Hot Spot

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hot Spot

Poslaťod Elis » Pon 10.04.2017 9:42

pigie píše:Hydrogel som ale nepouzivala.


tak rano na dost otázek odpovědělo :angel:
hydrogel nepoužívejte :no: a uz ji to boli :ua:
ze jsem na to vůbec sahala :prd:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hot Spot

Poslaťod soletka » Pia 26.05.2017 13:33

Jedno doobedie nie som.doma a bum hot spot, rano som si nic nevsimla a uz to ma riadne rozkrabane, pod obojkom, hned som dala dolu aj foresto..ten uz ma druhykrat a zatiak ziadna reakcia.
Zatial som vycistila betadinou, co som mala trosku doma a dala satelit, len to ma tak blbo na krku, tak aby mu to nedrelo to miesto :no:
Este nejako mu mozem pomoct? Vyholit mozem az ked pride muz domov, s malym sa mi zatial
neda, chce asistovat
Ako sa tomu na buduce vyhnut? Nieco na imunitu? :nwm:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Hot Spot

Poslaťod dasken » Pia 26.05.2017 13:53

jedna znama co sa venuje homeopatii u zvierat mi vravela, ze vraj na to dobre funguje listerin - ustna voda, taka ta najslabsia staci

ja odskusane nemam , tak som len pocula :nwm:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Hot Spot

Poslaťod lucik » Pia 26.05.2017 14:29

pfú, listerin by riadne štípal, veď to je otvorená rana.. čistila by som skôr hypermangánom, prípadne detským mydlom ako betadine (hypermangán lepšie vysušuje), vysušiť dosucha (papierovou utierkou, vreckovkou, toaleťákom) a natrieť Sudokrémom. a nasadiť nejaký Betaglukán, Imunoglukán, Plerasan V + vit. C, proste posilniť imunitu.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hot Spot

Poslaťod soletka » Pia 26.05.2017 15:09

Dakujem, hypermangan aj sudocrem mam :yes:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Hot Spot

Poslaťod jakut » Uto 05.06.2018 21:28

Takže sa pripajame :ua: Megi ma hotspot. Nikdy som to doteraz ešte nevidela, nemal ziaden z nasich psov. Maly je zatial ako 2 eurovka cca. Nahodou som objavila, nechala som ju v srsti, asi rok, som ju nestrihala a dnes ju idem kupat a pozeram na bruchu nejaka polepena je. V nedelu tam nic nebolo este, sme sa cesali, vcera neviem, som mala v hlave ze ju idem kupat a odlozila som to na dnes :ua: Tak som ju okupala, vysusila a potom sme ju ostrihali uz rovno pre istotu celu a vyholili sme jej to okolo. Ma to pod cicikom, ma tam v strede nejaku ranku, normalne dierku, asi ako spendlikova hlavicka. Absolutne netusim z čoho, ako, preco :ua: Asi ju to neboli, aj ked pri Megi nikdy neviem. Davam jej na to betadine a puder sprej chynoseptan. To som nasla doma. Chodim ju prevalovat, na bok, aby na tom nelezala, ale neviem ako bude v noci :ua: Ale jej to mokva stale a z tej dierky to vyteka. :plac:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Uto 05.06.2018 21:39

To nie je hotspot, to je osina! Ak si trufas, tak ju vyber sama, ak nie, tak zajtra hned k vetovi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod jakut » Uto 05.06.2018 22:25

Preboha, toto ma ani nenapadlo :plac: pozeram teraz, ale nevidim tam nic, v tej dierke. Ako môžem byť tak blba. A chlap už spí, on ked zaspí takto.. sa mi nedari ho zobudiť. Pojde s nou rano. Len netusim kde to splasila, lebo Megi nebola mimo dvora od piatku. Teda boli sme u nasich, ale tam bola tiez len na dvore. Travnik, normalny, pokoseny, nechapem. Ani piatok to podla mna nemala kde, teda si myslim. Co ak sa to uz posunulo niekde hlboko. Ona uz mala 12, nechcem narkozu.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Uto 05.06.2018 22:43

Ja sudim len podla opisu. Hotspot nemava dierku, tam skor zlezu chlpy a cela pokozka je proste mokvava. Ak vyteka z dierky hnis a okolie je spuchnute, tak to vypada na osinu. Urcite ju vyberu, ved je malinka, ju pridrzite. Aspon teda mne psa nikdy kvoli vyberaniu osiny neuspavali, maximalne ho fixovalo viac ludi (ked sa vyberalo z ucha), ked to bolo na tele, tak som ho pridrzala aj sama.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod jakut » Uto 05.06.2018 23:10

Uvidime zajtra teda. Chlpy tam nemala, je to vo velkosti 2eurovky ako som pisala a ta dierka je priblizne v strede. Okolie dierky je take zhrubnutejsie. Neviem to opisat. Skusala so odfotit, ale nevidiet poriadne ani tu dierku. Holili sme len okolie, aby jej do toho nesli dlhe chlpy. Chuda este aj ostrihana je ako bezdomovec. Som sa s tym neparala, strojcekom som ju.
Inak pigie vdaka, ja som bola presvecena ze je to iste hotspot a nesli by sme rano. Trvalo by to minimalne do vecera mozno.
Ale nemam s tym skusenosti, hotspot som videla iba tu na obrazku a osiny si spominam, ze nejake boli, ale na labke a vybralo sa to vzdy zavcasu. Saska mala.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Str 06.06.2018 4:30

Tak drzim palce, snad vas neprezeniem zbytocne a nebude to hotspot :hi: Ale ako pocujem dierka, tak mna napada jedine, osina a tych je teraz vela.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod hisham » Str 06.06.2018 15:57

A nemoze to byt nejaky stipanec?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Hot Spot

Poslaťod jakut » Str 06.06.2018 17:03

Pigie mala si pravdu. Vytiahli, uz to ma suche a vytvorila sa chrasta. Ako tak čítam po sebe, som riadny zmätok :aaa: Ale tak spanikarila som trocha, sa učíme celý život. Teraz mi to je aj ľúto, že som ju tak narychlo ostrihala. Vyzera ako sesternica Kreachera z Pottera :ua: :heh: Nevadi, dorastie.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Str 06.06.2018 17:16

Hlavne, ze je to na dobrej ceste a osina lepsia ako hotspot, to mi ver :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 20.09.2018 12:01

Ahojte ..prosím Vás je toto hot spot? ..v sobotu som to objavila ale už chrastu nič mokvajúce ..v nedeľu som mu vyholila srsť dookola a to bola najväčšia chyba .. rozškrabával si to pri prvej príležitosti ako som sa otočila ..má to tak blbo na krku že ani golier len obviazať krk ..v pondelok sme boli na veterine a povedali nám aby sme to dezinfikovali betadinom a potierali 2 krát denne antibiotickou masťou ktorú nám dali ..lenže ide o to že je to chrasta a chcem sa opýtať je tento postup správny? pretože má to pekne suché a ja keď mu tam napatlám masť tak chrasta zmäkne a stále to isté dookola ..pondelok poobede si to rozškrabal a odvtedy ho kontrolujem a v noci je poviazaný aby si do toho nešiel ..dnes sa mu podarilo trošku škrabnúť do toho ale nie je to nič strašné ..tá chrasta zatiaľ nevyzerá v štádiu žeby sama odpadla
Prílohy
42281388_2131769763523884_805870056687796224_n.jpg
42229158_243593919657203_1982470660890296320_n.jpg
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby