Zápal, výtok z vagíny

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wendy1 » Uto 14.06.2011 9:35

Ahojte,

mam jednu otazku ci ste sa nestretli s tym, ze fenka mala taku jednu kvapku cireho hlienu bez zapachu, skor to vyzera na hlien taky ako "sopel" - prepacte za vyraz. :hi: Zbadala som to 2 x zhruba pred tyzdnom, potom nic a dnes rano opat pred vyvencenim. Je to normalne alebo mam zbehnut ku vetovi. Doharala sa mi okolo 11.5. Inak je cula, normalne je aj pije, teplota normalna, nufak detto.
Dakujem za rady. :ahoj:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wendy1 » Uto 14.06.2011 21:09

No jasne, to sa dalo cakat, ze nemam ziadnu odpoved. :ach: To mam ozaj tak blbe otazky alebo som z inej planety?
Dakujem.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod hruska » Str 15.06.2011 7:25

Mozno len nik nevie poradit :nwm:
Moja mala slaby zapal, tiez z casu na cas polepene chlpy a kvapka cohosi, ale nie soploidneho, na radu veta som to vyplachovala betadinovym roztokom a preslo to.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wendy1 » Str 15.06.2011 8:54

Dakujem za odpoved, dnes som zatial nic nevidela, ani vcera, iba rano. Ten betadin viem kupit v lekarni?
Dakujem za odpoved. :poklona:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod hruska » Str 15.06.2011 9:30

Hej, betadin kupis v lekarni. Len neviem ako som to mala rozriedene, robil to vet. A tiez neviem, ci ma tvoja fesanda zapal, tak asi by som to skor prekonzultovala s vetom. Ale betadin sa vzdy zide :)
Ale podla mna o nic nejde, kym to nesmrdi a psica nema ziadne ine problemy.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Mackie » Str 15.06.2011 9:42

cire bezfarebne by som neriesila, ak by toho nebolo vela;
mozno sa tam dostali nejake necistoty a takto sa organy precistuju
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wendy1 » Štv 16.06.2011 10:17

Dakujem za ukludnenie. Vcera ani dnes ziaden vytok. :smile:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

2a pol mesačné štena má hlienovitý výtok

Poslaťod Vsoft » Ned 24.07.2011 13:09

Dobrý Deň, mám 2 a pol mesačnú fenku kríženca labradora a nemeckého ovčiaka a už dlhšiu dobu u nej pozorujeme výtok z pošvy, ktorý má konzistenciu ako hlien taký zelenkastý a občas sa jej to ťahá až na zem a vyzerá to dosť nechutne. Má to tak raz za tri dni a u veterinára sme s ňou boli len raz a to na prvom očkovaní. Fenka je veľmi hravá, živá, papa, pije nevidno na nej nejaký príznak choroby. Mali ste so svojím havom už niekto podobný problém, alebo treba s ňou ísť hned k veterinárovi? Ďakujem.
Vsoft
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Vikiki22 » Ned 24.07.2011 17:03

Vsoft, zelenkastý výtok môže byť príznak zápalu. K veterinárovi :vykricnik:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Domča » Uto 09.08.2011 15:14

neviem či to patrí sem ale skúsim .) fenka je 4 roky kastrovaná, neboli žiadne problémy, akurát v poslednej dobe si sem tam všimnem, že keď sa vyciká, tak pes to po nej (myslím tú mláčku) ňuchá, oblizuje a klepe zubami ako keď ňuchá po háravke - krv som si v moči nevšimla, ani nejako extra nepáchne......spraví mi to tak raz do týždňa..... chystám sa k veťovi, len momentálne som 3 týždeň sama v robote a nestíham :plac:
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod casira » Pia 30.09.2011 16:12

Ahojte,má niekto skúsenost s liečením pyometry konzervatívnou metodou,t.j.liečenie injekciami,nie operačne?
Zaujímalo by ma,či je takáto liečba úspešná. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod rhodo » Pia 30.09.2011 18:06

wendy1 píše:No jasne, to sa dalo cakat, ze nemam ziadnu odpoved. :ach: To mam ozaj tak blbe otazky alebo som z inej planety?
Dakujem.

Uf, pokúsim sa ti to vysvetliť. Hlien je v podstate bežný, niektorá fena (aj žena) ho má viac, niektorá menej. Je to v podstate hlienová zátka, ktorá pred háraním odíde (preto sú feny počas hárania náchylnejšie na infekcie) a po háraní sa znovu vytvára. Podstata tejto hlienovej zátky je chrániť pred baktériami a následnou infekciou. Niekedy je tento hlien číry, vajcový alebo až biely.
Zlý "sopel" je výrazne zelený, nahnedlý, "sopel" s krvou, výrazne zapáchajúci "sopel".
Daj si do googla hlienová zátka, viac nájdeš skôr v súvislosti so ženami, ale aj to sa ti zíde. :no:
napr. http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/po ... ova-zatka/
rhodo
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Sunny » Uto 04.10.2011 12:37

casira píše:Ahojte,má niekto skúsenost s liečením pyometry konzervatívnou metodou,t.j.liečenie injekciami,nie operačne? Zaujímalo by ma,či je takáto liečba úspešná. :smile:


Skúsenosti mám. Prvý zápal "úspešne" vyliečený. Po pár rokoch recidíva. Fenečka už mala nejakých 12-13 rokov a ja som si trepala hlavu, prečo nešla na operáciu už ten prvý krát... Vzhľadom na vek a choré srdiečko sme to skúsili opäť injekciami. Opäť zdanlivo "úspešne". Ale kontrolné sono po nejakej dobe ukázalo, že niečo v tej maternici predsa len zostalo a už sa inak nedalo, len operačne. Beluška operáciu zvládla, ale po pár týždňoch jej zlyhali obličky. Vraj to mohlo byť aj následkom pyometry. Takže u mňa jednoznačne ak sa to ešte niekedy u niektorej mojej baby vyskytne, operovať a nečakať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod casira » Uto 04.10.2011 19:19

Sunny
Dakujem! :smile: Zaujíma ma to,lebo moja fenka to práve prekonala,zdá sa,že úspešne /klop,klop/.Veterinár ju nechcel hned operovat,lebo je mladá /4 roky/,mala výborné výsledky krvi/všetko v poriadku/ a podchytili sme to včas.Viem,že sa to može objavit znovu,ale aj nemusí,tažko dopredu hovorit.Tiež mi povedal,že má fenky,ktoré túto liečbu absolvovali úspešne,žijú a nemajú problémy.Tak by som chcela vediet,či tu nieje niekto taký,kto má aj takúto lepšiu skúsenost.Osobne poznám pár ludí,ktorí museli volit operáciu.
Ale aspon viem čo možeme čakat. :ua:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod palking » Str 02.05.2012 12:03

Máme skoro 4 ročnú fenku labradorku. Vlani v septembri sme ju museli dať sterilizovať po silnom zápale maternice. Po operácii brala antibiotiká - Augmentin, ale stále sa jej postupne zvyšovali lymfocyty. Krvné testy sme jej robili každý mesiac, až vo februári sa jej výsledky upravili a všetky hodnoty mala v norme. Teraz zhruba pred viac ako mesiacom som si všimla, že má zdurenú vulvu a vonku si ako keby značkovala terén a častejšie močí. Sú to príznaky ako pri háraní. Keby nebola sterilizovaná, tak by sa bola vtedy keď som si to všimla akurát hárala. Pred mesiacom sme boli očkovať proti kotercovému kašľu a veterinár povedal, že to ešte môžu pracovať hormóny. Len sa mi zdá, že to už trvá trochu dlho.
Vedel by mi niekto poradiť? Fenku máme veľmi radi a bojíme sa o ňu. Ďakujem.
palking
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby