarka povedala ze mame prist o 2 tyzdne na kontrolu, zatial jej nic nedala, povedala, ze ju ma akurat trochu cervensiu ako ma mat. Nestretli ste sa s tymto? Cim to moze byt? Davala som jej aj 2 dni urologicky caj, vcera tiez pre istotu.
Budem vdacna za kazdu odpoved.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wendy1 » Pia 19.04.2013 20:26

Boli sme u veterinarky, pokial nema problemy tak to zatial nemam riesit, mam skusit ten betadine ( viem aj riedenie, cca 10 kvapiek na 1 dcl H2O ), ale ako ho mam urobit, vzala som striekacku taku malu, ale pouzila som ju len zvonku, dnu sa bojim. Dostat kupit v lekarni aj striekacku na taketo vyplachy?
Vytlacala aj vacky. Offtopic: Pisem to tu, lebo by som to chcela mat ako celok a nie kusok tu a kusok v inej tteme, dakujem za pochopenie. Myslite ze vacky mozu suvisiet aj s intoleranciou potravy? Nevieme ci je alergicka, ale to by bola asi na vsetko, nakolko menim prichute traineru. A vraj vacky mozu suvisiet s intoleranciou, to mi povedali, ale ked ich ma napr. prazdne tak sa neskriabe. Stale nieco. :ua:
Asi sa odpovede nedockam, ale nevadi.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby