Hot Spot

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hot Spot

Poslaťod lucik » Pia 05.06.2009 17:17

ja by som do toho kremom nesla.. vyholit, drzat v suchu - cistit repikom, max. potret gelom proti svrbeniu (ktory sa vstrebe a nezanechava mastny film)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hot Spot

Poslaťod blackcat8885 » Pon 08.06.2009 22:50

bohuzial aj my mame zase Hot spot.Moja má dve miesta na tele uz zahojené a cez víkend sa jej spravilo dalsie.Mala to aj min.rok v lete a na jesen,po kúpaní.Nevedela som ze to má súvis z vlhkou srstou,mne bolo povedané ze sú to jednoznacne blchy.Dávala som je frontline aj obojok a stale sa skrabe...je to normalne ak sa skrabe aj ked nie je mokrá?Viem ze blchy tam tiez mozu hrat ulohu ale nezdá sa mi to.Pripravky proti blcham a kliestom davam pravidelne a budu dezinfikujem :ua:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Hot Spot

Poslaťod blackcat8885 » Pon 08.06.2009 22:56

lucik píše:ja by som do toho kremom nesla.. vyholit, drzat v suchu - cistit repikom, max. potret gelom proti svrbeniu (ktory sa vstrebe a nezanechava mastny film)..

mne vetka odporucala davat 3%ný peroxid a potom violeť-ale ak nie je to nic moc na svetlé psy lebo farbí psa aj ruky na fialovo no moja kedze má väcsinu srst ciernu tak to ani velmi nevidno.Osvedcilo sa mi to ked natriem hot spot tak 3-4x denne peroxidom a violeťou za 2dni je chrasta a rychlo sa zahoji.
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Uto 09.06.2009 7:25

Tak to s blchami je blbost. Viem isto, ze Hugo blchy nema, on sa dokonca vobec neskriabe. Podla mna too ma nieco spolocne s imunitou... Premnozia sa bakterie, ktore su bezne na psej kozi a vytvori to hot spot. Takze bud vonkajsie podmienky - teplo a vlhko, v druhom pripade je v tele nejaka nerovnovaha...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod mirka22 » Uto 09.06.2009 10:39

Kamaratkin labrador mal tiez hot spot,zverolekar jej nevedel povedat co to je povedal len ze je to infekcia,dal jej na to nejaku mast ale vobec nepomohla a tak som si za nu prestudovala vsetky prispevky a po par dnoch cistenia repikom a nechodenia s nim do potoka sa jeho stav rapidne zlepsuje.takze vsetkym vdaka..nie za kamosku ale jej psika :jop:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Hot Spot

Poslaťod blackcat8885 » Uto 09.06.2009 11:36

Ved prave-moja vetka psa ani nepozrela,ziadne stopy po blchach nehladala a hned ze je to je Hot spot z blch.Citila som sa trapne akokeby som sa o psa nestarala :hmm: a pritom si zije ako v bavlnke.Skôr sa mi zdá ze je to fakt to teplo a vlhko-v zime to nemá len od jari do jesene-ked je teplejsie.Na tú imunitu som dávala Plerasan no veľmi to nepomohlo,skúsim Vitaderm kapsule.
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Hot Spot

Poslaťod korra » Uto 09.06.2009 20:47

hot-spot, alebo...?

Fotky vyzeraju desivo, absolvovala som to s Atosom minuly rok v lete /vlieklo sa to 2 mesiace/.
Zacalo to len svrbenim a mokvanim /mala ranka a chrasticka/, oplachovalo sa to, ale behom 2 dni si to rozskrabal do strasnej podoby a zinfikoval do takehoto stadia:

u nas to vyzeralo asi takto: lozisko nad plecom - pred osetrenim, po vyholeni
Obrázok

lozisko na krku - po vyholeni
Obrázok

- prvotna diagnoza - zaparenina /ale nepamatam sa, ze by sa kupal a neuschol/
- druha diagnoza - alergia na blsie postipanie - blchy sme vsak nemali
- tretia diagnoza - intolerancia krmiva

- liecenie - prednison na utlmenie a biseptol....avsak po tom prednisone to bolo uplne desne...sice bol otapeny a neskrabal sa, ale tie vedlajsie ucinky... :ua: po konzultacii asi s 2 veterinarmi, som prednison postupne vysadzala /nie je mozne ho vysadit hned naraz/
- osetrovanie:

- betadin s fyziolakom - uplne rozmocit lozisko a odstranit chrasty - prestriedavala som to s ociankou rostkovovou az sme nakoniec ostali len pri nej, chrasty som "strhavala" stale, az sa rana postupne stiahla, ta ocianka potlacovala ten zapal a stahovala ranu postupne
- dlhodobo nasadeny plerasan V
- homeopatika arnica a rhus tox
- vit. E a popri prednisone B-komplex
- osetrovany promerisom

tvralo to tie dva mesiace, po asi 6 tyzdnoch uz srst dorastala. Neskor som dosla na to, ze problem bol sposobeny "sametkami", je to taky "hmyz", preziva v pode a v travnatych plochach. Larvaicky sa zivia tkanivovym mokom, rozleptavaju pokozku, samozrejme to svrbi a vysledok je ze sa pes skriabe a ranu si zinfikuje. Pri prezerani netu som nadabila na obrazky "dostipanych" deti, a tie pociatocne ranky zodpovedali presne tomu, ako to zacalo u Atosa. to co je na fotkach, je "konecne" stadium, zacina to takymi velmi drobnymi chrastickami, asi ako spendlikova hlavicka.

Samotnu ma zaskocilo ako rychle sa to dostalo az do takehoto stadia. Vlastne "cela krasa" sa objavila az po tom vyholeni.

Teraz preventivne nasadzujem plerasan na povzbudenie imunity a sledujem kazdy skrabancek.
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Hot Spot

Poslaťod MisheliQ » Uto 09.06.2009 21:08

:aaa: No takže konečne (a úplnou náhodou) viem o akú chorobu ide v našom prípade, čo sa týka Fergie. Písala som tu už niekde párkrát, že mávame problémy s kožou a že sa nám vytvoria chrastičky raz za 2 mesiace. A ako tak na tie fotky pozerám (na tú úplne prvú od Lucik) tak to presne takto aj u nás vyzerá a malá s tým znova bojuje :oo: :pac: Tak mám čo študovať...

* teraz to má na hlave, kde si to nemôže ani oblizovať, ani škrabať, chvalabohu, ale taktiež už dlhé mesiace nebola jej hlavička v styku s vodou, iba telo, a to sme boli vo Svite na jazere (neosušili sme sa, bolo to prvé naše člapkanie sa vo vode vonku, inak sme sa okúpali predtým až vtedy, čo sa nám objavil prvýkrát tento problém, a to sme ju museli okúpať dezinfekčným šampónom-cez zimu). Po vychádzke sme sa vysušili fenom...hm

Dobrý den, můj pes trpí na časté mokvavé boláky. Udělá se mu slepený flíček chlupů, který začne mokvat a hnisat, je nutné mu chlupy vystříhat a omýt čajem. Pak jedem k veterináři, který dá antibiotika cca na 10 dnů. Dosud stačil Duracef, ale při posledních obtížích bylo nutné dát silnější antibiotika (název si nepamatuji). Před 14 dny jsme doléčili jeden z těchto boláků, ale včera jsem objevila další - tentokrát i s malým klištětem. Boláky se objevují jen na krku. Vzhledem k tomu, že měl tyto boláky i přes zimu (bez klíštěte), nekoupal se ani blechy nemá - což jak jsm četla jsou nejčastější příčiny hot spotu, tak nevím, čím by mohly být způsobeny. Veterinář nám doporučil dávat vitamín C a teď jsme dostali ještě sirup Plerasan na posílení imunity. Můžete mi poradit o jaký problém se může jednat a jak tomu předcházet? Jaké lze udělat ještě vyšetření, kromě krve, která nic neukázala? Existuje ještě jiný způsob léčby? Nechci do něj cpát antibiotika každý měsíc.

Presne takto nejak je to aj u nás...
a odpoveď na to bola:
Dobrý den,
problémy s výskytem mokvavých lézí můžou souviset s řadou onemocnění. Pokud se vyskytují jenom na krku, je potřeba vyloučit možnou iritaci z obojku či souvislost se zánětem zvukovodu. Výskyt parazitů pouhým okem občas nelze jednoznačně posoudit, určitě doporučuji naaplikovat Spot On kapku např. Frontline či ProMeris a vyloučit parazitární invazi, která může být přítomná i v zimním období. Dále přicházejí v úvahu primárně kvasinková či plísňová onemocnění, ty je také potřeba vyšetřením vyloučit. Co se týče alergií, nevím přesně jaký odběr krve byl proveden, ale jednoznačně nejprůkaznější co se týče alergií, je vyšetření

Obojok doka nenosí, Frontline na klišete/blchy už má, dali sme jej to aj v novembri a potom sme to podľa potreby opakovali... :nwm:
čo je hot-spot
hot spot neboli pyotraumatická dermatitida je zánět kůže, který může být vyvolaný štípnutím, škrábnutím, atd. Nejčastěji v důsledku svědění si pes dané místo rozškrábe. Také se tímto názvem označuje mokvání kůže způsobené zapařením kůže po koupání v horkých letních dnech. Někdy postačí srst nad tím místem vystříhat a použít antibakteriální šampon, jindy jsou zapotřebí antibiotika minimálně na týden. Přenosné toto onemocnění není.

http://209.85.129.132/search?q=cache:51 ... clnk&gl=cz
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Hot Spot

Poslaťod rybka » Str 10.06.2009 19:07

tak my teraz vyzeráme presne tak ako je to ta tých fotkách (bernský salaš.) , dokonaca musíme papať aj antibiotiká :plac:
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Hot Spot

Poslaťod verca » Str 10.06.2009 19:29

Presne taketo nieco mala aj moja cucina a nevedeli sme ze z coho ale asi pravdepodobne zacalo od blchy a ked som ju odblsovala tak som zrejme zle zmila sampon lebo pouzivam penovy DIFUSIL alebo ako ale musim vymysliet nejaky iny sampon tento jej nerobi dobre ma zacervevanu kozu na brusku a skrabe sa :ach: Poradite aky sampon proti blcham je najlepsi ? Ale skusali sme aj tu pipetu FRONTLINE ale nevielm nejako tomu neverim ze sa to da na jeden kusok tela a vsetky blchy to vykinozi. :nwm:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Re: Hot Spot

Poslaťod korra » Str 10.06.2009 21:07

presne, hot-spot je len dosledok "niecoho" :ua:

rybka, a ako osetrujete kozu? chce to susit a strhavat tie chrasty, lebo pod tymi chrastami to "kvasi"...pamatam sa, ako to slo Atosovi, miestami dost hlboko, na tej ploche to mal ako "mesacnu krajinu", sama diera, bala som sa, ci vobec sa to zahoji bez nejakych nasledkov a zarastie mu to.. :plac: nastastie sa to naozaj pekne vyhojilo, netrufam si povedat, co z toho vsetkeho zabralo, alebo to zaberalo vsetko dokopy, ale srst dorastla do plnej dlzky, dokonca aj cast vyholenej naprsenky, co ma najdlhsie.

ATB sa odporuca nasadit skutocne ked je ta infekcia rozsiahla, ale zvolila by som aj doplnky (imunita, podpora hojenia koze a pod.), niekedy treba skusat, co na ktoreho zaberie, a samozrejme snazit sa odstranit pricinu hot-spotu, ak je teda znama...drzim palce aj labky
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Hot Spot

Poslaťod rybka » Štv 11.06.2009 19:55

no my momentálne okrem tých antibiotík varíme každý deň kamilky a čistíme, najprv sme čistili repíkom ale ten hneď sušil a tvoril chrasty a pod nimi bol hnis. naopak kamilky čistia ale nejaká extrémna chrasta sa netvorí a je to oveľa lepšie. ja som tiež Vetovi povedala, že tie antibiotika mu nechcem dávať ale on mi povedl, že je to nutné, pretože to má naozaj veľké a neprejde to. Toto je náš prvý veľký hot spot a dúfam, že posledný. Korra môžem sa opýtať odkiaľ si, pretože diagnostikovanie tvojho psíka je presne ako u nášho maxa. Rada by som vedela či to nie je náš bývalý veterinár.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Hot Spot

Poslaťod korra » Sob 13.06.2009 22:27

rybka, skus ten harmancek vymenit za ocianku rostkovovu, potlacuje zapal a susi postupne, harmancek je fajn, ale niekedy moze posobit po dlhsej dobe drazdivo.

Co sa tyka diagnostiky - tych vetov sme obehli fakt niekolko, najlepsie sa osvedcil MVDr. Cech /BA/. U neho sme zacali s homeopatickou liecbou, ktoru sme tahali do uplneho konca + ocianka, vit. B, vit. E, pantenol, plerasan....este som zabudla napisat, ked sa uz tie najvacsie rany stiahli, kupavala som Atosa vo Vetriderme /nakolko pocas hot-spotu, mal celkovo zly stav koze/. Obden postihnute miesta lokalne. Ale to uz ked boli tie rany povrchove a zarastali. "Celeho" som ho kupavala 1x do tyzdna (dost zaber teda ale pomohlo). A plus ten promeris a difusil a snazila som sa ho nenechavat na travniku (to skrz tych potvor hmyzovych).

Inak pred tyzdnom to zacalo aj u kamoskinej bernacky, zacalo to na hrudi, nastastie jej zacala akutne plznut, takze ta rana "dychala", nemala tam vela srsti, hned si to vsimla na tej kozi. Zacala tiez podavat plerasan, biotin a chvilu to mazala na odporucenie veta Prurivetom /aby potlacili svrbenie/ a pekne sa to hoji. Ked sa to podchyti hned na zaciatku, resp. si to pesan rychlo "nerozkatuje", tak sa to da zvladnut relativne lahko.
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Hot Spot

Poslaťod rybka » Pon 15.06.2009 7:54

dik za radu. inač ja som objavila super mastičku. bola som v lekárni a lekárničke som porozprávala, že čo havina trápi. max si totiž to zo štvrtku na piatok úplne zlýzal chrastu a mal to zas začervenané + hnis. takže pani mi dala takzvane peruánsku masť, dnes ráno max nemal absolútne ani červené ani hnis a skoro normálnu bielu pokožku, skoro mi oči vypadli :oo: . Je na báze vazelíny, pýtala som sa jej či sa to môže dávať na mokvajúce rany, pretože som tom moc neverila ale fakt ma to prekvapilo ako to zabralo.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Hot Spot

Poslaťod korra » Pon 15.06.2009 9:35

to fakt? to je dobre vediet, kazdy typ sa hodi do foroty, ake to ma zlozenie?
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby