Vredy, výrastky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vredy, výrastky na koži

Poslaťod slávkaCora » Pon 04.08.2008 17:37

Ahojte, som tu prvý raz, lebo fórum som objavila len nedávno. Chcela by som sa spýtať, mám zlatého retrievera 10 mesačnú fenku a hneď vedľa "cikacieho zariadenia" sa jej urobil nejaký podkožný vred, taký červený. Priemer asi 1 cm. Pri dotyku ju to nebolí. Nemáte niekto skúsenosť s niečím podobným? Ďakujem
slávkaCora
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Vred na koži

Poslaťod Rauke » Pon 04.08.2008 17:43

no podla toho ci je to makke alebo tvrde, teplejsie ako ostatna koza alebo normal, ci je to scervenane a lebo nie. ci z toho aj nieco vyteka- krv alebo hnis, ci ju to nesvrbi, ako to ma dlho a podobne... no urcite je to lepsie vidiet. najlepsie by bolo zajst k vetkovi :smile:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Vred na koži

Poslaťod zeane » Pon 04.08.2008 17:48

okamžite ma napadli dve možnosti čo by to mohlo byť a hneď na to mi prešlo hlavou že je jedno ČO to je, prvoradé je navštíviť veterinára. Ono to môže byť hot-spot, slovensky zaparenina, prípadne - a to by bolo horšie - pod kožou zapichnutá osina. A ešte určite ďalších 100 vecí.
Môj tip je hot-spot, ale neváhaj a šup k veterinárovi.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vred na koži

Poslaťod slávkaCora » Pon 04.08.2008 17:49

Práve som sa jej nato bola pozrieť, je to tvrde, pri dotyku ju to nebolí, je to červené akoby do fialova. Všimla som si to až dnes, keď som sa s ňou hrala. Ale keď som pozerala fotky z pred dvoch dní, tak už to pravdepodobne mala, ale vtedy to bola len hrča bezfarebná. Naši veti sú práve na dovolenke :plac:
slávkaCora
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Vred na koži

Poslaťod zeane » Pon 04.08.2008 18:01

a keď si náhodou niečo spraví, alebo dostane zápal pľúc, tak ju necháš umrieť, pretože vet je na dovolenke? :oo:
pokiaľ sa to zväčšuje, napriek tomu že to nebolí, neváhaj a nejakého veta nájdi. Ak to bolo najprv bezfarebné a teraz to červenie a fialovie - platí veta predtým... Skrátka ak sa to "rozvíja" zo dňa na deň, treba vetovi zájsť, bo to môže byť niečo fakt nebezpečné... :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vred na koži

Poslaťod Rauke » Pon 04.08.2008 18:02

ja by som jej na to zatial dala nejaku antibioticku mast napriklad Framykoin- pokial sa nedostanes k vetkovi.pokial to nekrvaca tak urcite tu mast :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Vred na koži

Poslaťod slávkaCora » Pon 04.08.2008 18:09

nie, nekrváca a nie je to ani moc fialové, len keď sa tomu blízko prizrieš. A k tomu vetovi, ja tým našim verím, predtým som vystriedala pár vetov a nebola som spokojná. Títo sú fantastickí, ale zase, ak sa to bude naozaj zhoršovať, tak skúsim nejakého vyhľadať. Možno to skúsim zatiaľ umývať repíkom a natrieť tou framykoinovou masťou. Dnes aj tak vetovi nemôžem, lebo nemám auto, takže najskôr až zajtra poobede a uvidím, čo to dovtedy urobí. Ale aj tak vďaka.
slávkaCora
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Vred na koži

Poslaťod lucik » Pon 04.08.2008 19:54

a ako vyzera pruh? nemoze to byt pruh?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vred na koži

Poslaťod slávkaCora » Pon 04.08.2008 20:51

lucik, ja neviem, pruh som ešte nevidela, ale podľa mňa to určite nie je. Mne osobne to pripadá ako veľký podkožný pupák s hnisom. Ale u psa som s tým skúsenosť zatiaľ nemala. Uvarila som jej zatiaľ repík a skúsim jej to natrieť ichtamolovou masťou (tá u ľudí funguje na vyťahovanie a vysúšanie vredov), tak uvidím. Lenže tá moja potvorka si ju zlizuje, keď na ňu nestriehnem. Dúfam, že to nebude nič vážne.
slávkaCora
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Vred na koži

Poslaťod Rauke » Pon 04.08.2008 21:27

ak by to bol pruh, tak by to nebolo tvrde ale mkkucke a lhko by sa to dalo zatlacit spat do brucha-a spat by sa to aj vratilo von.muselo by to byt v strednej linii brucha.casto od pupka smerom dozadu.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Vred na koži

Poslaťod slávkaCora » Pon 04.08.2008 21:45

uff, zdá sa, že asi budeme musieť predsa len zajtra vyhľadať nejakého veta, skúsim zavolať, či už nie sú doma naši veti. Omývala som jej to repíkom a to som ani nemusela zatlačiť, prasklo jej to samé. Išla z toho taká ružová krv a zdá sa akoby potom ostala tak trochu diera. Tak som jej to vyumývala a zasypala zatiaľ framykoinovým práškom. Urobím to ešte raz, keď pôjdem spať a ráno, keď vstanem. Dúfam, že nechytíme nejakú infekciu, kým pôjdeme k vetovi. :plac:
slávkaCora
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Vred na koži

Poslaťod Bibiana » Uto 05.08.2008 0:26

Podľa toho čo píšeš vyzerá to byť naozaj na vriedok. Občas sa niečo podobné vyhodí aj nám (no jo, aj toto musíme mať). Je to akoby pupáčik, kde po čase trošku zmodrie-zflialovie "povrch"-teda sa tam už dostala krv a aj pri jemnom dotyku to praskne. Vytečie nie veľa tekutinky zafarbenej krvou, konzistenciou ako hnis. Po prasknutí tam zostane dierka, akoby chýbalo to, čo odtiaľ vytieklo. Najlepšie je miesto vydezinfikovať a dávať pozor aby sa tam nedostala nečistota kým sa ranka nezahojí. Dôvod vzniku akosi nebol objasnený- môže to byť z menšej zapareninky (niekedy to mávajú psy medzi prstami, no vtedy je tam viac toho hnisu), alebo z drobnej ranky a podobne :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Vred na koži

Poslaťod zeane » Uto 05.08.2008 5:21

:smile: ja som zasa také čosi videla presne tam, kde popisuješ a bola tam špička osiny z trávy. Keď to prasklo bolo to dosť :nechutne: a vetoch tým ľuďom dosť nabrblal, že neprišli skôr. :yes: Repík je dobrá vec, ani čajovníkový olej nie je zlý, len ho nemasti priamo do otvorenej rany, bo niektorých psov štípe - po okraji stačí, presiakne si aj sám. No, už nech ste zdraví :ahoj: :jop:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vred na koži

Poslaťod slávkaCora » Uto 05.08.2008 9:08

Ahojte, takže večer som jej to ešte pred spaním vyčistila, zasypala framykoinom a prelepila náplasťou. Neviem, čo z toho urobilo zázrak, ale ráno to už mala celkom pekné. Spravila sa jej tam chrastička, tak som jej to umyla, trochu ešte zasypala a prelepila, aby si to neoblizovala. Zvláštne je, že celý čas ani nepípla, akoby ju to vôbec nebolelo. Tak uvidíme, skúsim jej v lekárni kúpiť pangamín a C. Myslím, že to má z prechladnutia, pretože kde je voda, tam je aj ona. Občas sa smejeme, že je to kačica a nie pes. Koberček nechce, leží skôr na betóne alebo dlažbe.
slávkaCora
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Vred na koži

Poslaťod ZEva » Uto 05.08.2008 10:05

Nechapem celkom dobre: pangamin chces davat na prechladnutie?? Su to pivovarske kvasnice, subor vitaminov B a pouziva sa pri nechutenstve + doplnok stravy ale nema suvis s liecenim chorob z prechladnutia.
Ak je sucina ozaj prechladena tak skor echinaceovy sirup s vit.C a imunoglukan na podporu imunity a ak casto cura tak nejaky ladvinovy caj na preplachnutie ladvin, ak kasle tak sirup na kasel /normalny humanny/ ale to si nespominala takze nemyslim, ze by jej nieco bolo. To ze v tychto horucavach sa clapka vo vode a lezi na chladnej dlazke nie je nic zvlastne, robia to vsetci psi. Takze treba pozorovat hafu a sledovat priznaky. :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Choroby