Vredy, výrastky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vredy, výrastky na koži

Poslaťod irref » Pon 07.05.2012 9:47

Dobrý den. Chcela by som sa opýtat, ci by ste mi nevedeli poradit s nemeckou dogou. Máme čierneho 9 mesačného psíka, ktorý začal hnednúť, má lupiny, stále sa škrabe a má vyrážky. Dávame mu granule royal canin. Predtým to mal tiež a na odporúčanie veterinára sme mu dávali olej Vitaderm...potom to uz mal fajn...lenze si myslim, ze nie je celkom v poriadku, aby sme mu teraz davali cely zivot olej...skusili sme lanove semienko...to moc nepomaha...co myslite, co to moze byt?co by ste mi odporucili?za skoru odpoved dakujem...s pozdravom irref
irref
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Vredy, výrastky na koži

Poslaťod Sunny » Pon 07.05.2012 12:20

aiwa píše:ahojte všetci, nasa psica ma hrcku velku ako polovica hrozna a je to na brusku no skor to ide k labke. kožu na tom ma uplne napnutu, nema to hlavicku ako vyrazka. neboli ju to, ked sme ju priniesli, mala to ale malinke ako burizon. neviete niekto co s tym?
dakujem


Môže to byť pruh - treba navštíviť veterinára, nech sa na to pozrie. Ak je to pruh, treba to operovať - ale je to jednoduchá a rýchla operácia :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Vredy, výrastky na koži

Poslaťod Vikiki22 » Pon 21.07.2014 14:26

Máme menší problém... Videli ste už niekde niečo takéto? Dnes sa to na Freye objavilo na brušku, nikde inde to nemá. Asi zájdeme k veterinárovi, nech sa na to pozrie, mám podozrenie najskôr na impetigo, ale nie som si istá... :nwm:

P7211078.JPG
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vredy, výrastky na koži

Poslaťod Whip it » Str 23.07.2014 22:35

Ahoj Viki, najskôr to bude impetigo, ako sama hovoríš.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vredy, výrastky na koži

Poslaťod Vikiki22 » Štv 24.07.2014 14:25

Tak nakoniec som sa najprv skontaktovala s chovateľkou. Vraví, že to sú len uhry, že to mám nechať tak a vymývať repíkovým alebo harmančekovým čajom. Aj som a na druhý deň jej to prasklo a hojí sa jej to. Tak uvidím, či sa jej to niekde zase objaví a čo z toho bude...
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vredy, výrastky na koži

Poslaťod Whip it » Štv 24.07.2014 22:18

Tým repíkom nič nepokazíš. Verím, že je to ozaj len prechodná záležitosť a návšteva dr. ani nebude treba :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vredy, výrastky na koži

Poslaťod Vikiki22 » Pia 25.07.2014 8:17

Boli sme včera u veta na očkovaní, tak som mu to ukázala. Už sa jej to hojí, že to zatiaľ na imtpetigo nevyzerá. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vredy, výrastky na koži

Poslaťod Whip it » Pia 25.07.2014 8:37

Keď ju zaočkoval, tak jej ozaj nič nebude :no: . Asi len ide pomaly do puberty :lol: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Výrastky na labke

Poslaťod gabika111112 » Ned 10.05.2015 10:02

Zdravim,Prosim vas vedeli by ste poradit co to moze mat? pripadne ako to liecit? Ma to opuchnute a obcas odtial vyjde hnis. Nezda sa mi ze by ju to bolelo ma to uz asi ale tri tyzdne skusali sme mast framykoin ta vsak nezabera ..dakujem za kazdu radu ..
gabika111112
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Choroby