Hot Spot

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hot Spot

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 15.06.2009 9:42

peruánsku mastičku som dostala aj ja, keď mi pes prekusol prst na kosť a museli mi strhnúť necht... rana sa zahojila oveľa skôr. má neskutočné účinky! odporúčal mi ju na rôzne takéto veci. ak je možnosť treba si zohnať.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Hot Spot

Poslaťod *Bady* » Uto 16.06.2009 11:17

Bady má hot-spot v lete často, hlavne, keď sa kúpe vo vode. Väčšinou to nájdem v začiatočnom štádiu, hneď to ostrihám a dám na to tetru deltu a za pár dní tam nie je nič :fizel:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Hot Spot

Poslaťod rybka » Str 17.06.2009 16:56

takže zloženie na krabičke nie je, pretože mi to namiešali, ale našla som niečo na internete podľa mňa sa to moc nebude odlišovať
http://www.vitalsupport.sk/Nechtikova_mast2.html
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Hot Spot

Poslaťod kire67 » Pia 19.06.2009 16:18

tak nam to uz prechadza tesim sa z toho velmi, pomohol nam sampon nolvasan
kire67
Snoopy
 
Príspevky: 186
Bydlisko: Trnava okolie J. Bohunic

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod aima » Štv 25.06.2009 12:12

Prosím, poraď dobrého veterinára, ja zvažujem Brno, no je to strašne ďaleko, boli sme v Martine ( je tam dermatologička), tá sa vyjadrila, že je to na dlé trate, a veru aj je. Dala mu Enrogal ( je pre ošípané a sliepky), 6 týždňov ho užíval, bol v pohode celkom do včera po týždňovom vysadení má zase pod krkom mokvajúci fľak, naozaj už neviem kam s ním ísť, kúpem ho šampónom Lactaderm, ktorý mu výborne zaberá, no treba každé tri dni opakovať, pokožka mu vylučuja zvláštnu páchnucu tekutinu a je horúci.... Neviem, by so ešte skúsila :ach:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod Akbar » Sob 27.06.2009 22:31

Moj stredoaziat mal takýto prodlém,veterinár mu dal Aureomycin violet spray.Používa sa na liečbu dermatidít,ktoré su sposobené mikroorganizmami citlivými na oxytetracyclín u hov.dobytka,ale super zaberá aj u havov.To ochorenie bolo presne také,ako na foto.Liečba zabrala nielen u mojho aziata.Zafarbí srst na modrozeleno,ale to časom zmyzne.Vyskúšaj,stojí to zato.
Akbar
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod Aris » Sob 04.07.2009 14:53

Očko má takúto ranu pod okom, predtým mal na nohe :ua: . Zakaždým sme vymývali repíkom a udržovali v suchu a behom týždna to bolo preč. Žial dostáva hlavne granule, lebo nemáme mäso, ale fakt mu tu rýchlo mizne
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod rybka » Str 15.07.2009 14:12

určite skús peruánsku masť je bez predpisu v lekárni, nám to na mokvajúce rany pomohlo na 100% a to sme už vyskúšali všeličo

nám repík 2 x dobre neurobil síce vysušil ale pod chrastou to mokvalo
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Hot Spot

Poslaťod hviezdicka » Ned 30.05.2010 17:29

aj u nas sa dnes objavila mokvajuca ranka, ma tak v priemere do 5 mm. zacalo sa to asi pred tyzdnom a pol, kedy sme mali ranku na tvari, hrali sme sa s konarom a veterinar nam to oholil a vydezinfikoval, pytala som sa ci to je urcite rana a nie ekzem, pretoze to nebolo riadne vidiet a tvarilo sa to ako infekcia. teraz som mu objavila pri papulke take male vriediky, su to skor gulicky pod kozou, este nezapalene. ma na tvaricke aj hlave zopar takych malych chrasticiek zo zlepenymi chlpmi. moze ist o zapareninu, alebo skor nejaka infekcia? dost casto mi pije vodu z mlaky, chodime po takej polnej ceste, kde sa mlaky len tak lahko nevsiaknu do pody, takze je mozne ze je v nich aj kopec sajrajtu z hnojenych poli. mam cakat ci mu to z tej papulky vymizne? alebo to mam niecim uz natierat? tie chrasticky vymyvam betadinom aj to vyholene miesto, kde bola rana.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Hot Spot

Poslaťod Dastuch » Štv 16.09.2010 22:41

ahoj..tak mojmu psovi zo dna na den objavil na papuli okruhly flak.nema tam srt a ma to hnisave.moj veterinar nie je doma,tak sa na to kukol iny,a povedal ze je to plesen,dal mi na to krem.,dnes som mu ten krem dala prvykrat,ale ako tu citam forum tak ja mam pocit ze to bude hot spot.co hovorite?
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: Hot Spot

Poslaťod aima » Pia 17.09.2010 8:45

A ako to zistil? Nám trvali výsledky na plesne 2 týždne.
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: Hot Spot

Poslaťod Dastuch » Pia 17.09.2010 11:31

pozrel sa nato :nie: :nie: :nie:
inak podla vas ked sa nesiri dalej a bude sa to cistit pravidelne,navdi ked s nim pojdem v nedelu na veterinu do ke? :ua:
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: Hot Spot

Poslaťod aima » Pia 17.09.2010 17:47

Voľným okom diagnostikoval pleseň? To je ale "macher". Čistiť to treba, no môže to byť čokoľvek. Treba zistiť, z čoho to má. Tieto havky majú genetické predpoklady na alergie....a tú masťou nezmažeš... :ua:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: Hot Spot

Poslaťod Dastuch » Sob 25.09.2010 9:59

tak boli sme v ke na veterine,prvykrat nam na to dali mast,
nechce hned antibiotika takze to lieci lokalne..podruhykrat co sme tam sli,kedze moj pes si to rozskriabal tak tam bol druhy veto,zdal sa mi lepsi,mi povedal ze radsej tie antibiotika plus ze to bude liecit aj lokane,predpisal nam recept,taze uz 2 den ma antibiotika tak sa uvidi.povedal mi,ze to bude hotspot,mame ist v pondelok na kontrolu :ua:
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: Hot Spot

Poslaťod zuzlik » Štv 18.11.2010 17:52

Ahojte, Vili ma teraz hot-spot na krku, uz tyzden liecime mastou od vetky, plus cistim fyzilogickym, ked to je nejak polepene a propolisova tinktura. Na dezinfekciu betadine.
No a uz sa mu spravila raz chrasta, lenze sme ju s vetkou dali dole na miestach, kde sla lahko, lebo pod tym to kvasilo dalej.
Len sa chcem spytat na Vase skusenosti, ako dlho trva liecba hotspotu a ako to ma vlastne vyzerat v priebehu liecby? Problem bude u nas asi aj jeho skrabanie, v tom mu samozrejme zabranujem, ale nie vzdy k nemu dobehnem tak, ze si to neposkrabe a v noci tiez neviem co robi. Ale v noci si to asi velmi neskrabe, lebo rano to zvykne mat celkom pekne.
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby