Problémy so semenníkmi

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Semennik

Poslaťod calwen » Str 25.03.2009 14:05

Mohol sa niekde poskriabat alebo tam mat kliesta. No ak si to vylizuje az prilis tak radsej ten vet :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Semennik

Poslaťod bobamima » Uto 07.04.2009 7:28

Vet hovoril tiez, ze to vypada, ze sa na niecom poskriabal alebo si sadol ... do niecoho co mu to rozdrazdilo - my sme totiz mali na dvore stavenisko... :ua: , tak aj to je mozne. Dostal antibietika a zacervenanie preslo, ale ostal mu tam nejaky exem - tak to vypada, take supinky a este ku tomu zacal mat biely vytok ..., takze mu teraz naodinovali nejake lieky - vypadaju ako kocky cukru a vraj je to dobre na zapaly aj zapaly koze, takze uvidime co bude dalej.
Neviem, ci mal niekto podobne skusenosti, ja pred tym nie, lebo som mavala fenky.
:nwm:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Semennik

Poslaťod bobamima » Uto 28.04.2009 13:39

Drobcovi ostali na semnníkoch stále také šupinky ako exém to vypadá a tiež má stále aj výtok bieložltý, ten má aj druhý. :ua: Neviem, čo robiť, náš zverolekár si preto nejaké starosti nerobí a iného tu v okolí lepšieho nepoznám. :ua:

11.5. Boli sme aj inde u dobrého zverolekára. Tiež hovori, že je to len kožného charakteru, nič vnútorné, ale už ma to fakt trápi, lebo dlho sa to už naťahuje a stále tam máme kožu zapálenú, dostali sme ďalšiu liečbu :ua: Dúfam, že táto už zaberie.
Myslela som, že sa tu niekto so mnou podelí o podobné skúsenosti :ua: a nič :plac:
No ale na druhej strane som rada, ak takéto problémy nemáte :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Problémy so semenníkmi

Poslaťod jana333 » Uto 13.03.2012 0:04

ahojte chcela by som sa spytat ci dakto nema skusenosti so zvecenimy semeniky?Mam uz starsieho psika ma 13 rok.a ma zuzenu priedusnicu ale veterinarka mi odporucila ho dat vykastrovat kedze sa mu to uz zväcilo na 12cm a bojim sa vobec ci to prezije.nema niekto stym to skusenosti??dakujem za odpoved
jana333
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zvacene semeniky.kastracia

Poslaťod Dana D » Uto 13.03.2012 8:37

Zväčšenie semenníkov v jeho veku nie je moc dobré znamenie, mohlo by ísť aj o nádor. V každom prípade vyhľadaj lekára, ktorý psíka prezrie podrobnejšie, spraví sono semenníkov, vyšetrí krv a navrhne ďalšiu liečbu.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Zvacene semeniky.kastracia

Poslaťod Vikiki22 » Uto 13.03.2012 17:56

Môj mops mal tiež v jeho 9 rokoch zväčšený jeden semenník a bol to nádor. Hneď som ho dala vykastrovať. O zákroku viac tu: viewtopic.php?f=15&t=1293
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Problémy so semenníkmi

Poslaťod DANKA13 » Str 14.03.2012 10:23

Ahoj, my sme mali minuly rok tento problem.Zvacsil sa nasmu psikovi-staford, 2,5 roka.Jeden semennik mal strasne velky.Vacsi ako golfova lopticka.Cely cerveny a tvrdy na dotyk.Druhy relativne ok.Po tyzdni nam zacal cikat moc s krvou.Sli sme na veterinu kde nam povedali ze ma tazku infekciu semnnikov a treba kastrovat.Ale kedze mal zvacsene uzlinky na zadnych nozickach dali mu antibiotika na tyzden aby sa mu zmensili.Som studovala co to je za liek a zistila som ze je strasne silny.Tak sme rozhodli pockat mesiac, nechceli sme kastraciu-na tolko nam vysli lieky, samozrejme sme podavali po porade z lekarom.Semennik sa zmensil, moc cisty.No po dvoch tyzdnoch co dobral lieky, sa mu semennik zvacsil este viac a cikal uz cistu krv.Takze nutna kastracia.Tieto infekcie vznikaju a nikto nevie preco.Informovala som sa u viacerych lekarov.Mal bezne bakterie v moci a krv.
Na tvojom mieste by som podstupila kastraciu, lebo hrozi ze sa mu to prenese na ladviny a narobi taku sarapatu ze psik moze aj uhynut.Nam to hrozilo.Je to strasne bolestivy zakrok pre psika-upozornujem na to.Nas mal take bolesti, ze sa nam chodil stazovat knucanim az normalne plakal.Slzili mu ocka.Ale da sa to prezit.Po 2-3 dnoch bude fit.Nie kazdy psik to vsak nesie zle.Niektory to nesu dobre.Takze ak chces psika zachranit aj napriek jeho veku, chod na kastraciu.Moje odporucanie. :ahoj:
DANKA13
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Helsinki,Finland,00100

Re: Problémy so semenníkmi

Poslaťod jana333 » Str 14.03.2012 11:53

Dakujem uz sme sa objednali veterinarke
jana333
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

guľočka/hrčka na semenníkoch

Poslaťod Paťo » Pia 02.05.2014 15:34

Ahojte...všimol som si, že môj pes má na semenníkoch už nejaký ten čas takú akoby guľôčku/hrčku. Na dotyk mu to nevadí aspoň nereaguje keď sa toho dotknem..je to mäkké a je to presne v strede medzi semenníkmi na zadnej časti. Už to má nejaký ten čas, ale až teraz som sa rozhodol napísať sem čo by to mohlo byť. Žiadne zmeny v správaní alebo podobne nemá.
Ďakujem za odpoveď.
Paťo
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: guľočka/hrčka na semenníkoch

Poslaťod Vikiki22 » Pia 02.05.2014 16:12

Nádor? Rozhodne by som to dala vyšetriť veterinárovi.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: guľočka/hrčka na semenníkoch

Poslaťod Efa » Uto 06.05.2014 13:34

Paťo a čo by si robil ty, ak by si si takéto niečo našiel na vlastnom tele? tiež by si písal len na fóra?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: guľočka/hrčka na semenníkoch

Poslaťod Vikiki22 » Uto 06.05.2014 14:08

Efa, trefné. Ale čudovala by si sa, koľko chlapov píše najprv na fóra. :haha:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: guľočka/hrčka na semenníkoch

Poslaťod Efa » Uto 06.05.2014 14:15

Offtopic: Viki ono je to žiaľ predovšetkým smutné ... nechápem túto internetovú dobu kedy každý hľadá za každú cenu odpovede na nete a pri tom by stačilo zdvihnúť telefón a poradiť sa s odborníkom a prípadne sa hneď aj objednať na prehliadku ... občas niektoré témy až hraničia so zdravým rozumom - napr. aj prípad psa ktorý X dní nič nežerie ledva chodí a jeho majiteľ namiesto toho aby okamžite jednal sedí doma na zadku pri PC a "pomoc" hľadá na fóre ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: guľočka/hrčka na semenníkoch

Poslaťod Lindchen » Uto 06.05.2014 14:48

Niektorí ľudia za hrčku považujú nadsemeník (či ako sa to volá) za hrčku, pritom je to súčasť semeníkov.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Choroby