Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kožné choroby

Poslaťod Mackie » Str 30.07.2008 13:22

z ciernej na ruzovu sa Haator teraz zlupali bradavky :lol: bolo to suche, tak to beriem, ze sa tam obnovuje tkanivo
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kožné choroby

Poslaťod Angel_a » Str 30.07.2008 13:47

Unicorn:
Presne ako je obrázok v tej téme čo to má ten pes na tvári tak presne také isté mal aj môj Rendyno na chrbáte...ďakujem ti je to určite ono a hneď lahšie sa to bude liečiť keď poznám diagnózu...
Labrador 4ever
Za peniaze si môžeš kúpiť celkom dobrého psa, ale zavrtenie jeho chvosta si nekúpiš.
Angel_a
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: PD

Re: zápal medzi prstami alebo pliešeň?

Poslaťod kacarinka » Uto 26.08.2008 13:11

ahojcek,

takze my s tymto mame skusenosti, a presne ako pises, na zadnych nohach, pretoze tam tie prsteky drzia pevnejsie pri sebe ako na prednych... :smile:

ide o zapareniny, boli sme s tym tiez u veta, lebo som sa zlakla co to je, mali sme to az zapalene, cervene, urobili stery, ziadne "potvorky" tam nastastie neboli, takze sme dostali betadine (jod) a asi 2x-3x denne sme to vytierali.

zaklad - po kazdom venceni (dazd, alebo jazero - proste vlhke a mokre vencenie) poriadne vytriet uterakom medzi prstami a mas pokoj :no:
kacarinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: zápal medzi prstami alebo pliešeň?

Poslaťod Puk » Štv 28.08.2008 0:43

Ess, podľa popisu a pri častejšom "znovusaobjavení" by som si tipol, ako píšeš, na kvasinkovú infekciu. Kľudne by som to riešil aj humánnym prípravkom.
A dík za dubovú kôru (o protihnačkových účinkoch som vedel - bol to jeden z mála nemedikálnych prostriedkov u teliat), ale o jej dezinfekčných účinkoch nie. Hoci, keď sa nad tým človek zamyslí má to logiku. No čo, celý život sa učím. :jop: :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Kožné choroby

Poslaťod Evka 67 » Štv 25.09.2008 11:11

Dobrý deň.
Chcela by som poprosiť o radu niekoho skúseného.
Mám bernského salašníckeho psa - sučku, ale už 3 mesiace sa strašne škrabe.Na chrbte má červené chrasty,ktoré sa šíria a vypadáva jej tam srsť. Chodíme k zverolekárovi,dáva jej rôzne injekcie, brala aj antibiotiká, ale nič nezaberá. Je mi jej ľúto. Ešte k tomu nevieme, či náhodou nie je gravidná. Prosím Vás kto má s tým nejaké skúsenosti, nech nám poradí.
Eva
Evka 67
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kožné choroby

Poslaťod Silwuska » Štv 25.09.2008 11:16

Cim krmite?? to je velmi dolezity faktor??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kožné choroby

Poslaťod Evka 67 » Štv 25.09.2008 11:54

Krmime granulami,ktoré nám dal náš veterinár. Lenže vôbec ich nechcela žrať.Nedávali sme jej za dva týždne nič okrem tých granúl. Nežrala nič.Mala k ním odpor,len ich ovoňala.Už sme na ňu nemohli pozerať,tak sme jej granuly začali dávať do vody, do zriedeného mlieka, polievky a pod., tak ich začala žrať. Ale ten stav škrabania sa nezlepšil ani keď nežrala nič, ani keď žerie.
Evka 67
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kožné choroby

Poslaťod Whip it » Štv 25.09.2008 12:02

Ahoj, ake vysetrenia jej urobil vet?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Kožné choroby

Poslaťod Silwuska » Štv 25.09.2008 13:57

Aka znacka granul to je??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kožné choroby

Poslaťod Evka 67 » Štv 25.09.2008 15:29

Je to komplexné krmivo pre psov vo vysokej záťaži - THUNDER.
Evka 67
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kožné choroby

Poslaťod Amaguk » Štv 25.09.2008 15:30

Thunder, hm, to pocujem prvy krat
aj google nejako mlci...
Kto to vyraba a ake to ma zlozenie?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kožné choroby

Poslaťod ess » Štv 25.09.2008 17:52

v prvom rade dietu nestaci davat 2 tyzdne - eliminacna dieta trva minimalne 4-6 tyzdnov....podla priznakov to velmi na alergiu na krmivo nevyzera...ale neda sa vylucit...
v druhom rade by som jej dala nejaky prostriedok na osetrenie proti parazitom - asi by som siahla po nejakom spot-on pripravku
v tretom rade napis co vsetko psovi bolo robene
ak mas moznost, odfot tie lezie a pridaj sem...
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Kožné choroby

Poslaťod Evka 67 » Pia 26.09.2008 11:03

Náš veterinár najprv Tine dal prípravok na parazity, odčervenie, potom injekcie na alergiu, antibiotiká,robil jej výter žliaz okolo konečníka (či nie sú upchaté,ale boli v poriadku), teraz jej pichá injekcie na baktérie.Trvá to už tretí mesiac.Sme z toho zúfalí.Posielam obrázok, ale veľmi to tam nevidno.Škrabe sa na celom tele.Aspoň keby Ste mi poradili nejaký prípravok na zmiernenie toho škrabania.
Obrazok:
http://www.images.dogforum.sk/viewer.ph ... k6uzf9.jpg
Evka 67
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kožné choroby

Poslaťod Sunny » Pia 26.09.2008 12:32

Na svrbiace veci ná pomáhal šampón s ichtamolom. Neviem ako sa presne volá, kupovala som ho v chováku. Ale či by sa mohol použiť aj na toto, to fakt netuším.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kožné choroby

Poslaťod Puk » Pia 26.09.2008 13:50

V prvom rade treba diagnostikovať zmeny na koži - rany, parazity, ekzémy (platí pravidlo : suché ekzémy mastiť, mokvavé ekzémy sušiť, rovnako ekzémy a análne vačky mávajú súvis, každopádne ako prvotné v tomto prípade treba určiť pôvodcu...). Ak sú tieto tri základné veci vylúčené, treba uvažovať o alergii (tých je veľa, najprvotnejšia príčina je potrava a alergény v nej. Ale príčin alergií môže byť veľa...) a riešiť to treba už komplexne. Ak sa jedná o problémy so srsťou, tam sa ponúka príčin a ich riešení tiež niekoľko...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby