Psík bez oka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Psík bez oka

Poslaťod Alžbeta02 » Sob 25.04.2020 6:38

Máte niekto skúsenosť,ako zvládal psík vyoperovanie oka? Mám 13 ročnú fenku,bohužiaľ,včera nam veterinar oznámil,že celé očko musí von a hneď dal aj termín na operáciu...neviete niekto,na čo sa máme pripraviť, ako prebieha liečba,ako to psík zvládol? Budem vďačná za každú informáciu.Dakujem
Alžbeta02
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Psík bez oka

Poslaťod wer » Pon 27.04.2020 16:52

Psy taketo moc neriesia. A zrak nie je ich najvyraznejsi zmysel, navyse druhe ocko ostava. Zvykne si bez problemov.
Tu je tema k tomu viewtopic.php?f=11&t=632&p=1343353&hilit=+Oko#p1343353
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psík bez oka

Poslaťod jakut » Pon 27.04.2020 18:11

Ahoj, nebojte sa toho. Mala som sučku FB, ktorá žila s jedným okom 3 roky a potom úplne slepá tiež skoro toľko. Ako píše wer, nebude to vôbec riešiť. Ja som vyplakala potoky sĺz a ona fungovala ďalej akokeby nič :smile: Ten prechod na jedno očko bol skoro bez povšimnutia, keď prišla o zrak úplne zaviedli sme si režim. Postupne sa naučila všetko, keby si v tom čase došla k nám, vôbec by si nezbadala že je slepá. Pohybovala sa po dome a po záhrade suverejne. Vycibril sa jej čuch, posledný rok sa tvárila, že je aj hluchá, podľa toho ako jej to vyhovovalo :heh: ale to už boli skôr maniere starého psa :)
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Psík bez oka

Poslaťod Slausa » Pon 27.04.2020 18:55

Mame kocura s len jednym okom, po uraze oslepol. Neobmedzuje jo to nijako, je s tym uplne v poriadku, stale normalne lovi aj vsetko. Presne ako pise wer, oni to az tak neriesia, lutovat sa za to nebudu a zvyknu si na to fakt rychlo
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psík bez oka

Poslaťod Alžbeta02 » Uto 28.04.2020 4:51

Ďakujem krásne za komenty...Som trošku pokojnejšia...dnes nás čaká operácia... Som z toho nesvoja,ale zvladneme to...aj ked uz má moja Vendy svoj vek ale verím ze minimálne pár rokov ešte bude žiť aj bez oka
Alžbeta02
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Späť na Choroby