homeopatika

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Homeopatia

Poslaťod Sára1 » Pia 23.04.2010 18:56

Ja sa chcem opýtať na jeden homeopatický prípravok volá sa Cytosan, viac o ňom tu: http://www.energy.sk/sk/menu_x1141x.asp . Naša Ginka 12 ročná kríženka mala rakovinu asi zhubný nádor vo velkosti 11 cm. Cítala som že tento prípravok napomáha psíkom ktorý prekonali rakovinu a pomáha aby sa v tele nevytvárali dalšie nádorčeky. Chcela by som ho Ginke kúpiť no je dosť drahý stojí približne 64,70 euro . Prosím ak máte niekdo s týmto prípravkom skúsenosti napíšte, musím sa rozhodnuť do konca budúceho týždňa, potom Ginka prestane dostávať antibiotiká a mala by dostávať tento prípravok. Dakujem :ahoj:
Priateľ je ten, kdo Ti podá ruku a dotkne sa Tvojho SRDCA
Kľud a mier vo mne... =) LÁSKA
Sára1
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Nové Zámky

Homeopatia

Poslaťod lindajka » Pon 19.07.2010 19:50

Vie mi niekto, prosim, poradit homeopatikum pre psa, ktory je po operacii a ma bolesti ? Okrem odstranenych nadorov ma aj chore oblicky, tak ho nechcem napchavat alopatickymi liekmi. Dakujem
lindajka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Homeopatia

Poslaťod Katka a Pepper » Uto 20.07.2010 18:39

napadol ma Traumeel tablety

Indikácie:
Povzbudenie vlastných liečivých síl organizmu pri poraneniach každého druhu (šport, nehoda) ako sú vykĺbenia, udretia, výrony aj do kĺbov, zlomeniny kostí, otras mozgu, atď, pooperačné a potraumatické edémy a opuchy mäkkých tkanív. Zápalové a so zápalom spojené degeneratívne procesy všetkých orgánov a tkanív, najmä pohybového aparátu (tendovaginitídy, styloiditídy, epicondylitídy, burzitídy, periarthritis humeroscapularis, artrózy bedrových, kolenných aj malých kĺbov). Zápaly ďasien, hnisanie zubných vačkov, parodontóza.

Ale ak chces nieco konkretne na bolest, v lekarni kde predavaju homeopatika ti urcite budu vediet poradit.
Katka a Pepper
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: KE

Re: Homeopatia

Poslaťod phuture » Uto 20.07.2010 21:27

lindajka píše:.. tak ho nechcem napchavat alopatickymi liekmi.


Keďže názov témy je všeobecný, tak trochu všeobecne k homeopatii. Nie som zástanca nezmyselného pojedania liekov, ale predsa len, moderná medicína si zakladá na preukázateľnosti účinku lieku a na opakovaných testoch, samozrejme aj dvojitý slepý test je nevyhnutný. Homeopatia myslím nie je náhradou ani alternatívou k serióznej medicíne a ak má pes akútne problémy, tak placebo efekt mu asi nebude celkom na úžitok.

Ja som po babezióze a následných problémoch s obličkami a pečeňou podával psovi potravinové doplnky založené na Sylibum marianum (Ostropestrec mariánsky), ktoré je v tejto oblasti dobre aktívne a preverené. Na akúsi pamäť vody a liečenie podobného podobným by som sa pri takýchto vážnych vnútorných problémoch určite nespoliehal.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: homeopatika

Poslaťod amazonka » Uto 22.11.2011 14:17

My sme sa dostali k homeopatia, úplne náhodne. Psík trpel na OCD, niekoľko mesiacov dosť škaredo kríval. Brali sme množstvo liekov cez niekoľko druhov chondier až po previcox. Nič nepomáhalo. Až raz som na internete naďabila na doktorku Mullerovu v Čechách, napísala som jej svoje (psíkove :lol: ) problémy, poslala 20E na účet a na diaľku mi poslala rozpis homeop. liekov. Lieky neúčinkovali, lekárka sa neozývala, stav sa zhoršoval. Hnevala som sa, že som naletele. Avšak spomenula som si na článok ktorý som prednedávnom čítala vo vet. časopise. Článok o homeopatii napísala doktorka Cigániková zo Žiliny. Ako poslednú nádej pred operáciou sme ju navštívili. Naordinovala nám lieky, nezabralo, zmenila 2 lieky a stal sa zázrak. Bez operácie sa OCD preliecilo. A dnes beháme ako draci. Samozrejme, obmedzuje nás len DBK E/E, ale aj tú udržiavame. Veľa ľudí sa vzdá na prvý pokus, ale treba počkať, pretože naordinovať správne homeopatiká je veľký problém, ide o posúdenie komplexnej osobnosti, zdravotného stavu. Homeopatia nelieči viditeľné následky ale príčinu problému a tu je príčina zdĺhavej liečby. Tak ako choroba dlho vzniká a má ju na svedomí viac faktorov, tak tak isto sa aj lieči. Ja dávam pri homeopatii jednoznačne palec hore :smile: . A neodporúčam samoliečbu, aj homeopatiká majú svoje vedľajšie účinky, a je potrebný skúsený lekár, alebo dobré znalolosti na určenie potencie a dávkovania. :ahoj:
amazonka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Martin

Re: homeopatika

Poslaťod MisheliQ » Sob 26.11.2011 20:58

Amazonka :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: homeopatika

Poslaťod MisheliQ » Pia 23.12.2011 15:10

grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: homeopatika

Poslaťod ariel » Uto 27.12.2011 8:02

homeopatia je strasne zlozita a vyzaduje si naozajstneho homeopata, ktory sa zaobera klasickou, tzv. konstitucnou homeopatiou, vysetrenie trva aj 2 hod. a je nutny osobny kontakt, nie na dialku, na zakl. telefonatu :pac: u nas na Slov. su len mozno 2 takí homeopati, jeden z nich je MUDr. Petroci z Popradu, ktory vystudoval klasicku medicinu a uz sa venuje naplno len homeopatii, naozaj odporucam, mam s nim vyborne skusenosti a nie je drahy na rozdiel od inych akoze "homeopatov", ktorí vas zahrnu niekolkymi liekmi naraz a este poskodia
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: homeopatika

Poslaťod MisheliQ » Str 28.12.2011 16:11

Ariel :jop: a ešte musím dodať že aj samotná liečba môže byť zdĺhavá lebo trafiť správny homeopaticky liek z vyše tisícky liekov je tiež umenie.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: homeopatika

Poslaťod ariel » Str 28.12.2011 16:31

ano, aj ten najlepsi hom. sa moze seknut, moze sa rozhodovat medzi 2 liekmi, je odkazany na info od pacienta, odporucam tuto stranku, su tam aj pripady, aj poradna:
http://www.homeopatie.cz/
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: homeopatika

Poslaťod datli » Str 11.01.2012 9:08

Ahoj-mohu k vám?Jsem homeopatické mimino,tedy prošla jsem si několik zkušeností u svých dětí ,pak si udělala nějaké všeobecné kursy homeopatie v Brně při Homeo fakultě.
Jsem zdravotní sestra,takže mi dlouho trvalo přijít na to,že jsou i jiné a čistější léčiva,jak klasická medicína.
Takže kamarádím se s aromaterapií,bylinkami,homeopatií,reflexkou.A protože je toho víc,tak v podstatě ze všeho použímvám vždycky takové ty akutní stavy-co je nutné ihned.To se opakuje během života a tak už jsem na to přišla,jak to má být.Když jde do tuhého a jde se cestou chirurgickou,předchystávám si zvíře či člověka a bezprostředně po zákroku pak ihned dávám to,co mi přijde jako nejlepší v daný okamžik.
Zkušenosti u psů mám výborné-psovi nenakecáš,že ta kulička ho vyléčí.A když se trefím ve výběru a vidím,co to s ním dělá,mám radost.
Abych představila smečku vloni vlétě nás opustila Baruška skorojezevčice na vyššímpodvozku.Měla už rozsáhlou rakovinu ve 13 letech a porazil jí psincový kašel.Věděli jsme už dřív,že se nám už chystá za duhový most a tak jsme pořídili kvůli dětem,jenž znají psa od narození,aby moc pak neplakali,jak to přijde,tak Jack Russel terierku Sáru.Ohromná energie a super miláček k děckám!A byl to rok,kdy Baruška umřela.Děti odjeli na psí tábor ,kde zrovinka měli čerstvá 3.týdenní štěňátka šeltie.Nikdy by mě nenapadlo,že zrovna tohle...ale po týdnu dětí na táboře volají domů ubrečení,že je tam štěňátko a nemá ještě své pánečky,no prostě divadlo.Já chtěla pořídit dalšího psa,ale bylo to na rozhodnutí manžela.Děti byly zvyklé,že se každý staral o svého psa,jak jako dítě mohl.A tak jsme si za měsíc přivezli domů šelťáčka.Co osud nechtěl,ukázala se u něj těžká vrozená srdeční vada.Jsme s chovatelkou domluveni,že si psa ponecháme na dožití a pak si vezmem další štěně.Nemohli jsme dětem vzít to jejich vybojované miminko a vrátit-je porouchané.Lékaři nám moc nedávali nadějí,ale jednou jsem narazila na homeopatickou dealerku,předváděla nám v ambulanci ortopedie,jak s homeopatiky pracovat,co od nich očekávat a tak.Nechala jsem si ji chvíli pro sebe a daly jsme řeč na téma můj pes a srdíčko.
Ihned mi doporučila podávat Autum metalicum.A tak jsem ho podávala.Po kontrole na ultrazvuku a dalších vyšetřeních bylo patrné,že původní problém už není vidět,ale srdíčko je bohužel zvětšené.Nicméně prvotní obtíž zkratka mezi srdečnicí a plícnicí už není a krev se tak nemísí.
Pes je ohromně vitální a tak jej necháme s jedním srdečním lékem a homeopatikem žít naplno.Druhý pes jej stabilně zve ke hře,takže klidný pejsek z něj nemůže být ani náhodou.A to je dobře,veterinář nám nařídil lehké trénování,aby srdíčko mělo kondici.
Omlouvám se za obsáhlost,ale jsem moc ráda,že i tady máte homeofórum.Mimochodem moc vám závidím,protože máte větší výběr léčiv,jak u nás v čechách.
Vozívám si od vás pravidelně osteocynesine-homeo na podporu kostí(zlomeniny,artrozy,dysplazie,ale taky u nemocných slabých psů-no má to široký záběr použití a moc se mi to složení líbí).Začala jsem ho prvotně dávat synovi skorovegetariánovi,aby se mu zlepšil metabolismus a v období růstu a sportovní zátěže aby měl vše,co potřebuje,ikdyž švindluje ve stravě.
Boeing 737 fon Sn.Sn.-alias MIG=šeltie 6/2011
Sára alias punťa,blechomet a třeštiprd JRT 6/2010
datli
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157

Re: homeopatika

Poslaťod datli » Pia 13.01.2012 20:14

A JDU SE POCHLUBIT-Mig před týdnem vlítnul pod auto a dvě kosti přeražené.Fixace na 5 týdnů,dneska jsne byli po týdnu na kontrolním převazu..
Nožička vypadá parádně,dokonce veťák koual,že se mu už přes to místečko tvoří svalek,což jindy bývá za 3 týdny.
Tak mu říkám,že ho cpu jednak Barfem,který jsem dost obohatila teď a taky homeopatiky.Jak jsem psala výše-osteocynesine a ještě od vás jsem se dozvěděla o užívání traumheel.U nás byl jen v krému a díky foru jsem přišla na to,že je už i v tabletách.
Tak dík a ukažte se tu někdo taky...
Boeing 737 fon Sn.Sn.-alias MIG=šeltie 6/2011
Sára alias punťa,blechomet a třeštiprd JRT 6/2010
datli
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157

Re: homeopatika

Poslaťod MisheliQ » Pia 13.01.2012 22:12

Tak to je paráda :jop:
Celá naša rodina, vrátane psov, si momentálne posilňujeme homeopatikami imunitu :smile:

Ja som si homeopatikom angin heel spôsobila pruving. Mala som pocit ako keby som mala angínu. Brala som ho 2 dni po 1 tabletke s tým, že angínu nemám, ale možno na niečo zaberie :-D. 3.deň som mala pocit ako keby som mala angínu. Najprv som sa zhrozila, že mám angínu, lebo tú som si nemohla dovoliť kvôli škole. Celý deň som rozmýšľala ako je možné, že mám angínu, keď ma hrdlo nebolí. Až cestou zo školy mi svitlo, že vlastne beriem homeopatikum na angínu, tak si vravím, že to bude zrejme kvôli tomu. V ten deň som si ho nedala a hneď na druhý deň príznaky angíny vymizli.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: homeopatika

Poslaťod datli » Pia 13.01.2012 23:11

takž sis vyzkoušela,že prevence není možná,co?ale přišla si na průving-super!
mě se teď nějak nechce lámat hlavu nad monokomponenty na chřipku.brala jsem oscilo a paragripe a nic.teď mi to docinklo-alium cep.-vodnatá rýma a kýchání.jdu si pro ni.zdroj kapesníků mi mizí před očima :plac:
Boeing 737 fon Sn.Sn.-alias MIG=šeltie 6/2011
Sára alias punťa,blechomet a třeštiprd JRT 6/2010
datli
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157

Re: homeopatika

Poslaťod irmiku » Ned 25.03.2012 19:38

http://www.whitehappiness.eu/?p=1507&lang=SK

prelozila som nejaky zakladny prehlad homeopatik pre psov, pracujem aj na niecom podrobnejsom, tak ak bude viac casu, pridam. :smile:
zi a nechaj zit

tichy´s white happiness
irmiku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Bratislava - Karlovka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby