Hot Spot

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hot Spot

Poslaťod hisham » Str 24.08.2016 19:46

Je toto hotspot? Hakuovi uplne vypadala srst na lici, je to velke asi ako dvojeurovka. Ma to zacervenane, ale suche.

Obrázok
Obrázok
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Str 24.08.2016 19:56

Hisham, myslím si, že to není hotík (je to jen má domněnka podle foto a podle toho, co píšeš).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod kikal » Str 24.08.2016 20:10

Ak to bude mokvat, toto na to ozaj nevypada...
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Str 24.08.2016 20:12

Chod na zoskrab, toto skor vypada na kvasinky alebo plesen :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod hisham » Str 24.08.2016 20:37

Vdaka baby. Kvasinky alebo plesen? Fiha, ako sa toto stane? Nemam skusenosti so ziadnymi koznymi problemami u psov.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Hot Spot

Poslaťod Pani Novakova » Sob 27.08.2016 17:21

Ahojte,

tak my prvykrat asi zazivame hotspot.. muz s pesoskou sa dnes vratili z rybacky (ano Tuva sa kupala v rieke a aj zmokli, potom dlhsia cesta autom) a ako sa vitame pozeram a cely krk zhora tam kde byva obojok mokvavy.. podla googlenia to vyzera na hotspot.. zijeme v norsku takze pripravky co sa tu spominaju v teme tu asi nezozeniem takze sa chcem opytat ci nemate nejake domace rady co na to, citala som ze vyholit (normalne muzovou masinkou zeby som to??), vyplachnut (ze aj repikom a ten zrovna aj mam doma takze super) a vydezinfikovat - hmm, ale cim?
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Hot Spot

Poslaťod Pani Novakova » Sob 27.08.2016 17:28

a este tak premyslam, tym ze sa to ma vyholit a vycistit - napriklad tym repikom - neurobim jej to len horsie tym ze to zase namocim?

a ked jej to budem holit masinkou, nezanesie sa tam infekcia? bolestive? nie je to lepsie vystrihat?
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Hot Spot

Poslaťod Nisus » Sob 27.08.2016 17:36

Chcelo by to fotku. Môj Dado mal pár krát hotspot, ale nikdy to nedošlo do nejakých mega hnusných hnisavých štádií. On mal také iné, napr. na predhrudí veľa veľa takých červených bodiek, ktoré neskôr sa premenili na chrastičky. A vždy som mu to najprv vystrihala a potom som to vyholila.
A repíkom čistím tak, že zarobím ho, namočila som do toho tie gázové štvorčeky (nie vatové tampóny, aby tam neostali tie ,,vlasy"), hojne mu to potrela a potom čistými štvorčekami vysušila. Ale neskôr som zistila, že mi celkom slušne na to zaberá hypermangán (dezinfekcia a vysušenie v jednom), takže fičíme na tom.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Hot Spot

Poslaťod Pani Novakova » Sob 27.08.2016 18:13

tak sme jej to zatial aspon vystrihali a luhujem repik, uf ale az teraz ako sme to ostrihali vidim, ze to vyzera ozaj zle, masinkou nam to moc neslo, asi ju to bolelo sa dost mykala..
Prílohy
hotspot tuva.jpg
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Hot Spot

Poslaťod Nisus » Sob 27.08.2016 18:20

Fu, no vyzerá to riadne. Aj keď žiadny strach, videla som už aj horšie. V každom prípade treba to vyholiť až pokiaľ nenatrafíš na prirodzenú farbu kože (u môjho svetloružová). Skús nejak zabojovať a vyholiť to strojčekom naozaj dôsledne, nemali by tam byť chlpy (kvôli podráždeniu). Najprv to vydezinfikuj nariedeným betadinom (také tam máte?) a potom tým repíkom. To je taká prvá pomoc. Ak sa to ale veľmi rozšíri, treba ísť na ATB :ua:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Hot Spot

Poslaťod Pani Novakova » Sob 27.08.2016 19:17

Betadin tu nemame, ale zajtra skocim nieco dezinfekcne kupit.. inak ako jej to zacalo schnut po ostrihani ma to citlivejsie, nechce si dat na to uz ani siahnut.. sme jej to mali poriadne ostrihat na 1.x (mala toho dost po case tak sme si povedali, ze si dame pauzu a ked sa vyluhuje repik budeme pokracovat a teraz uz uplna panika a ani sa jej dotknut).. ach joo :ua:
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Hot Spot

Poslaťod Nisus » Sob 27.08.2016 21:19

Tak potom jedine skočiť na veterinu a tam si s ňou poradia, prípadne zhodnotia, či ne/treba ATB.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Hot Spot

Poslaťod kikal » Pon 29.08.2016 19:25

ahoj Pani Novakova. zrejme asi pôjde o hot sot. naša jednorazová skúsenosť - náš labík to mal donedávna a repík vôbec nepomáhal. mokvalo stále..až ATB a to dokonca ani nie tablety, ale napokon zabralo lokálne ATB - pripojím foto spreja. Ak nezoženieš toto, tak si vygoogli aké zloženie má a zožen si niečo podobné. Inak nášmu hafáčovi sa to hojilo takmer 2mesiace. To holenie strojkom je dôležité, kľudne aj partnerovým - aj my sme ho použili. Najprv sa mykal (1.krát mu holil vetoš), potom si na to zvykol,keď sme doma holili my/opakovane, keď chlpy dorastali./ Držím palce a pozor na prípadné škrabanie, nám limec k dohojeniu pomohol, lebo on si to neraz aj rozškrábal. Skoré uzdravenie!" :)
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: Hot Spot

Poslaťod kikal » Pon 29.08.2016 19:28

sprej ALPHA DERM PLUS

odporučila mi ho kamoška, kt. s ním má skúsenosti opakované a ja potrvrdzujem,že zaberá.
Prílohy
sprej alpha derm plus.jpg
sprej ALPHA DERM PLUS
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: Hot Spot

Poslaťod ivik ivikovský » Uto 20.09.2016 9:12

Moja vlčiačka mala hot spot a nebola som u veterinára ale googlila som a našla som si čo to je . Veľa ľudí píše, že sa to často veľmi dlho hojí, ale ja som ako začínajúca bylinkárka natrhala skorocel ani nie kopijovitý ale obyčajný, trochu aloe, čo mi rastie v črepníku doma na okne, pomixovala, pridala trochu olivového oleja a nacapkala jej to na ranu nič viac a o 2dni mala rany krásne zahojené :no:
ivik ivikovský
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby