homeopatika

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: homeopatika

Poslaťod wendy1 » Ned 25.03.2012 20:36

Irmiku super urobene a velmi napomocne. Konecne mozem znamej nieco odporucit. :jop:
Naposledy upravil wendy1 dňa Pon 26.03.2012 11:23, celkovo upravené 1
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: homeopatika

Poslaťod MisheliQ » Ned 25.03.2012 20:55

Irmiku :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: homeopatika

Poslaťod elbro » Štv 05.04.2012 19:55

Ak môžem poradiť: http://havici.sk/sk/homeopatia.html
Táto pani mi veľmi pomohla so psíkom minulý rok pri úraze - vyskočená platnička. Keď sa popreklikávate cez stránku, nájdete možnosť napísať jej. Sama má už vyše 20 rokov psov a lieči si ich homeopatiou (pokiaľ nie je nevyhnutný zásah veterinára). Homeopatiu robí u ľudí celé roky a popri svojich psoch začala pomáhať aj iným.
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: homeopatika

Poslaťod Niqi & Kora » Pon 09.04.2012 2:09

nasla som stranku s konkretnymi bylinkami pre psov
http://www.herbs2000.com/h_menu/hfd_homeopathy.htm

na tejto stranke su aj komentare/skusenosti majitelov psov, ktore maju nejake zdrav. problemy a liecili to 'naturalne'
http://www.earthclinic.com/pets.html

Ak najde niekto nejaku zaujimavu stranku s homeopatikmy/prirodnymi sposobmi ako liecit kozne alergie u psa tak budem velmi rada ak to tu vycapite :ahoj:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: homeopatika

Poslaťod MisheliQ » Ned 03.06.2012 18:31

grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: homeopatika

Poslaťod MisheliQ » Pia 03.08.2012 10:42

Moja prvá skúsenosť potvrdzujúca účinnosť homeopatík...
...alebo o tom ako môže fungovať placebo na psovi, ktorý ani netuší, čo je to placebo a na čo mu majú také homeopatiká zabrať

Včera, keď som sa vrátila domov, ma tatik ihneď zavolal hore na poschodie ku nášmu psíkovi Caesarkovi. Ležal u nich v spálni, pretože z ničoho nič držal ľavú prednú labku v kŕči a nemohol na ňu vôbec stúpiť. Popri tom aj dosť zrýchlene dýchal ako keby sa ochladzoval, ale jazyk vyplazený nemal tak ako ho má vyplazený, keď sa ochladzuje. Bol aj veľmi horúci, najmä labku mal veľmi teplú. Labku si veľmi náruživo oblizoval, a tak som mu labku prezrela. Nič som však nenašla. Prvé, čo mi napadlo, bolo dať mu homeopatika: Apis mellifica (5 CH), Arnica montana (30 CH) a Calendula officinialis (9 CH). Dala som mu najprv apis, potom arnicu a potom calendulu a apis s arnicou som zopakovala. Vložila som mu ich po jednom pod horný pysk ako som to videla na jednom videu, v ktorom ukazovali ako podávať psovi homeopatiká. Prvá zmena nastala po tom, čo sa mu rozpustila arnica.Dôvodom, prečo som dala arnicu, bolo to, že pomáha hojiť rany. Ani mi v tej chvíli nenapadlo, že by Caesarik mohol byť v šoku. Až potom, keď prestal konečne tak zrýchlene dychčať a upokojil sa, som si uvedomila, že arnica sa tiež dáva ako prvá pomoc pri šoku. Keď som dala druhu dávku arnici a apisu, Caesarik už vystrel aj labku, ktorú predtým držal zohnutú. Nechcela som však ešte nožku namáhať, tak som ho vzala na ruky a odniesla ho do svojej izby.
Ráno, keď som ho pustila vonku, už pekne išiel po svojich a behal ako keby sa nič nebolo stalo. :-)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: homeopatika

Poslaťod Mackie » Pia 03.08.2012 11:50

a co mu vlastne je / bolo?
pripada mi to, ze ako prislo, tak odislo, suvislost s podanymi liekmi nevidim ziadnu

(ale nejdem diskutovat, len vyjadrujem prve co ma napadlo)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: homeopatika

Poslaťod MisheliQ » Pia 03.08.2012 12:24

Mackie neviem čo mu bolo, vyzeralo to ako keby ho niečo poštípalo, ale žihadlo som nenašla. Ja som doma nebola. Len sestra dobehla do spálne ku rodičom s Caesarom na rukách, že nemôže stúpiť na labku. Rodičia nevedeli, čo majú robiť, čo mu majú dať (bolo asi okolo 21:20). Nebyť tej zmeny hneď po tom ako som podala homeopatiká, tiež by mi to tak prišlo. Ale on takto bol u rodičov v spálni asi 10 minút a neprechádzalo to. Potom som prišla domov, podala homeopatiká a zmena nastala ihneď po ich podaní. To by bola aká náhoda, keby to prešlo práve vo chvíli, čo som mu dala tie homeopatiká. Bolo to dosť náhle zlepšenie a pritom dovtedy mal času habadej, aby sa mu polepšilo.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: homeopatika

Poslaťod Mackie » Pia 03.08.2012 12:31

aha chapem
tak dobre pre teba, ze to zafungovalo
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: homeopatika

Poslaťod Laro22 » Pon 15.04.2013 16:54

Zdravím, potrebujem radu od niekoho kto sa v tomto vyzná...môžem hafanovi podať homeopatikum v štipke chleba? ozaj len v štipke, rozpustenie na jazyku neprichádza u neho do úvhay ihned to zožere....alebo rozpustiť vo vode a dať mu to vypiť? A ešte mám otázku či môžem rôzne druhy homeopatík podať spolu -naraz alebo tam musí byť časový odstup?Dakujem
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: homeopatika

Poslaťod wendy1 » Str 13.11.2013 11:38

Tu prikladam link na liecbu demodexa homeopatikami:
http://www.bono.estranky.sk/clanky/demo ... canis.html
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: homeopatika

Poslaťod jokejana » Str 13.11.2013 15:02

wendy1 píše:Tu prikladam link na liecbu demodexa homeopatikami:
http://www.bono.estranky.sk/clanky/demo ... canis.html

:poklona: :poklona: o dakujem, momentalne velmi aktualne pre nas, kedze sa nam zas potvora objavila :jop:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: homeopatika

Poslaťod ailin » Pon 30.12.2013 15:19

Ahoj, chcem sa spytat, ci ma niekto z vas skusenosti s homeopatom MVDr. Olajcom zo Sliace?
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Re: homeopatika

Poslaťod gaidheal » Uto 31.12.2013 6:06

ailin píše:Ahoj, chcem sa spytat, ci ma niekto z vas skusenosti s homeopatom MVDr. Olajcom zo Sliace?


áno, mám s ním skúsenosť, pozitívnu
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: homeopatika

Poslaťod elbro » Pon 06.10.2014 19:56

ailin píše:Ahoj, chcem sa spytat, ci ma niekto z vas skusenosti s homeopatom MVDr. Olajcom zo Sliace?

Priamu skúsenosť nie, ale viem o ňom z viacerých blízkych zdrojov a je jedným z ľudí, na ktorých by som sa obrátila v prípade potreby.
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Choroby