Vredy, výrastky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kozny nalez

Poslaťod ch33kymonkey » Sob 17.01.2009 10:54

nepovedal..lebo sam nevie!!!! dal mu lieky take s kt. sme mu liecili kozny stafylokok..a nezabera to!! dnes to uz ma take krvave.. hroza:((( :ua: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac:
ch33kymonkey
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Kozny nalez

Poslaťod lucik » Sob 17.01.2009 11:58

:oo: tak zmen veterinara! ani ten popraskany nostek nevyzera teda zdravo :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kozny nalez

Poslaťod ch33kymonkey » Sob 17.01.2009 13:15

hned v pondelok pojdeme na veterinu.. hadam to bude dobre :jop:
ch33kymonkey
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Kozny nalez

Poslaťod Mayaa » Sob 17.01.2009 13:34

Dovtedy omývať repíkom alebo jemne prikladať repíkové obklady.
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Kozny nalez

Poslaťod ch33kymonkey » Sob 17.01.2009 15:41

aj ho umyvame aj pije repik... aj cajik z dubovej kory dostava...chudatko nevinne
ch33kymonkey
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Kozny nalez

Poslaťod Efa » Uto 10.02.2009 12:17

ludkovia chcem sa vas spytat ci a ake mate skusenosti s liekom ENROXIL .... babe sa na hornom pysku a pod bradou stale robili take akoby pluzgiere a z casu na cas to prasklo a potom z toho tiekla krv (nieco podobne ako popisuje majitelka toho boxika) takze som sa konecne minuly piatok odhodlala a boli sme na koznych steroch, vysetrenie potvrdilo bakterialny nalez a pokial si dobre spominam padla myslim diagnoza Pyoderma, liecba zatial zabera takze toto je OK, len sa chcem poradit ci tento liek nema aj nejake vedlajsie ucinky pripadne ci by nebolo treba podporit crevnu miklofloru, nech si nerozhodime travenie
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Kozny nalez

Poslaťod Nyssa » Uto 10.02.2009 12:35

všeobecne účinná látka enrofloxacin (dúfam, že som dobre napísala), sa neodporúča dávať mladým psom - môže zastaviť rast kostí, zubov, spôsobovať problémy s kĺbami (poznám psa, ktorý po ňom doteraz kríva a druhý má výrastky na kĺboch - boli to však mladé psy menej ako 12 mesiacov) a u samcov môže spôsobovať neplodnosť, ale nám veľmi pomohol, vlastne Megicu zobral hrobárovi z lopaty v kombinácii s inými ATB, dostávala to injekčne asi 10 dní (čo sa neodporúča, max tam bolo myslím 6 dni), v tej dobe mala necelých 5 mesiacov, ale chvalabohu zuby má ako drakula, kĺbiky tiež ok - neg. takže osobne pol krivého slova na neho nemôžem povedať. ale určite by som dala nejaké probiotiká a tie by som dávala pri všetkých ATB
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kozny nalez

Poslaťod Efa » Uto 10.02.2009 12:42

OK dakujem za odpoved :yes:
rozmyslala som nad tymi probiotikami, ale ked ja som taky odporca pchania samej chemie, tak uvazujem ci by nestacilo napr. iba denne davat acidko alebo nieco podobne :nwm:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Kozny nalez

Poslaťod Nyssa » Uto 10.02.2009 13:03

teoooreticky :nwm: ale tie probiotiká sú asi to najmenšie zlo v tej chvíli
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kozny nalez

Poslaťod Efa » Pia 13.02.2009 16:56

No takze hlasim ze ENROXIL nam sice krasne odstranuje pyodermu no od predvcera sa nam postupne zriedovala stolica az tak ze dnes rano uz bola takmer tecuca :hmm: takze uz ficime predbezne na probiotikach + dnes nabiehame na dietu a pokial hnacka potrva tak zajtra vysadim liek a v pondelok mozme ist dochtorke pre nieco ine :ach:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Kozny nalez

Poslaťod Nyssa » Pia 13.02.2009 18:03

Efa koľký deň to už beriete?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kozny nalez

Poslaťod Efa » Pon 16.02.2009 9:33

liek sme vyfasovali na 14 dni a hnacka sa objavila pocas 6 dna ... mame za sebou pomerne krusny vikend, hnacka sa vystriedala s 2 dnovym nevylucovanim a vcera bola konecne ranna tuha stolica :poklona: .... no pred obedom sa opat objavila hnacka takze vcera som uz liek definitivne vysadila a dnes ideme k veterinarke co dalej, dnes rano bola stolica opat tuha .... no a ako ceresnicka na torte je ze sa nam vratilo krivanie :hmm: takze Enroxil je riadny humac ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Kozny nalez

Poslaťod Nyssa » Pon 16.02.2009 17:23

tak 14 dní je strašne veľa, čo som mala info, tak sa enroxil dáva na 7 dní, maximálne 10 ale to už je moc, no a to krívanie sa dalo predpokladať, ak s tým máte problém :ua: držím palce, nech sa dá dokopy :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kozny nalez

Poslaťod Efa » Uto 17.02.2009 9:44

nyssa dakujem .... vcelku ho uzivala 9 dni, podla vcerajsieho vyjadrenia dochtorky na predcasnej kontrole to vyzera ze liek zabral a zrejme by mohlo stacit toto co sme vybrali, v pripade ak nie tak vraj by sa priznaky mali do konca tyzdna vratit a to by uz bola injekcna aplikacia ineho lieku kde 1 davka pokryva 14 denne uzivanie tbl. antibiotik .... v kazdom pripade dufam ze sa priznaky nevratia .... a creva davame pomalicky do pohody :ahoj:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

vyrastok na labke

Poslaťod gog » Uto 25.05.2010 15:21

prosim vas neviete co toto moze byt?? narastlo mu to za jednu noc:(
Obrázok

Obrázok

http://www.images.dogforum.sk/files/i5j ... jkbyvj.jpg
http://www.images.dogforum.sk/files/k91 ... 9zwc8b.jpg

myslite ze mu to zmizne? nemali ste nieco podobne?
gog
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby