Zápal, výtok z vagíny

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kozmetická vada?

Poslaťod boba » Ned 19.10.2008 19:11

Je to fenečka s PP a je prekrásna. Cena je primeraná. Už som videla veľa šteniátok, teda "dorastencov" (má 5 mesiacov), ale táto je fakt čarovná. Videla som síce len fotky a video. ale je zlatá. Len si to neviem predstaviť tú vadu, tak mi ide hlavne o to, či ste o niečom takom už počuli a ako to dopadlo. Nad chovom vôbec neuvažujem, len aby sa časom z "kozmetickej chybičky" nevyklul vážny problém.
boba
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Kozmetická vada?

Poslaťod Rehssi » Ned 19.10.2008 20:08

Asi by som na tvojom mieste zasla za dakym veterinarom a nechala si poradit. Pripadne rovno ist aj s fenkou na tu operaciu a na vsetko sa popytat, nech mas istotu. Drzim palce nech je to naozaj len prkotina a babulku mas cim skor doma :jop:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Kozmetická vada?

Poslaťod Ivanka.P » Pon 20.10.2008 8:36

Môj názor je ten, že ak šteniatka neplánuješ, tak si fenečku za tomu primeranú cenu kúp. Je dobre že o vade povedali a dali/dajú ju aj operovať. Ale naozaj aby nikdy nemala šteniatka, lebo by ju to mohlo ohroziť.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Sim » Pon 27.04.2009 13:54

dnes som nasla mojej fenke(uz sa harala a ma skoro dva roky)taky akokeby hnis....nebolo to kokakolove a le bielo žlte
tiez len taku kvapku ako Mishelka7
co to moze byt?
tiez to je neškodne?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Sim » Uto 28.04.2009 9:18

mno tesne po napisani tohto prispevku som sa s mamkou rozhodla ze pojdeme ku vetovi.....taak som utekala po nu tak som ju skontrolovala a mala toho este viac......dom aked som to ukazovala mamke tak nemala nic...asi si to musela niekde vytriet ......a vet. vraj tiez nevidel ale vraj teraz su take zapaly maternice ze najprv vinde trocha hnisu a potom nic a nakoniec treba ist az na operaciu(bola by som rada keby sa vijadril nejaky vetos:D)dal nam injekciu s antobiotikami ze keby nam bolo nahodou nejaky zapal aby ho preliecilo.........taak snad bude dobre:(
zatial ju pozorujem
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Mackie » Uto 28.04.2009 10:20

ani vytok nevidel, ani nespravil rozbor a hned nasadil antibiotika? to mi pripada take alibisticke.. ono to taktiez nemusi znamenat nic (ten vytok)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Mishelka7 » Uto 28.04.2009 13:32

no teda neviem, ale ja by som do svojej fenky len tak antibiotika nepchala, keby ani neviem, ze co to vlastne ma. takto sa podla mna nelieci, ze ani vyter nespravi, rozbor a hned nasadzuje antibiotika. na zaklade coho ked pises, ze nic nevidel? to len na zaklade tvojho opisu? to mu staci??? :oo: asi by som hladala ineho veterinára....
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Výtok u fenky

Poslaťod mony » Ned 07.06.2009 19:22

Dnes som zrovna spozorovala na malej výtok bordovočervenej farby. Je 2 týždne po háraní. Som znepokojená, dúfam, že to nebude nič vážne. :plac: Pripadá mi to, ako keby sa mala opäť rozhárať (častejšie sa olizuje, pri chôdzi si často sadá, psom voní,..) Neviem, čo si o tom všetkom mám mysleť. :nwm: Zajtra bežím na veterinu.
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Mac Gie » Ned 30.08.2009 21:26

tak moja fena sa harala na zaciatku praznin no a neake 3 tyzne tyzne nato usla a pobila boli sme u veta lebo mala pokusanu labku a na druhy dem jej opuchla a mala aj vytok neake 2-3dni predtym(kedze som vtedy vedela ze po harani ma mat vytok ale nevedela som aky)boli sme u veta a ten si to vsimol a povedal ze pravdepodobne ma zapal maternice a ked ju vysetroval zistil ze ma tam dnu nieco stvrdnute ci co tak jej dal injekciu a tabletky na 7 dni aj na labku aj na to ale po par dnoch jej vytok presiel ale teraz ho ma zas a zajtra ideme k vetovi ze co to je lebo viem ze na to moze aj zomriet ak sa to nelieci tak uvidime...a este nas caka operacia ocky :ua:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Nyssa » Str 09.09.2009 15:21

takže potrebujem radu - alebo skôr nejaké upokojenie, kým pôjdem k vetovi.
dnes som vybehla s Meggie na dvor a hneď ako čupla, miesto moču jej vyšiel dobiela a trošku hustejší výtok. netiekol ako napr. moč, ale skôr "odkvapkával". naposledy hárala 11.7. pyometra to asi nebude, keďže pri nej je výtok tmavý. teplotu takisto nemá. a tiež som jej doma pozrela dnu a žiadne zmeny som nevidela :nwm: stretol sa už niekto s takýmto niečím? ja len mám strach, aby to nebolo niečo vážne :plac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Rauke » Str 09.09.2009 17:39

vytok moze byt aj hnisavy, nemusi byt do hneda sfarbeny, kukni si to tu:

http://images.google.sk/imgres?imgurl=h ... k%26sa%3DG

ale neplas sa zbytocne, mas tam popisane aj ostatne priznaky,...

inak mohol to byt aj obycajny hlien, ci to vyzeralo skor ako hnis?
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Nyssa » Str 09.09.2009 17:48

Renique, dík. no vyzeralo to podobne, ako na obrázku, ale nemá jeden jediný príznak okrem toho výtoku. i keď dnes som to spozorovala prvý krát, včera to určite ešte nemala. ako hnis to nevyzeralo, nemalo to nejakú moc hustú konzistenciu, ale ani úplne riedku, sakra, že som to nenafotila :hmm: inak aj keby to bol hlien, tak to niečo značí nie? alebo môže to byť normálne? mňa najviac desí to, že je vlastne cca 2 mesiace po háraní :ua: jedine sa mi zdá, že ju má trošku zväčšenú (napuchnutú? :nwm: )
EDIT: ešte raz som pozrela na ten obrázok, no nevyzerá to úplne tak (je tá "tekutina" skôr visela na chĺpkoch (to má za to, že si nechce holiť šušku :heh: )
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Nyssa » Str 09.09.2009 18:21

no tak asi planý poplach :jupi: chúďatko mamina behala za Meggie po dvore a sledovala, či niečo z nej nevyjde :heh: teraz som jej volala a že niiiiič :jupi: ale aj tak idem ku vetovi, tak nech pozre aj na to
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 10.09.2009 13:19

ako dnes, Nyssa? Je to preč?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Výtok u fenky

Poslaťod Nyssa » Štv 10.09.2009 18:36

všetko ok, Megan si asi pomyslela, že už dávno mi nevyrobila stresy :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby