Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod sarach » Pon 11.08.2014 10:53

Včera ráno som si všimla na psovi zapálenú podráždenú kožu na krku. Nechápem z čoho. Mal obojok, tak som myslela, že je pritesný, tak som ho odstránila. Večer, aj dnes ráno som som mu to vyčistila repíkom. Má to červené, trochu opuchnuté, ako keby hnisavé. Dala som mu tam krém na kožné zapáleniny, obviazala som mu to, nech si to neškriabe, ešte aj šatku som mu na to dala, tak som zvedavá. Nemôže to mať nič s cesnakovými tabletkami? Lebo nedávno som mu ich začala podávať, a teraz sa mu toto vyhodilo ... mala by som ich vysadiť? Nič iné sa nezmenilo, nič v strave, proste nič, všetko je tak ako aj bolo, len tieto tabletky sme nasadili... nechápem ... :nwm:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Bad » Pon 11.08.2014 11:03

A co hot spot? Pastevec má rovněž od včerejška (předvčerejška) jednu sviňuchu (a to jsem si pochalovala, jak je dlouho klid :hmm: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod sarach » Pon 11.08.2014 12:43

Ešte ma napadlo ... mal asi kliešťa, ale buď sme ho odstránili, alebo sám odpadol, neviem už, a ostalo tam také ... ako keby chrasta a sa olupovala a zanechávala také šupinky, čiastočky chrastové, či aké ... Ale neriešila som to, veď tomalaj inokedy keď sme vybrali kliešťa ... Ešte musím popozerať, či je to to miesto, či ten kliešť nebol niekde inde ... A Difusilom som ho odblšila ...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod sarach » Ned 24.08.2014 7:30

Tak koža sa hojí. Síce dlhšie to trvalo, ale už to vyzerá lepšie. Pravidelné potieranie repíkom, dezinfekčný sprej a dezinfekčná mastička.
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod alekan » Pon 01.09.2014 12:15

ahojte, moja psica má asi tretí deň po sebe niečo ako štípance- na svetle jej koža vyzerá akoby bola posiata vypuklými bodkami, keď však odhrniem srsť, nie je tam nič viditeľné- kúpala som ju minulý týždeň (vyváľala sa v :kak: :ach: ), ale šampón som nemenila, zároveň som jej oprala deku (iným pracím prostriedkom ako obyčajne), neviete čo by to mohlo byť, stretli ste sa niekto s niečim podobným?
foto nič moc- neviem to inak odfotiť :hi:
Obrázok
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 12:59

Alekan, alergie? Neběhala v nějaké vysoké trávě?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod alekan » Pon 01.09.2014 13:31

buchťa, behala, ale v takej ako behá aj inokedy :nwm: - ona si to neškrabe, teda myslím si, že ju to nesvrbí, nerieši to, je to len dosť viditeľné a vyzerá to divne, hlavne by som potrebovala prísť na príčinu, aby som sa tomu mohla v budúcnosti vyhnúť
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 13:32

alekan, a má to po celom tele alebo len na niektorých miestach ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod alekan » Pon 01.09.2014 13:51

má to takmer po celej dĺžke chrbta a aj na stehnách- brucho, hlava, laby sú ok
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 13:54

Alekan, to znamená že spodní a vnitřní části těla jsou oki (i vnitřek stehen)?
Komáři - máte jich hodně? Blešky nic? Mně to připadá, jak alergie na kousnutí něčeho :nwm: . Ale zas jen "vrch" těla?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod alekan » Pon 01.09.2014 14:50

Buchťa píše:Alekan, to znamená že spodní a vnitřní části těla jsou oki (i vnitřek stehen)?
Komáři - máte jich hodně? Blešky nic? Mně to připadá, jak alergie na kousnutí něčeho :nwm: . Ale zas jen "vrch" těla?

áno, podvozok a vnútro sú ok, komáre nemáme, blšky tiež nie- veď to je na tom divné, že je to vlastne iba "vrch" tela :nwm:
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Angie a Mia » Pon 01.09.2014 15:27

Ahojte

chcela by som sa opýtať , moja fenka GR , 8 r. má lupiny, hlavne okolo krku a a bokoch a skúšala som rôzne liečivé šampóny a teraz aj hypoalergénne granule Trainer papa (podozrenie na alergiu) , no a veterinár nám poradil okúpať ju v octovej vode. Stretli ste sa niekedy s takou liečbou ? Chystám sa ju teraz kúpať a neviem či to mám skúsiť s tým octom.
Ďakujem
Angie a Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 93
Bydlisko: Viničné

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod renqa » Pon 01.09.2014 15:31

Nám octová voda robí veľmi dobre na kvasinky medzi prstami. Po každej prechádzke (ak je vonku mokro) opláchnem labky najprv čistou vodou a potom namočím do octovej vody. Potom už labky neoplachujem, iba vyutieram alebo vysuším fénom. A niekedy to používam aj na telo. Najprv vykúpem v antibakteriálnom šampóne (Malaseb, Clorexyderm, Aptus Oribac) a potom ešte opláchnem celé telo octovou vodou. Taktiež už neoplachujem.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Angie a Mia » Pon 01.09.2014 16:38

Dobre tak vyskúšame aj my, len sa mi to zdalo divné a som si to chcela overiť.

Ďakujem
Angie a Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 93
Bydlisko: Viničné

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 18:57

alekan, môže to byť alergia ako Buchťa píše (ale vtedy by to malo svrbieť :nwm: ), alebo aj ľahšia forma folikulitídy. Ak jej to nezmizne samé, alebo sa začne škriabať, tak utekaj vetovi.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby