Hot Spot

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Pia 14.06.2019 13:49

Ten pristup vzduchu k tej rane je velmi dolezity + ak to zmanazujes OK, ja som davala tiez chlpy do gumicky, ale nie vzdy sa dalo. Proste cim menej sa do rany dostane, tym lahsie sa hoji. A uz je teda dost velka.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Uto 18.06.2019 7:28

Vavrena, ako sa vam dari? Stiahlo sa to?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod kellee » Pia 21.06.2019 12:37

tak sa pridavam aj ja :plac:
Prílohy
IMG_20190619_143249525_HDR.jpg
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 12:57

kellee - a to ktory? :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod vavrena » Pia 21.06.2019 15:46

Ja dám náš update- Po dvoch naozaj veľmi intenzívnych dňoch, kedy som omývala hotspot betadinom a aloe vera a sušila fénom alebo ventilátorom hádam každé dve hodiny, a okolité chlpy som gumičkovala, aby sa nelepili, nastal deň tretí, kedy bol hotspot úplne suchý a tvorila sa chrasta. Čo znamená pre psa, že si ho musí rozškriabať, že :ach: . Šokujúce fakt je, že za pár hodín môže to miesto vyzerať oveľa lepšie, ale aj oveľa horšie. My sme mali takú sobotu, ráno to vyzeralo super, že schne, krátko poobede som si vlasy trhala, že som nešla k vetovi po ATB, mokvalo, poškriabané bolo, rozšírené podráždené miesto dole pod papuľu a hore až nad výšku papule, ale nie také zlé, žeby potrebovalo okamžite holiť, a chlpy zachránil naozaj ten vzduch a betadin. Bolestivé bolo to odstraňovanie zaschnutých mokvavých miest - strupy. Nakoniec ATB nebolo treba. Prvú vytvorenú chrastu na 4. deň som odmäkčila, bála som sa, čo je pod ňou, ďalšiu vytvorenú už nie. Teraz má Robin už len chrastu a okolo nej je pekná, bledá pokožka. tie rozšírenia hotspotu sa zahojili úplne. Pacnem mu na to raz za deň aloe vera a postavím ho nad ventilátor, aby to uschlo. Fén prestal znášať asi po piatom sušení.
Musím povedať, že tie dva dni s intenzívnym ošetrovaním a sušením zabrali najviac. Ale teda obetovala som tomu víkend, lebo každé sušenie nad ventilátorom trvalo asi 20 minút, plus odgumičkovanie a znova gumičkovanie okolitých chlpov, ale evidentne to zaberalo. A s tým ventilátorom on problém našťastie nemal. Rád sa nakŕmil, zatiaľ čo mu fúkalo na krk...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Hot Spot

Poslaťod kellee » Pia 21.06.2019 16:49

pigie píše:kellee - a to ktory? :ua:


Alex, na chrbte kus od chvosta. Az dva krat sme boli na krpacove.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Pon 23.10.2023 21:12

Lyo mal hotspot. Uz to ma par dni zaschnute, ale…. X tych hotspotov som videla a osetrovala, ale taka chrasta aka sa mu teraz vytvorila, nema obdoby. Je asi 1cm hruba. Neviem co s tym. Popraskala. Tiekla z toho krv, z prasklin. Neviem co s tym… Velmi ho to drazdi. Rozlizal by to, keby mohol. Vobec sa mi to nesprava ako hotspotova chrasta :ua: velmi je to hrube :ua: a ani skraja to nie je vyhojene. Tecie spod toho krv, ked som sa snazila trosku skraja odcelit, ze ci sa to hoji.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod clupko » Pon 23.10.2023 21:44

nemam skusenost s hotspotom, tak neviem ci ok - ale na zle sa hojace rany u nas velmi dobre zaberal sprej vetericyn
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Pon 23.10.2023 23:21

Cez tu chrastu to podla mna nema zmysel :plac: ono logicky je to uz chrasta, cize vyhojovaci proces zacal. Ale vdaka tej hrubke postupuje nejak divne :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod straka17 » Pia 27.10.2023 9:57

pigie píše:Lyo mal hotspot. Uz to ma par dni zaschnute, ale…. X tych hotspotov som videla a osetrovala, ale taka chrasta aka sa mu teraz vytvorila, nema obdoby. Je asi 1cm hruba. Neviem co s tym. Popraskala. Tiekla z toho krv, z prasklin. Neviem co s tym… Velmi ho to drazdi. Rozlizal by to, keby mohol. Vobec sa mi to nesprava ako hotspotova chrasta :ua: velmi je to hrube :ua: a ani skraja to nie je vyhojene. Tecie spod toho krv, ked som sa snazila trosku skraja odcelit, ze ci sa to hoji.


Neviem či to je ešte aktuálne, toto je adept na vlhké hojenie. Najjednoduchší bude med, prípadne hydrogel, akutol to napr. vyrába. Alebo obyč hemagel. Namazať, zaviazať.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Sob 28.10.2023 3:14

Dik, aj som rozmyslala, ze cim mu tu ranu zvlhcit, ale nabuduce mu to asi rovno napatlem medom, hlavne, ked planujem byt mimo domu cely den. Uz sa mu to zahojilo chvalabohu, aj ked to rozhodne nevypadalo pekne. Na nieco je alergicky. Ked sa toto stane, zvycajne je to po polke septembra. Neviem zistit co to je :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod Elis » Sob 28.10.2023 7:26

pigie píše:zvycajne je to po polke septembra


letos je vsechno posunute
a v tomhle obdobi prvni, co me napadne jsou - sametky
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Sob 28.10.2023 8:01

sametky to nie su podla mna, on sa neskrabal a ani neskrabe nejak inak ako zvycajne, podla mna to je nejaka burina, podozrievam palinu. Sa mu spravil dalsi mensi hned pod nim, sa toho satelitu nezbavi mam pocit. Budem musiet ist na vylet, ci chcem alebo nechcem. ked sme cely den niekde, tak nelezi jak zdechlina a sa mu to vetra a aj na to zabudne a vobec to nelize. Ked sme doma, tak na tom boku to este aj zalahne , nehovoriac, ze limec musi mat furt, lebo co len 10s je bez neho medzi zranim alebo vencenim, tak mam v tom papulu a jemu staci aj 10s, aby na tom popracoval tak, ze to zhorsi o 100%. Zlaty dobry Hugo v tomto. Ten hotspoty nechaval na pokoji. Co som povedala, ze nie, tak toho sa nedotkol :heh: Tento sa chova tak klasicky :prd:

Inak, keby to boli sametky, nebol by dostipany? On ma inak kozu vsade peknu, cistu. Som ho kefovala 2 dni dozadu. Furt plzne, si myslim, zeby som si vsimla niecoho podozriveho... Daju sa sametky vyfukat fukerom popripade? Ci co s nimi? Ma Simparicu, ale ta asi na ne nefachci.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Sob 28.10.2023 8:17

A k tomuto este. Rozobral mi golier. Rano som ho nasla, cosi mu podivne plieskalo, ked siel. Tak idem pozriet, ze co to za zvuk a on ten plastovy pasik, co drzi ten golier pokope vytiahol... Takze vlastne nedrzal, drzala ho len gaza okolo krku. jak sa mu to podarilo netusim :haha: Ale zjavne ho to zaujalo viac ako ten hotspot, lebo ten nechal tak :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod straka17 » Ned 29.10.2023 15:40

Ataxxa pipeta by mala odpudzovať
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby