Hot Spot

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hot Spot

Poslaťod Rauke » Štv 31.07.2008 12:09

ano to je uplne normalne, to su normalne pigmentove flaky, hoci ma na nich svetlu srst. my ked sme pred vysetrenim vyholili hrudnik bernardinovi, tak sme tiez boli prekvapeni kolko tam tych flakov ma. a ma na nich bielu srst.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Hot Spot

Poslaťod Angel_a » Štv 31.07.2008 12:27

Chvalabohu už som si myslela že plesnivie :pac: ...A kúpila som si Jonathan ošetrujúci šampon proti ekzémom a plesniam už som ho parkrát použila myslím že mu to trochu zmierni a ukľudní tu kožu...ale nutnosťou bude ten golier...bude ma síce chvíľu nenávidieť ale aspoň sa vylieči...dúfam... :plac: ...je mi tak ľúto :plac: Radšej by som to mala ja než on...
Labrador 4ever
Za peniaze si môžeš kúpiť celkom dobrého psa, ale zavrtenie jeho chvosta si nekúpiš.
Angel_a
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: PD

Re: Hot Spot

Poslaťod Whip it » Pia 08.08.2008 16:05

Ešte doplním unicorna. Najčastejšia príčina uhryznutie blchou, predispozíciu majú psy s hustejšou podsadou a postihnuté miesto sa vymýva roztokom s adstrigenčným účinkom :no: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Hot Spot

Poslaťod Angel_a » Ned 10.08.2008 12:59

No som šťastná:) konečne mu to zmizlo a to sme neboli ani u vetoša...dávala som mu na to Betadine a Repík a zmizlo mu to už to má čisté a rastie mu tam aj srsť... :aaa: ...a vyzerá to že v najbližšej dobe nebude mať žiadny hot-spot pokožku má peknú... :joint:
Labrador 4ever
Za peniaze si môžeš kúpiť celkom dobrého psa, ale zavrtenie jeho chvosta si nekúpiš.
Angel_a
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: PD

Mokvajúca rana

Poslaťod barik&bounty » Pia 23.01.2009 22:29

Ahojte.
Dnes som mojej goldenke našla mokvajúci fľak na chrbáte. Pred týždňom som ju kúpala. Môže to byť tým? Rana je otvorená ale zdá sa že ju nebolí. Snažila som sa jej ju vyčistiť alkoholom a vôbec sa nemykala. Dala som jej na to ranu som jej zakryla bo si ju stále chce vykusovať. Chcem sa spýtať akým spôsobom jej ranu mám vyčistiť alebo čo s tým treba urobiť? Ďakujem...
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod wasaabi » Pia 23.01.2009 22:45

na tvojom mieste by som behla k veterinarovi. Mokva je rana,tym ze je ju zakryjes,aby si ju nevylizovala-nehryzla,tak to je horsie,lebo to len rana bude viac mokvat :ua: a akým alkoholom si jej to potierala? ja by som sa bala,aby som to este nezhorsila...
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod corina » Pia 23.01.2009 22:51

Ziadne potieranie alkoholom, radsej na to nedaj nic, najlepsie bude urcite ist za vetom, aby sa na to pozrel. Tazko je hodnotit to iba tak podla pismenok. Je na rane hnis? Je to este na inych miestach? Je v tam vypadana srst? Moze sa jednat aj o kozne ochorenie. Ale to sa zistuje na zaklade vysetreni. Mozno je to iba reakcia na sampon co si pisala, ale skor sa mi to nepozdava. Ak by to bola reakcia na to, bolo by to cervene a nemyslim si ze by sa to otvorilo. Jedine ak by tam mala ranu uz predtym, ty si si ju nevsimla a sampon ju viac rozdrazdil. Kazdopadne veto to isti, ale cim skor aby sa to nerozsirilo, pokial ide o bakterialne alebo ine ochorenie. Vela stastia. PS:Zatial skus obmedzit styk s inymi psikmi a podavaj Imunoglukan, alebo vit. E.
corina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Kosice

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod corina » Pia 23.01.2009 23:07

Moze ist taktiez o bakterialnu alebo kvasinkovu infekciu - folikulitida. Postihuje hlavne kratkosrste plemena psov, ale medzi psikov ktori byvaju postihnuti tymto ochorenim patri aj Golden Retriever. Infekcia napada chlpove vacky.
corina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Kosice

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod Ema 012 » Ned 25.01.2009 0:53

Ak si to hafan často olizuje tak si ranu mohol sposobyť aj sám. Alergia na šampon je najpravdepodobnejšia. Predtým tam nemusel mať nič no po šampone ho to može svrbiť tak si to hriže a olizuje. Aj moj hafan je alergický, Na zahojenie používam septonex zásyp to ranu vysuší a treba strážoť aby si to neolizoval.
Myslým že to može byť alergia ale može to byť aj iné. Nedalo by sa to odfotit? :ahoj:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod lucik » Ned 25.01.2009 6:47

goldeni maju casto hot spoty - zapareniny.. hoci sa to vyskytuje najma v okoli tvare, ja by som to tipovala nan.. ja by som umyvala repikom a vzdy vysusila dosucha a treba zabranit psovi olizovat si to.. samoska ist vetovi a ak sa to potvrdi, pravdepodobne to budes musiet vystrihat (to miesto), udrziavat v suchu a iba cistit niecim.. pozri v teme Zlaty retriever, alebo si vyhladaj hotspot (alebo oddelene tie slova)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod KlAuDiA:-) » Str 28.01.2009 15:39

podla mna by mozno pomohol harmanncekovy caj.potriet.ale nie som si ista.no nemalo by to zaskodit. :otaznik:
PES JE TO NAJKRAJŠIE STVORENIE A ZÁROVEŇ NAJLEPŠÍ PRIATEĽ ČLOVEKA!
KlAuDiA:-)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod barik&bounty » Str 28.01.2009 23:18

No pravdepodobne to mala iba zaškrabnuté lebo už jej to zmyzlo...
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 19.02.2009 13:57

Môj hafan už viac krát chytil zápal kože a presne ako opisuješ...vždy sa mu to vyhodilo niekde na hlave...raz pri papuľke a raz tak na krku...ale nielen mokvalo mu to ale aj hnis išiel...tak sme zbehli ku vetosovi a vznikol z toho zápal kože a asi preto lebo môj krpec ked bol menší tak mal vo zvyku jesť výkali...bola som nešťastná lebo som ho to nevedela odnaučiť...bol to moment ked som sa otočila a už chrúmal :pac: ...a asi to vzniklo preto lebo zjedol výkal nejakého psa ktorý mal v tele nejaké parazity...chytil to asi 2-3 krát...ale musím poklopať už sa toho zlozvyku odnaučil :jupi:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Mokvajúca rana

Poslaťod Draco » Uto 31.03.2009 1:54

No moja jedna psica bullmastiffa to mavala tiez, bolo to chronicke - 3x do roka, dal som robit stery - parazitologiu a krv, nikde nic, takze co? Najprv antibiotika, da zvelolekar a netreba len psie, oni maju prevodniky, takze ku kazdemu zvieraciemu vedia najst alternativu, u nas zabral a to uzasne Ciprinol 500mg, pokial to nie je zdierac, ale dobry doktor, tak to urcite rad spravi. Potom spravne zradlo, nejake pre alergikov, pokial je to alergia po mesiaci detoxu a cisteho davkovania antialergickym zradlom sa objavia zarucene vysledky, nemusi ist pritom o predrazene granule, nam super zabrali napr. Dog Club Sun, ale je ich mnoho, dobre su samozrejme aj ine, vtip je v tom, ze v nich nebyvaju bezne v obyc. granuliach sa vyskytujuce suroviny, tie nase boli z tresky. Dolezita je tiez prevencia pred parazitmi - klieste, blchy, atd, v ziadnom pripade nie antiparazitalne obojky, tie alergikov drazdia este viac a mozu byt aj s parazitmi paradoxne spustacmi. Dalsia vec je aj nosenie obojkov, my sme presli na kovovu retiazku. Dnes sa mi este dostal do ruky letak na zaujimavy pripravok Cevaderm gel, ja to urcite skusim, pretoze to zastavuje problemy hned v zaciatkoch, ked sa to objavi a zacne to svrbiet, udajne to ma uspesnost - v klinickych studiach, no uvidime. V ziadnom pripade netreba pocuvat zvelolekara, ze je to beh na dlhe trate, v takom pripade to nie je doktor, ale hostapler, na vsetko existuje liek, v takom pripade treba prec od takeho Vetosa, ja o tom nieco viem, ja som toho praveho Veta nasiel az po cca 10ich a aj ked je to dalej od domova, hoci ich mam na okoli niekolko, oplati sa mi chodit tam, pretoze dobry vetos je na nezaplatenie, takze mnoho zdaru vsetkym v ich boji, Miso.
Draco
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Hot Spot

Poslaťod rybka » Štv 16.04.2009 15:52

Na fórum chodím už 3/4 roka ale až dnes som na toto naďabila. Je to ako by som práve vyhrala milón. boli sme u 3 veterinároch ani jeden nám nevedel povedať čo to je. a teraz keď som si prečítala toto tak to na nášho fundláka sedí ako riť na šerbel. kožný problém máme iba v teplých mesiacoch keď chodí do vody a vtedy sa škriabe ako besný. dufam, že tie krémy kúpim aj v lekárni.

P.S. unicorm jedno veľké dík :jop:
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby