Anglicky buldog-tretie viecko

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod palod » Ned 02.08.2020 15:09

Prosim o radu: moj Anglicky buldog (2,5rokov) ma problemy s tretim vieckom. Ma stale zapalene oci. Vet doporucil chirurgicky zakrok. Viete mi doporucit nejakeho skuseneho oftalmologa? Bratislava, ale pridem kam bude treba.Dakujem
palod
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod Buchťa » Ned 02.08.2020 22:19

palod píše:Prosim o radu: moj Anglicky buldog (2,5rokov) ma problemy s tretim vieckom. Ma stale zapalene oci. Vet doporucil chirurgicky zakrok. Viete mi doporucit nejakeho skuseneho oftalmologa? Bratislava, ale pridem kam bude treba.Dakujem


Nevím, odkuď jste. Buď doktorka Trbolová - Košice nebo Brno - dr. Trnková. Ta je považována, s dr. Beránkem a dr. Gbelcem za oftal. špičku v ČR, je fakt dobrá a ceny má, oproti BA a okolí třetinové. Nedělá nic jiného, než oči.
Vlastní zkušenost, s více psy. To, co mi oft. v BA dokašlal, ona drobci oko zachránila, takže již jezdím jen k ní několik let (dříve z HU, teď se SR). Jak se svým psem,taks dočaskami.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod palod » Uto 04.08.2020 18:41

Dakujem za radu, dam na vas. Som z BA a tiez som pocul ze je to tam rizikove.
palod
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod Banshee » Str 05.08.2020 14:41

S ocami (a aj gastro problemami) chodime k MVDr. Fagovi do Trnavy, mam s nim len dobre skusenosti. Sice s nim neradno zacinat politicke temy (je dost svojsky), ale je to inak ozaj skvely doktor, ochotny, mily a rozumie tomu, co robi.
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 193

Re: Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod straka17 » Str 05.08.2020 15:27

Tiež odporúčam Fagu, na praxi sme riešili až vylomené tretie viečka u dog, viac-menej som problém nemala :jop:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod Buchťa » Str 05.08.2020 16:22

Děvčata, nechci vám protiřečit - ano, pan dr. Faga dělá i oči, kromě jiného.
Taky jsem byla s jednou dočaskou se třetím víčkem u našich vetú v BA, ani do Trnavy jsem nejela.
K paní doktorce již jezdím 3 roky a fakt je tam naprostá profesionalita. Objednává si na určitou hodinu, nevykonává vúbec žádné jiné zákroky, kromě očí, je pro případnou pomoc, radu na telefónu nebo emailu, po operaci mohu býti u svého psa, když se probouzí v místnosti vedle operačky atd... Fakt jsem spokojena naprosto s jejím přístupem a nemyslím si o sobě, že jsem nenáročná ...

Offtopic: V BA jsem u toho lékaře absolvovala vstupní vyšetření, za které zaplatila 60€, byla stanovena špatná diagnóza :hmm: .
Brno mě z HU, včetně kompletního vstupního vyšetření a kapek nestálo ani tolik. Jen jsem předtím byla líná jet až do Brna, takže těch 60€ v BA byly naprosto vyhozené peníze :ua: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod Banshee » Str 05.08.2020 20:24

Buchta, s Fagom mas nejake zle skusenosti?
Ja si ho osobne velmi vazim, povodne robil len oci, teraz robi uz kadeco. Ale to jeho zanietenie je uzasne. Vela mojim psikom pomohol, tiez si vazim, ze sa nepusta bezhlavo do vsetkeho, ale ked treba, odosle pripad k Berankovi. Verim, ze doktorka Trbolova sa uz vypracovala, ja si ju pamatam este pred 15 rokmi, vtedy s nou mali ludia rozporuplne skusenosti. Je to ale davno, takze je momentalne profesne uz urcite niekde inde a som rada, ze to islo dobrym smerom, to je super.
O ocnych doktoroch v BA nemam info ani skusenosti, celkovo najst dobreho veterinara chce niekedy nadludske sily.

Offtopic: V CR nam jeden oficialny posudzovatel dedicnych ocnych vad raz poskodil krycieho psa, ked mu diagnostikoval nespravne PRA. Nasledne sa zistilo, ze pes nic nema, posudzovali to traja: Faga, Dr. Linek v Nemecku a aj Beranek v CR. Dotycny posudzovatel tam videl nieco, co nevedel, co je (bol to stav po zapale) a usudil, ze to je PRA. So psom sa to samozrejme uz vlieklo. Odvtedy si davam sakra pozor, kam so psom idem, v CR je to Beranek a v SR Faga.
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 193

Re: Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod straka17 » Štv 06.08.2020 9:48

Z toho čo som videla "zo zákulisia" nemám problém s Fagom a zverila by som mu čokolvek, čo sa týka orgánov hlavy. Absolútne ma fascinovalo, keď sa nevedel dostať k zvukovodu normálne, cez ušnicu a vymyslel si vstup niekade spod čeľuste cez nejaký miniatúrny otvor, ktorý som ledva našla na lebke - áno, má tam psiu lebku ako (ne)živý model. Tam je jednoducho vidno, že zanietenie pre túto oblasť má. Isté muchy čo sa týka iných doktorov na klinike som videla a k nim by som proste nešla. Sú tak trochu kasička, povedala by som. Odborní, ale kasička :smile:
Ale čo sa týka priamo Fagu tak s ním ako odborníkom problém nemám (v zásade ani ako s človekom, len je trochu svojský). Zákrok urobil fakt kvalitne. Stála som pri ňom priamo na operačke (a to aj počas komplikácií, kedy sa jednoducho musel vynájsť) a jediné, čo mi vadilo bolo časté dopichovanie pacientov počas anestézie, aby sa udržala jej hĺbka. Viem čo používali a netuším, či existuje na trhu niečo účinnejšie a hlavne ako to vychádza ekonomicky. Každopádne ide o prípravok, ktorý možno bezpečne predávkovať až 10x (u psov).
Majitelom sa volalo prakticky hneď ako sa pes premiestnil z operačky do klietky, na prebúdzaní príp. kapačkách bol majiteľ spolu so psom, vždy sa našlo nejaké tiché diskrétne miesto.
Čím sa nesnažím nikoho od ničoho odhovoriť alebo natiahnuť do nejakej ordinácie, len posúvam svoju info z čias, keď som tam praxovala
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Anglicky buldog-tretie viecko

Poslaťod Buchťa » Štv 06.08.2020 14:21

Banshee, ne nemám. Vím o něm, ale nikdy jsem tam nebyla. Jezdí k němu kamarádka, co dočaskuje pro ZK a jiné, v nutných případech.
Jinak nevím, jestli jsme se správně pochopily, nikdy jsem u dr. Trbolové nebyla, na Košice mám svúj vlastní názor .....
Jezdím k dr. Trnkové do Brna. Ona se vypracovala pod vedením dr. Beránka, kdysi pracovala u něj, zkoušky na oft. specializaci dělali v jednom roce.
Sehnala jsem si na ni recenze, jen se mi nechtělo cestovat z HU až do Brna ... :ach: . Jen po té zkušenosti v BA, jsem ji hned kontaktovala, poslala fotky, objednala se a mastila k ní. Nikdy jsem toho rozhodnutí nelitovala :smile: . On rohovkový neléčený vřed je veliké svinstvo, kromě toho, že je velmi bolestivý a rizikový. Už tehdy i prckovi diagnostikovala vrozenou vadu sklivce (PHTVL/PHPV) a upozornila mě na to, že múže do budoucna na to oko oslepnout. Což se loni stalo :plac: .
Vřed se úspěšně vyléčil, pak jsem tam byla na plastice víček (jak prcek, tak s dočaskou) a jezdíme tam na pravidelné kontroly očí (Romi tam také byla před operací na vstupní prohlídce, má více diagnóz na očičkách, takže na kontroly jezdím s oběma.
Kromě svých zkušeností ji doporučuji i proto, že jsem se tam setkala s mnoha majiteli nebo chovateli ze SR (a i z dosti vzdálených míst), i z AT, kteří si ji nedokázali vynachválit.

Naprosto souhlasím, že najít někdy fakt dobrého veta, je dosti náročné :ua: . Naštěstí máme :jop: .

Offtopic: Ten příběh z ČR je velmi smutný :ua: , jen né ojedinělý ... :hmm: . Boninka měla rakovinu, objednala jsem se na platící konzultaci na jednu prominentní kliniku v BA k onkologičce. Překvapivě mě od ní došel email, jestli je ta konzultace potřebná, když Bobo tam nebudu nadále léčit ... Přesto, že má v ceníku uvedeny konzultace ... Tak to byl pro mě šok ... :oo: :hmm: . Udělej si obrázek sama ...

Straka17, moc díky za info :jop: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491


Späť na Choroby